Soru Windows Etki Alanı çoğaltma izleme aracı


Web tabanlı arayüzü GUI veya bir etki alanı için çoğaltma durumunu gösterecek bir izleme aracı arıyorum.

Biliyorum kullanabiliyorum repadmin Durumu sorgulamak için komut satırında çeşitli seçeneklerle. Durumla ilgilendikleri zaman çalıştırabilecekleri bir senaryo oluşturmayı düşündüm, ancak muhtemelen bir tür durum sayfasıyla daha fazla ilgilenecekler.


12
2017-08-11 23:47


Menşei
Cevaplar:


(Bu cevap, bu soruya verdiğim yanıtın bir tamamlayıcısıdır.)

Sonra tekrar, bir powershell komut dosyası buradaAdamın temelde, her 4 saatte bir durumu kendisine e-postalayan bir Cronjob olarak çalışır.

Senaryosunu alarak, bir cron olarak koşmak oldukça kolay olurdu ve html çıktıve ekibinizin sayfalarını periyodik olarak yenilemesini sağlayın (veya Javascript sayfası her birini yeniden yükleyin X saniye).


3
2017-09-30 13:50Bu muhtemelen sorduğum şeye yeterince yakın. - Zoredache


Bu sorunun çok eski olduğunu anlıyorum, ama bu araç kısa bir süre önce ortaya çıktı ve bu yazı ben arama yaparken ortaya çıktı çünkü ismi hatırlayamadım ve bu yüzden herkesin burada kalmasını istiyorum. Başka bir şey yaptım gibi bu aracı aramaya geçiyor:

AD Çoğaltma Durum Aracı:

http://blogs.technet.com/b/askds/archive/2012/08/23/ad-replication-status-tool-is-live.aspx


3
2018-01-08 23:55

Pencere destek araçlarıyla gelenlere ne dersin? replmon. Ama fantezi grafik ve vb ile bir web gui değil.


2
2017-08-12 01:092008 alanına geçiş yapıyorlar. Replmon artık 2008 için önerilmiyor ref. Ama replmon yararlıdır. - Zoredache
ahhh ... 2008 ... bunun üzerine replmon test etmedi, ancak bazı insanlar bir sorun olmadan bunları kullanabileceğini belirtti. Ama muhtemelen 2k8 R2'de değil. - Muhammad


Bu makalede, replumanın yerine repadmin.

Web / GUI olma isteğinizin ilk kısmı da başarısız olsa da, html çıktısı üreten bir betiğe oldukça kolay bir şekilde dahil edilebilir. (Ayrıca csv çıkışı üretir.)

Mevcut durumu aktif olarak aktif olarak görmeniz gerekiyor mu? Bu yılın başlarında bir yazdım. Exchange İzleme komut dosyası yayınladım http://gallery.technet.microsoft.com/ScriptCenter/en-us. Sorunlarda (veya belirli eşikler aşıldı), gerektiğinde uyarı veren zamanlanmış bir görev olarak çalıştırıyorum. (Ayrıca, Linux ortamımızdan çalıştırmak için, Linux ortamımızın bir kısmını, hatalara karşı toleranslı bir bölümün kırılması durumunda vb 'nin uyarı verememesini, perl / Linux sürümünün de yapabilmesini sağladım.)

Ayrıca, konsolda herhangi bir sorunla (e-posta yerine) raporları bildirmek veya basitçe "Sorun Yok" yazmasını amaçlayan biraz değiştirilmiş bir sürüm oluşturdum. (büyük dostça mektuplarda ...)

Benim amacım, bir sorun olduğunda uyarılmak için yeterli olup olmayacağını veya sürekli olarak bakmak için ekranda bir şeye ihtiyacınız olup olmadığını sormaktır.

(Tabii ki, gerektiği kadar detaylandırabilirim ...)


2
2017-09-14 20:57Pencere tabanlı bir izleme çerçevesine sahip çift RepAdmin (Intermapper akla geliyor) ve daha sonra çerçevenin Web / GUI'sine konan anahtar verileri döndürmek için RepAdmin çağrılarını kullanan özel bir prob yazabilirsiniz. İlginç şeyler. - sysadmin1138♦
Intermapper ile aşina değilim, ama çoğaltma Nagios, Xabbix, Cacti, vb ile izleyebilirsiniz ve dashboards için dashboard veya eklentileri var (sizin için ne olduğunu düşünüyorum) kullanım - gWaldo
Yavaş cevap için özür dilerim. Bir GUI'nin gerçekten gerekli olup olmadığından emin değilim. Bir müşteri çoğaltma izlemesi istiyordu, ben de bu soruları onlar için soruyorum. replmon / repadmin her zaman benim için yeterince yararlı olmuştur. Yazılarımın uyarı gönderen bir betiğin yeterince iyi olabileceğinden şüpheleniyorum. Çoğunlukla, zaten yaygın olarak kullanılan herhangi bir şey olup olmadığını görmek istemiştim. - Zoredache