Soru Hyper-V'deki konuktan USB erişimi


Bir Hyper-V konuk işletim sistemi Hyper-V konağa bağlı bir USB cihazına erişebilir mi?

Eğer öyleyse, bunu nasıl kurabilirim?


10
2018-02-01 19:59


Menşei
Cevaplar:


Hyper-V özellikle buna izin vermez. Hiç de. (En azından Server 2012 R2'den itibaren). Gördüğüm en iyi çalışma, bir ağ bağlantısı üzerinden USB datagramları göndermeyi destekleyen üçüncü parti yazılımları aramaktır. USB cihazını kullanılabilir hale getirmek için ana bilgisayarda yüklü bir uygulama olacak ve konağa bağlanan ve konuk işletim sisteminde bir "sanal" usb aygıtı yaratan konuk üzerine kurulu bir uygulama olacaktır.

Bunu, belirli bir yazılım paketinin eklenmesi gereken bir güvenlik dongle'ı ile yaparak şansım oldu. Kullandığımız usb ağı yazılımı Fabula Teknik. Daha da iyisi, bu sistem ağdaki herhangi bir makineyle çalışabilir, böylece usb host'un sanal makine konuğu ile aynı makinede bulunması gerekmez.

Bunu araştırırken, bir LAN bağlantısına ve 10 adede kadar USB portuna sahip küçük gömülü cihazlar da buldum, hatta bir rafa monte etmek için bile tasarlanmış. Fikir, sanal bir makinenin farklı fiziksel sunuculara geçebileceği sistemleri çalıştıran dükkanlar için, belirli bir fiziksel USB cihazına erişmesi gerektiğinden, özel bir fiziksel kutuya konan konuklarınızı korumak zorunda değilsinizdi. fiziksel usb aygıtları küçük bir yükseltme döngüsü ve servis pencereleri ile makineye bağlı değildi. Daha sonra usb host cihazı, bir cihaz gibi veya kablo tesisinin bir parçası olarak görülebilir.


10
2018-02-01 20:45

Hayır. Basit. Konuklar, sunucunun USB bağlantı noktalarına erişemez.


2
2018-02-01 20:03Bu cevap eksik çünkü bu sorun için genel çözümlerden hiç bahsetmiyor. - Skyhawk
@MilesErickson Soru, eksik çözümlerden herhangi birini istemediği için eksik. - Chris S


Hyper-V, ana makinenin USB bağlantı noktalarına erişim sağlamayacaktır. Bu, söylendiği gibi, Windows 8'de, işletim sisteminin istemci sürümleri için bile Hyper-V'yi temel bir teknoloji olarak kullanabilir.

Ana makinenin USB portlarını kullanmak yerine, daha iyi bir yaklaşım ağa bağlı bir USB cihazı satın almaktır. AnywhereUSB hub veya ucuz bir şey ve sonra konuk makineye özel USB-over-IP sürücüleri yükleyin. Bu yaklaşımın en önemli avantajlarından biri, sanal makinenin, gerçekte fiziksel dünyada nerede bulunduğu konusunda endişelenmeden başka bir Hyper-V sunucusuna geçebilmenizdir.

USB 2.0 hızlarının, bir IP ağı üzerinden, muhtemelen gecikme sorunları nedeniyle USB'yi öykünürken şu anda kullanılmadığını unutmayın. Temel olarak, ürün lisanslama / güvenlik dongle'ları ve diğer düşük bant genişliğine sahip cihazlar için mükemmel çalışır. Sabit sürücüyü veya yazıcıyı takmaya çalışırsanız sonuçlarınız hayal kırıklığına uğrayabilir. Bunlar, bir fiziksel bilgisayardan SMB (Windows Dosya ve Yazıcı Paylaşımı) kullanarak paylaşılması gereken daha yüksek bant genişliğindeki aygıtlardır.


1
2018-02-01 23:12

Evet, yalnızca Windows Server 2008 R2 SP1'de başlayıp Uzak Masaüstü Sanallaştırma rulosu uygulandığında yapabilirsiniz. Bununla birlikte, Grup İlkesi'ni buna izin verecek şekilde ayarlayarak, USB'ye "terminal hizmetleri" veya "uzak masaüstü" bağlantısı üzerinden uzaktan bağlanabilirsiniz. Yapılandırma için aşağıdaki bağlantıya bakın:

http://technet.microsoft.com/en-us/library/ff817581(WS.10).aspx

Bu, uzak bir masaüstü bağlantınız olduğu sürece USB aygıtını (oturduğunuz makineden) VM'ye (aynı makinede olabilir) yeniden yönlendirmenize izin verecektir.


0
2018-02-02 00:49Bu uygulama, sunucudan VMon'a aynı makinede ve ayrıca oturum açmış bir kullanıcının makinede her zaman bir RDP oturumu açma anlamına geleceği anlamına gelir. - TomTom
Bunu anlıyorum Tom, ama soru, kullanıcının bağlantısı kesildiğinde bile bağlı kalması gerektiğini şart koşmadı. Sadece mümkün olup olmadığını sordu. Hem Server 2008 R2 SP1 hem de üçüncü taraf ürünleri ile. - Jake Oshins
"Hyper-V konağa bağlı bir USB cihazına erişim" - USB cihazının bir RDP İstemcisine bağlanması gerekir. Bu arkaik USB Lisans Anahtarı olduğundan eminim. Daha iyi bir çözüm muhtemelen 21. yüzyılda yaşayan bir şirket tarafından yapılmış farklı bir yazılım buluyor olabilir. - Chris S