Soru Exchange 2010 SP2 sunucusunu yeniden adlandırmaya yönelik adımlar


Bir Exchange sunucusunu adlandırdığımda talihsiz bir hata yaptım msex0 Tabii ki "MicroSoft EXchange" için kısa bir süre hissettim. Söz konusu sunucu, en son güncellemelerle birlikte Windows Server 2008 R2 çalıştırıyor. Şu anda gayet iyi çalışıyor ama isminden "cinsiyet" i çıkarmak için, muhtemelen exchange0 gibi bir şeye geçmek için ismi değiştirmek istiyorum.

Exchange'de bir ana bilgisayar adı değişikliğinin kapsamlı bir listesini veya kılavuzunu bulamadım. Eğer yardımcı olursa, Windows örneğim VMWare'de sanallaştırılır.


8
2017-07-12 15:20


Menşei


Soru ve cevaplar gibi, ama ana bilgisayar adını değiştirmeye gerçekten değer mi? (Özellikle yeni bir Exchange sunucusu oluşturmayı gerektirdiği için mi?) Sadece soruyorsunuz ... ama kullanıcılarınız veya yöneticileriniz, her yerde "cinsiyet" gördükleri zaman kontrol edilemez bir şekilde kıpır kıpır kıpırdayan çocuklara gerçekten tüylü çocuklar mı? (Ve eğer öyleyse, bunu MicroSEX4'e yeniden adlandırma önerebilirim ... MicroSEX4.companyname.FQDN'sini yapar mı?) - HopelessN00b
BTW, ileride başvurmak için, o zaman msexchange01 çağrısı (ben eminim ki firmaların yaptıklarımdan eminim) demiyorum. - TheCleaner


Cevaplar:


haha ... tamam Yardımcı olamam ama birazcık gülme, sana değil, bunu değiştirecek kadar onu gösteren insanlara.

Benim fikrim? Rahatsız etme. Exch2010'da işler değişmedikçe bunu kolayca yapamazsınız.

Ne yapmalısın?

İsterseniz DNS'de exchange0 adlı bir CNAME oluşturun. Daha sonra, herhangi bir değişim sunucusu adının ne olduğunu sorduğunda veya yapılandırmanız gerektiğinde ya da OWA'ya (dahili olarak) erişmesi gerektiğinde, onlara sadece exchange0 olduğunu söyleyin.

Eğer değiştirmeniz gerekiyorsa ... son hatırladım, yeni bir tane oluşturmak, tüm posta kutularını (ve / SMTP, vb.) Üzerine taşımak zorundasınız. Daha sonra eski olanı org alanından kaldırın.


10
2017-07-12 15:26Doğru, alternatif olarak Exchange'i yedekleyebilir ve kaldırabilir ve sunucuyu yeniden kurabilirsiniz ... Her iki şekilde de, sadece bir değişim sunucusunu yeniden adlandıramazsınız, doğru adla sıfırdan oluşturulmalıdır. - Chris S


Bir Exchange sunucusunu yeniden adlandıramazsınız. Exchange'i kaldırmanız, sunucuyu yeniden adlandırmanız ve Exchange'i yeniden yüklemeniz gerekir. Halihazırda kullanılıyorsa, geçici olarak başka bir sunucuya geçmeniz, eski olanı yeniden adlandırmanız ve sonra geri taşımanız gerekir.


10
2017-07-12 15:43