Soru VMWare VMDK HDD dosyasını bir HyperV VHD dosyasına nasıl dönüştürebilirim?


VMWare VMDK HDD dosyasını bir HyperV VHD dosyasına dönüştürmenin en iyi yolu nedir?

Çevremizi değerlendirme amacıyla HyperV'ye dönüştürme görevini üstlendim. Biz MSDN abonesiyiz, bu yüzden işiniz için MS yazılımı muhtemelen siz de biliyorsunuz.

"Vmdk2vhd" ile isabet ya da başarıyı özlüyorum - yaklaşık yarım saat bana "Geçersiz vmdk" ve bildiğim kadarıyla iyi olması gerektiğini söylüyor.


10
2018-06-15 16:35


Menşei


Microsoft vCenter için bir eklenti içeren yeni bir Çözüm Hızlandırıcı "Microsoft Virtual Machine Converter" başlattı! technet.microsoft.com/en-us/library/hh967435.aspx - Garrett


Cevaplar:


Bundan daha iyi bir cevap olduğunu umuyorum, ama büyük vmdk'leri dönüştürmeden önce 2gb sürücülere (VMWare Converter ile) ayırarak daha iyi başarı elde eden tekrarlanan hesapları okudum.


7
2018-06-15 16:42ağrılı iken, bir kere ben geçerli bir VMDK dosyası olarak tanınan vmdk2vhd 2GB parçalara ayrılmasına diski dönüştürmek Workstation vmware-DiskManager kullandı. Teşekkürler! - Garrett


Bu görevi başarmak için şimdi birçok araç var. Temanın bir kısmı çalışan bir PC'yi bir görüntüye dönüştürme ve diğer biçimlere dönüştürme gibi bazı işlevlere sahiptir.

Bir temiz küçük araç StarWind V2V Dönüştürücü:

Başka bir Vmdk2Vhd vmToolkit'ten ama bununla ilgili deneyimim yok.

Kaputun altında daha fazla fonksiyon ile büyük bir çözüm için gitmek isterseniz deneyebilirsiniz VMware vCenter Dönüştürücü.


4
2017-11-20 20:46

WinImage 8.1 kullanın, VHD ve VMDK arasında vpc görüntüleri dönüştürmek için, kullanımı kolay ve güçlü yardımcı olabilir.


2
2018-06-30 14:26

Sadece vmdk'yi vhd'ye dönüştürmek, tüm sürücüler yanlış olacağından sunucuyu Hyper-V'ye aktarmaz. Yaklaşık yarım düzine VMWare sanal sunucusuyla, seninle aynı şeyi yapmak zorundaydım. Sunucuları fiziksel sunucularmış gibi içe aktarmak için Microsoft System Center Sanal Makine Yöneticisi'ni kullanarak yaptım. SCVMM'nin Microsoft'tan ücretsiz indirildiğini veya en azından bir değerlendirme sürümünün mevcut olduğunu düşünüyorum.

Bazı notlar: İçe aktarma işlemini Hyper-V'ye yapmadan önce VMWare Tools'u sanal sunuculardan kaldırın veya içe aktarılan Hyper-V sunucularını başlattığınızda hatalar verecektir. İçe aktarılan sunucularım zaman zaman w32time hataları verir, ancak bunların dışında mükemmel çalışırlar.

JR


1
2018-06-15 17:04Her zaman aslında sonra VMWare Araçlar kaldırabilirsiniz - Ben gerçekten sadece VHD VMDKs dönüştürmek ve onları ateşlemek gerekiyor ... Ben tüm sunuculardan fiziksel bir ithalat yapmak için zaman var sanmıyorum. - Garrett


VMDK'yi VHD'ye dönüştürmeyi denedim ve siyah bir ekran ile sona erdi ve dönüştürme işleminden sonra Windows'u başlatamıyorum.

VMware sürücülerinde ve dönüştürüldükten sonra siyah ekranda karşılaşabileceğiniz sorunlar için aşağıdaki yorum dizisini kontrol edin: http://vmtoolkit.com/blogs/announcements/archive/2006/11/20/vmdk-to-vhd-converter-available.aspx

Yukarıdaki yorum ipi ile benzer veya aynı bilgilere sahip bir makale var, ancak kayıt gerektiriyor: http://searchservervirtualization.techtarget.com/tip/0,289483,sid94_gci1225164,00.html?asrc=SS_CLA_303373&psrc=CLT_94

Son olarak, bu forum konusu, yukarıdaki iki site ile benzer bilgilere sahiptir: http://vmtoolkit.com/forums/thread/78.aspx


1
2018-06-15 19:16

Birkaç nota, sen olamaz (Benim deneyimime göre) VMWare Araçları "gerçeği sonra" kaldırın. Niye ya? Çünkü dönüştürülen sistemin önyükleme yapıp oturum açabileceğin noktaya kadar çalışmasını sağlıyorlar. En azından Vista dönüşümüyle ilgili deneyimim buydu.

Sistem Merkezi VMM, halihazırda zor zamanlar geçirebiliyor olsam bile, gitme yoludur.

J.Ja


0
2018-06-17 18:52Biz bugüne kadar sadece abartılmış bir sabit disk dönüştürücü olduğunu ve vb NIC, HDD'ler, tüm ayarları düşer ve geri tüm Harware eklemek zorunda ... hem alternatif bir çözüm olarak bu yüklemek yaptı. Oldukça tatminsiz, kendim. - Garrett


Ben önyükleme vermedi yeni HyperV VM ilave edildikten sonra, WinImage kullanarak VMDK kaynaklanan dosyayı VHD dönüştürülür ve zaman bu diskte windows sürümü bozuk olduğunu söyledi. Windows görüntü dosyasından onarım çalıştırılması yardımcı olmadı. İşletim sistemi win2k3 SP2'dir.

Bu dönüşümün düzgün çalışması için yapılması gereken özel bir şey var mı?


0
2017-11-04 20:25