Soru Dell Server'da iDRAC Enterprise ve iDRAC Express


İDRAC6 Express ve bir PERC 6 / iR (LSI 1068e) SAS RAID Denetleyicisine sahip bir Dell PowerEdge sunucum var.

Bunun ne anlama geldiği hakkında biraz kafam karıştı.

Bios / RAID yapılandırmasını değiştirmek için uzaktan giriş yapmak mümkün mü?

Bu mümkün değilse, ekspres versiyon ne yapabilir?

Ubuntu kullanıyorum. RAID'i işletim sistemi içinden can sıkıcı yeniden başlatma olmadan kurmak mümkün mü?


9
2017-11-24 19:55


Menşei
Cevaplar:


Buna kısa cevap, hayır. Ne yazık ki, bunu yapmak için uzak konsol özelliğine ihtiyacınız vardır ve bu özellik sadece iDRAC Enterprise ile sunulmaktadır. Sadece sisteminizi (ve belki de güç kontrolünü) Express sürümü ile izleyebilirsiniz.

Ancak, Express'inizi Enterprise'a yükseltmek için yükseltici kartı Dell'den satın alabilirsiniz. R710'larımızı Ekspres ile yanlışlıkla sipariş ettiler ve kartlarını satın aldık.


10
2017-11-24 21:26Ben idrac express ile "yeniden başlatılamıyor / yeniden başlatılamaz" olduğunuzu onaylıyorum - Disco
"Sisteminizi izlemek" neyi gerektirir? Çalışma zamanı görebilir miyim? ağ çıkışı? disk sıra uzunluğu? disk yapılandırması? Ekspres versiyonunun neler yapabileceği hiç de net değil. Umarım siz (kimsenin) üzerine biraz ışık tutabilirsiniz. - Vincent Vancalbergh
SNMP ve IPMI yapılandırması ve ürün yazılımı değişiklikleri gibi görevleri gerçekleştirebilirsiniz. İzleme için mevcut olan belirli telemetri noktalarına sahip değilim, ama çok var. Gerçek zamanlı izleme için üçüncü bir parti paketi gereklidir. Express ve Enterprise arasındaki temel fark, Enterprise'ın özel bir iDRAC NIC ve sanal konsol özelliği sağlamasıdır. Görmek: ftp.dell.com/Manuals/all-products/esuprt_electronics/... detaylar için. - newmanth
idrac6 ile% 100 güç yönetimi yapabilirsiniz. Yine de uzak konsol yok. - mschuett


Siz kesinlikle kapatabilir ve yeniden başlatabilirsiniz (farklı önyüklenebilir ortamlara yeniden başlatmayı bile başarabilirsiniz). Bu bir dell t710 üzerinde idrac6 express firmware 1.8 ile onaylanmıştır.


11
2018-04-26 13:21