Soru Yerel bir yönetici hesabı kullanarak grup politikasını nasıl geçersiz kılabilirim?


Makinemde yerel yönetici erişimine sahibim, ancak bir şekilde ekran koruyucu ayarını değiştiremiyorum. Grup politikasının bir şekilde devre dışı bırakıldığına inanıyorum, bunu geçersiz kılmanın bir yolu var mı?


9
2017-09-14 01:38


Menşei
Cevaplar:


Yerel "Yönetici" haklarınız varsa, makineyi "sahip" edersiniz, evet, yapabilirsiniz.

Mark Russinovich, grup politikasını atlatmaktan bahsediyor bu blog yazısıve sadece bir örnek olarak ekran ayarlarını kullanmak için olur. Şanslısın, ha?

Temel olarak, aradığınız ilke ayarının ayarlandığı ve ilkenin uygulanmasının durduğu kayıt defteri anahtarına erişimi kaldırın (Gezgin ilke ayarını okuyamayacağından). Bu genel durumda işe yaramayabilir, ancak Explorer politika ayarlarını okuyamamaktan mutluluk duyar.

Kayıt defteri ayarları aracılığıyla geçerli olmayan politika türleri için (yani, IE ilkesi, klasör yeniden yönlendirmesi, vb. Başka uzantı işleyicileri kullanan ilkeler), istemci tarafındaki ayarları atlatmak için başka araçlar kullanmanız gerekir.

Birinin, BT departmanının politikalarını atlatmak için "gizli" bir yola başvurmasına izin vermeden önce beni eleştiren kişi, sysadmins'in bu durumda kullanıcılara yerel Yönetici haklarını nasıl vermeleri gerektiğini düşünmüyor.


19
2017-09-14 02:03