Soru Windows 2008 r2 yeniden başlatıldıktan sonra iSCSI sürücüsü takılmıyor


Win2008R2 ve bir Synology NAS ile bir sunucum var. Nas üzerinde, windows sunucusuna monte edilen 6 iSCSI bölümü vardır. Windows sunucusu Hyper-V altında sanallaştırılmıştır.

İstemci makinesini yeniden başlattıktan sonra, 6 bölümden ikisi yeniden monte edilmiyor ve onları her defasında elle yeniden monte etmem gerekiyor.

Her birinin benzer bir yapılandırması vardır ve CHAP kimlik doğrulaması ile yapılandırılmıştır. Tümü 6 favori listesinde görünür.

Olay günlüğü, iSCSI ile ilgili hiçbir hata göstermiyor. Diğer 4 bölüm problemsiz olarak monte edilir.

Daha fazla hata ayıklama için herhangi bir öneriniz var mı?

DÜZENLEME: Synology ile konuştuktan sonra, chap kimlik doğrulamasını devre dışı bırakmayı ve maskeleme adı verilen bir şeyi etkinleştirmeyi önerdiler. Bu, temel olarak her düğümün hangi düğümlerin bağlanabileceğini engellemek için bir filtre. Bu problem için büyük bir fark yarattı. Elektrik kesintilerinden ya da benzerlerinden sonra hala ve yine her durumda oluşur, ancak yeniden başlatmanın ardından, lunlerin yeniden takılacağı konusunda oldukça emin olabilirim. Windows iscsi başlatıcısı ve kimlik doğrulama görüşmesindeki hedef arasında bir sorun olduğunu düşünüyorum.


9
2017-10-18 15:37


Menşei


NAS'daki günlükleri kontrol ettin mi? - Joseph Kern
İyi düşünce, bunu kontrol etmemiştim. Ancak, hiçbir şey söylemiyor. Günlük neredeyse boş. - Ian Murphy


Cevaplar:


Sık Kullanılanlar listesinin dışında, birimlerin iSCSI başlatıcı özelliklerinde Birim ve Aygıtlar sekmesinde listelenip listelenmediğini kontrol ettiniz mi? Otomatik Yapılandırmaya mı ayarlılar?

Bu (teoride), tüm birimlerin başlatıldığından emin olmalıdır.

Auto Configure Volumes

Kaynak


10
2017-10-25 09:49Bu liste bu sunucuda ve iSCSI'yi kullandığım her sunucuda boş. Bu amacın, favori hedeflere karşı ne gibi bir hizmet sunduğu. Aynı şeyi yapıyorlar. Yeniden başlatmanın ardından sık kullanılanlar yeniden açılır ve bu listede ne göründüğü açıklanır. Bunu söyledikten sonra, 'auto configure' (otomatik yapılandırma) düğmesini denedim ve D: \, E: \, etc biçimindeki sürücüleri ekledim ve yukarıdaki ekran görüntüsünde göründüğü gibi değil. Tuhaf değil mi? Geçmişte bunu denediğimi hatırlıyorum ve işe yaramaz. - Ian Murphy
İletişim kutusundaki ikinci paragrafa göre, başlatıcınızı Sık Kullanılanlar'a ve Hacim ve Cihazlar'daki bireysel cihazlarınıza sahip olmalısınız. Tüm aygıtları çıkarmayı deneyebilir ve ardından Otomatik Yapılandırma düğmesiyle tekrar ekleyebilirsiniz. - Joseph Kern
Görsel yardım için teşekkürler;). Çok takdir edildi. Ben de aygıtları temizlemeyi ve Auto Configure ile geri okumanın yardımcı olabileceğini düşünüyorum. - LukeP


Sık kullanılanlara eklediğinizden emin olun ve hedeflere bağlandığınızda muilti-yolunun seçili olduğundan emin olun:

Portal'ı keşfettiğinizde, gelişmiş'i tıklayın, varsayılanları kullanmayın “Microsoft iSCSI Intiator” ı tıklayın ve Initiator IP için NIC IP'siniz.


2
2018-05-22 06:05Yukarıdaki tüm önerileri denedim ve hala yeniden hedeflemeyen hedefler görüyorum. Bu, Windows'un tüm sürümlerinde ve birden çok istemcisinde gerçekleşir. Aynı zamanda farklı Nas ifadeleriyle de meydana gelir, bu yüzden hepsi aynı kütüphanelere dayanmadıkça zayıf bir Nas uygulamasına giremez. En az söylemek için şaşırdım. Ayrıca bir Nas yeniden başlatıldığında pencerelerde bağlantıyı kesen lun gördüm. Bazı lunler yeniden bağlanır, diğerleri basitçe ortadan kaybolur. Diğerleri yeniden bağlanacaklar ancak pencerelerde çevrimdışı olacaklar (arada sırada) - Ian Murphy


Oldukça eski iş parçacığı, ancak Windows Server 2008 R2 SP1 ve DSM 6.1.5-15254 ile Synology RS18017xs + ile bu günlerde aynı soruna dönüşüyor. Yukarıdaki "otomatik yapılandırma" öneri kontrol edildi, ancak benim için çalışmıyor. Gelen çözüm bu adam benim için çalıştı:

  • Otomatik yapılandırılmış cihazı kaldır
  • "Ekle ..." yi tıklayın ve benim durumumda sürücü harfini veya bağlama noktasını manuel olarak belirtin - 'F: \'

Sadece kayıtlar için.


0
2018-02-07 10:42