Soru VPS'de linux çekirdeği güncellenemiyor


Yakın zamanda OVH'den VPS kullanmaya başladım: http://www.ovh.co.uk/vps/vps-classic.xml  Bu, bir sağlayıcıya özgü bir problemdir.

Amacım, Docker'ı yüklemek ve çalıştırmaktır, bunun için çekirdek destekleyici modüllere ihtiyacım var. Varsayılan olarak, OVH'nin VPS makineleri, Docker'ın çökmeyen özel çekirdeğini kullanır. Ben birkaç kez Debian (6, 7) ve Ubuntu (12.04, 13.10) kendi VPSs için kullanılabilir makineleri ile yeniden yükleme çalıştı, her zaman uname -r bana gösterir

uname -r
2.6.32-042stab084.14

... / boot dizini boş, grup veya lilo yüklü değil, mevcut olsalar da linux-image paketleri yüklü değil.

Linux çekirdeğini havuzdan, grubdan, güncelleme grubundan (bu, yaygın bir şekilde yayılıyorum tavsiyemdir) yükleme ve yeniden başlatma makinesinin çok az etkisi vardır. Grub bir sistem görüntüsü bulur, yeni yüklenmiş bir tane / boot açılır, ancak sistem hala yukarıda belirtilen çekirdeği çalıştırır. Bu ve yukarıdaki semptomlar beni çok şaşırtıyor: İlk olarak bu makinenin tam olarak nasıl önyükleme yapıyor? Net boot belki? Nasıl kontrol edilir, bu davranış nasıl değiştirilir?

Netboot fikrini takiben google'a tekrar baktım, bu bana OVH web manager versiyon 3'te net boot ayarlarını değiştirmek için bir seçenek olduğunu söyledi. VPS'imi kullanmak için v.6'yı kullanıyorum (işlevsellik oraya taşındığını söylüyorlar), orada böyle bir seçenek bulamadım, önceki yönetici sürümleri VPS'yi bile görmüyor.

Şimdiye kadar ne kadar gittim. Bu VPS'de standart depo çekirdeği çalıştırmak istiyorum, bu kurulumun nasıl çalıştığı ve niçin bu kadar sorunlu olduğuyla ilgili herhangi bir açıklama da memnuniyetle karşılanacak, çünkü şuan şaşkın hissediyorum :)


9
2018-04-02 13:44


Menşei


Bert'in dediği gibi, OpenVZ ana çekirdeği kullanır, böylece kendi başınızı kullanmanız imkansızdır. - Nathan C
OpenVZ "VPS" inizin bir konteyner olduğu için Docker'ı OpenVZ'de çalıştıramazsınız. - Michael Hampton♦
Doğru, bunun nasıl sanallaştırıldığını ve OpenVZ sınırlamalarını bilmiyordum. Konuyla ilgili kısa bir okumadan sonra şimdi acı çekicidir. Teşekkür ederim. - zencodism


Cevaplar:


OpenVZ kullanarak kendi çekirdeğinizi VPS'de çalıştıramazsınız. OVH'nin VPS Classic servisinden VPS Bulutu VMware'i çalıştıran ve özelleştirilmiş bir çekirdek çalıştırmanıza izin veren bir hizmet.


18
2018-04-02 13:49

OVH'nin şu anda bu VPS hizmeti için Docker'ı destekleyen resimler sunduğunu lütfen unutmayın: http://www.ovh.co.uk/vps/operating-system.xml#Dev

VPS'nize aşağıdaki dağıtımları yükleyebilirsiniz:

  • Ubuntu Docker (Ubuntu 14.04)
  • Ubuntu Docker (Ubuntu 15.04)

VPS'nizi yeniden yüklemeniz gerekecek ve hangi Docker sürümünün desteklediklerini bilmiyorum.


2
2017-08-27 02:19