Soru ApplicationHost.config değiştirilirken IIS7 yeniden başlatılır mı?


Dosyada değişiklik yaparsam:

% Windir% \ system32 \ inetsrv \ yapılandırma \ applicationHost.config

ve geçerli bir yapılandırma ile sonuçlanan bir değişiklikle güncelleştirin, IIS7'nin yeniden başlatılmasına ve tüm uygulamalarda yeniden başlatmaya zorlamasına neden olur mu?

Bunu sunucunun sıcak klonlanmış bir vm'si ile deniyorum, ancak bu senaryolardan herhangi birinin deneyimi olup olmadığını, beklenen sonucun ne olması gerektiğini bilmek istiyorum.

Çok teşekkürler


10
2018-03-24 12:49


Menşei


Peki, yapılandırma dosyasının formatını yanlış almak gerçekten sunucuyu kırıyor. - Kenny


Cevaplar:


Bir araya getirdim kısa bir video Bu sadece geçen hafta. AppDomains ve AppPools arasındaki farkları ve geri dönüşlerin nedenlerini kapsar. Tam geri dönüşümlere ve AppDomain geri dönüşüme neden olan çeşitli ayar değişikliklerinden geçiyorum. Ayrıca, bir geri dönüşümün meydana gelip gelmediğini ve etkinin ne olduğunu nasıl anlayabileceğinizi de açıklarım.

Kısa cevap, buna bağlı. 'Dokunarak' applicationHost.config tek başına herhangi bir geri dönüşüme neden olmaz, ancak bazı yapılandırma değişiklikleri olacaktır. herhangi .NET'in machine.config veya root web.config olarak değiştirilmesi, bu framework sürümü için sunucuda bir AppDomain geri dönüşümüne neden olacaktır. Bir sitenin web.config dosyasında yapılan herhangi bir değişiklik, söz konusu site için bir AppDomain dönüşümüne neden olur.


11
2018-03-25 02:26Mükemmel video ve açıklama. - osij2is


Uygulama Havuzu özelliklerini düzenlerseniz, Uygulama Havuzları geri dönüştürülmelidir (varsayılan olarak, disallowrotationonconfigchange ayarı veya modern gün eşdeğeri olmadığı sürece).

Aksi halde, hayır, düşünebildiğim herhangi bir system.webServer değişikliği uygulama havuzlarının yeniden başlatılmasına neden olmaz.

Ancak, web.config değerlerini değiştirmek, .Net kullanıyorsanız, uygulamaların yeniden başlatılmasına (AppDomains) neden olabilir.

Ayrıca bakınız: http://forums.asp.net/p/1344814/2742551.aspx


3
2018-03-25 01:37Cevap için hemen hemen ölü olan +1. Bir yorum, web.config öğesine dokunmanın her zaman Bir uygulama alanı geri dönüşüme neden olur. - Scott Forsyth - MVP
Bu, yeniden başlatmayı tetiklemeden ana bilgisayar üstbilgisi ekleyebileceğim anlamına mı geliyor? - mcintyre321
@ mcintyre321 Doğru. Bir ana makine üstbilgisi değişikliği, bir AppDomain dönüşümüne neden olmaz. - Scott Forsyth - MVP
ApplicationHost -> configuration -> yeniden yazma işleminde global yeniden yazma kurallarının değiştirilmesi, tüm uygulama havuzlarının geri dönüşümüne neden oluyor gibi görünüyor, ancak bunun neden olabileceği açık değil. Açıklık sağlamak için, gerçekten geri dönüştürülüp dönüştürülmediklerini veya bağlantılarına geçici bir kesinti olup olmadığını test etmedim. Emin olan var mı? @ ScottForsyth-MVP? - Richard Hauer
@RichardHauer Bazı noktalarda URL Yeniden Yazma, uygulama alan adının sunucu düzeyinde de geri dönmesine neden oldu. Birkaç yıl önce vardiyayı farkettim ama değiştiğimde izini süremedim. Aslında bu küresel düzeyde kural değişiklikleri ile gerçekleşmedi. Yani bu, küresel yeniden yazma kurallarında değişiklik yapmak söz konusu olduğunda bir bummer. Artık tüm sitelerde uygulama alanı geri dönüşüme neden oluyorlar. - Scott Forsyth - MVP