Soru wheezy paketini sıkmak için en iyi yol


Debian Squeeze sunucumda doxygen kullanmak istiyorum, ancak Debian Wheezy'den versiyona ihtiyacım var çünkü görünüşe göre bugfix İhtiyacım var.

Backports'ta değil - packages.debian.org/search?suite=squeeze-backports&searchon=names&keywords=doxygen adresini kontrol edin (burada yeniyim ve buna uygun bir bağlantı olarak izin verilmedi!)

Sources.list dosyasına Wheezy eklemeyi denedim ve çalıştı apt-get install -t wheezy doxygen ama o istiyor çok fazla yüklemek wheezy'den; Bu bir üretim sunucusudur, dolayısıyla bu riski karşılayamaz.

Kaynağından derlenmenin, yukarıdakilerin geri kalanını da kaynaklardan derlemek isteyeceği varsayılıyor mu?

Başka çözümler var mı? (ör. bazı sanallaştırma veya chrooting?) vb.


9
2017-10-18 12:29


Menşei




Cevaplar:


Ekle /etc/apt/apt.conf:

APT::Default-release "stable";

Ve sonra koşabilirsiniz:

aptitude install doxygen/wheezy

(-t ile aynı şey değil)


6
2017-10-18 15:10



Tamam Varsayılan sürüm biti vardı. Yetenekime güvenmiyorum (Bir keresinde koştum, "realpath" gibi bir sürü kaldırmak istediğini söyledi, iptal ettim, tekrar koştum ve sadece doxygen'i kurmaktan mutlu oldum ...). Ama çalıştı, teşekkürler. - artfulrobot
özellikle farklı sürümlerden paketleri kurduğunuzda, apt-get'in elle düzeltilmesi gerektiği gibi (daha önce yükseltilmiş bir paketi yüklemeden önce bir kitaplık paketini düşürmek gibi), daha iyi bağımlılık işlemine sahip olursunuz. - Giovanni Toraldo
"Sabit" yerine "sıkmak" ve ayrıca eklemek zorunda kaldım deb http://mirror.rackspace.com/debian/ wheezy main Çalışmadan önce /etc/apt/sources.list adresine - Motin


Kaynaktan derleme çalışma şansı çok yüksektir. Backports ne yapar. Bir Debian paketi derlediğinizde, sonuçta ortaya çıkan ikili paket, paketin yürütülebilir dosyalarının birbirine bağlı olduğu tüm kitaplıklarda sürüm bağımlılığına sahiptir: yüklü kitaplık sürümleri derleme sırasında kullanılan sürümlerden daha eski olmayabilir. Sıkma sistemindeki bir hırsızlık paketini yeniden derlerseniz, bu bağımlılıklar paketi sıkıca çalıştırmanıza izin verir. Bu, belirli bir oksijen dozu için kontrol etmediğim, sıkışık olmayan bir paket versiyonuna karşı açık bir bağımlılık olmadığı varsayılıyor.


2
2017-10-18 16:26





Bunun yerine apt-pinning kullanmanız önerilir:

Aşağıdakileri / etc / apt / preferences veya alternatif olarak /etc/apt/preferences.d/pinning ekleyin.

Explanation: Uninstall or do not install any Debian-originated
Explanation: package versions other than those in the stable distro
Package: *
Pin: release a=stable
Pin-Priority: 900

Package: *
Pin: release o=Debian
Pin-Priority: -10

ve Giovanni'nin işaret ettiği gibi hırsızlık paketini kurdu:

apt-get install doxygen/wheezy

1
2018-04-06 13:05



Giovanni'nin önerisinden nasıl daha iyi? - artfulrobot


Prevu'nun debian üzerinde çalıştığından% 100 emin değilim, ama şunu yapmalı: https://wiki.ubuntu.com/Prevu Ubuntu'nun yeni sürümlerinden prevu ile birkaç paket kurdum.

Çalışmayı başaramazsanız, kaynaklardan derlemeyi deneyin, çünkü muhtemelen muhtemelen mevcut olan tüm kütüphaneleri derlemeniz gerekmeyecektir, bunlar daha eski sürümlerdir.


0
2017-10-18 14:07



prevu harika görünüyor! ama debian için bunu bulamıyorum :-( Derdik demeye çalıştığınızda, demek istiyorsun? apt-get build-dep doxygen;apt-get source --compile doxygen;dpkg -i doxygen*.deb ? Eminim diğer tüm şeyleri çizecek? - artfulrobot