Soru scp "beklenmedik " hatasını döndürür


ben deniyorum scp bir sunucudan yerel makineme bir dosya, ancak bana bu hatayı veriyor:

protocol error: unexpected <newline>

Bu benim sözdizim:

scp user@server:/path/to/file .

Bu sunucuda çalışmadı, ancak aynı komutu diğer sunucumda denedim, bu yüzden sadece sunucumun yanlış bir şey olduğunu ve söz diziminin yanlış olduğunu varsayabilirim. scp Komut.

Herhangi bir fikir?


9
2017-11-07 03:57


Menşei


Lütfen gönderin ~/.bashrc sunucuda. - quanta
Yardım quanta için teşekkürler. Mesajınızı görmeden hemen önce .bashrc'yi düzenledim. Sorun, bunun içinde eko bir ifadem vardı. Yardım için teşekkürler! - srchulo
@Miles, denedim ama 100 saatten az bir itibara sahip olduğum için 8 saat beklemek zorundayım. Bu süre dolduğunda cevap olarak göndereceğim. - srchulo
FYI, bu konuya koştum ve ... <sheepish> skp komutum yanlıştı </ sheepish>. Yani, sadece bu olabilir. - ognockocaten


Cevaplar:


Oturum açma komut dosyalarınızdan biri (.bashrc / .cshrc / etc.), Olmaması gerektiğinde veriyi terminale gönderiyor. Bu, bağlantı kurulduğunda hata yapmasına ve beklemediği ekstra verileri almaya başladığında kopyalamaya hazırlanıyor. Burada üretilen çıktıyı kaldırın.

Terminalinizin etkileşimli olup olmadığını ve yalnızca aşağıdaki kodu kullanarak bir bashrc'de çıktı metni kontrol edebilirsiniz. Diğer kabuklar için de eşdeğer bir şey var:

if shopt -q login_shell; then
    [any code that outputs text here]
fi

15
2017-11-07 08:11

Çözümü buldum. .Bashrc dosyası ve .bash_logout giriş / çıkış yaptığımda bilgilerimi yankılamaya ayarlandı. Görünüşe göre bu yeni çizgi yankılandı bazı sorunları scp veriyordu. Yankı ifadelerimi yorumladım ve bu hile yaptı!


2
2017-11-07 17:32