Soru UPS pili açıkken değiştirilsin mi?


KGK aküyü takılıyken değiştirmek tehlikeli midir, yoksa tavsiye edilmez mi? Bir APC Smart-UPS 1500 var ve pilini değiştirmemiz gerekiyor. Yeni bataryam var ama UPS, değiştirme prosedürü için kapatmamayı tercih ettiğim birkaç makineye güç veriyor.

Hala takılı ve açıkken değiştirmem gerekirse kötü bir şey olur mu?


12
2017-07-02 14:26


Menşei


Kılavuzu kontrol et. Bazı UPS'ler çalışırken değiştirmeyi destekler, bazıları yok. - womble♦
@womble - teşekkürler, yedek batarya kutusundaki el kitabı güç hakkında bir şey söylemedi. Talimatlar sadece pil bölmesinin nasıl açılacağını gösterir. Bu yüzden "gerçek" UPS kılavuzunun da bilgi içermeyeceğini düşündüm. Açıkçası yanlış olduğu kanıtlanmış olmaktan mutluluk duyuyorum :) - Siim K


Cevaplar:


Göre Manuel:

Pil Modülünü Yerine Takma

Bu UPS'in değiştirilmesi kolaydır,     çalışırken değiştirilebilir pil modülü. Değiştirme güvenli bir prosedürdür.     elektriksel tehlikelerden izole edilmiştir. UPS’ten çıkıp bağlı olabilirsiniz.     bu prosedür için ekipman.


29
2017-07-02 14:31Sıcak, pili 1500 dahil olmak üzere birkaç smartUPS modelinde sorunsuzca değiştirdim. - Rex


Smart-UPS 1500 pili çalışırken değiştirilebilir. Bataryayı değiştirmeden önce KGK'yı fişten çekmeniz veya kapatmanız gerekmez.

Elbette, ürün belgelerine atıfta bulunmanız ve kendinizi, aküler ve şarj ekipmanlarıyla ilişkili şok / elektrik çarpması tehlikelerinden korumak için gerekli tüm önlemleri almak önemlidir. Doğru (yanlış) koşullar altında, 12 voltluk bir kurşun asit batarya bile ölümcül bir şok verebilir.


12
2017-07-02 14:30

Güney Kaliforniya'da üç farklı enerji santralinde "Hot Swapped" 3 APC Smart UPS 1500 pili. Bu UPS sistemleri CAISO RIG (Kaliforniya Bağımsız Sistem Operatörü Uzaktan Akıllı Ağ Geçidi) için kullanılır. Kaliforniya eyaletindeki elektrik şebekemiz için kritik bir sistemdir. Bu görevi gerçekleştirmek için on dakikadan az sürdü! Bu, bir UPS sistemindeki bir pili ilk kez değiştirmek zorunda kaldım. Kullandığım araçlar sadece bir tane tornavidaydı


1
2017-09-02 02:11

Aslında, fişini çıkarırken veya değiştirirken pil değişimi GÜÇ KAYNAĞI hala Tamam, aşağıdaki durumlarda hariç: - UPS şarj etmiyor veya UPS şarj cihazı kırılmış. Pil çıkarıldığında, UPS hemen kapanacaktır. - Yanlış kullanım veya Akü kabloları KGK kapağına dokunmaktadır Hot-swappabler kullanırken dikkatli olmalısınız! Bazı UPS izinleri Yüksek güvenlik ile kolayca değiştirilebilir.


0
2018-06-26 02:50

Görünüşe göre çoğu APC UPS, sadece "akıllı" olanlar değil, bataryayı değiştirmeyi destekliyor.

Back-UPS ES 525'in kullanım kılavuzu:

UPS Açık Akü (sarı gösterge) olduğunda pili değiştirmeyin   yanıyor).

- Fakat bu aptal uyarı açıkça "akıllı" UPS'lere de uygulanabilir.

Kılavuz, şunları söyler:

NOT: Pil bağlantısı sırasında küçük kıvılcımlar oluşabilir. Bu   normal.

- Çevrimdışı UPS batarya bağlantısı sırasında kıvılcım uçup uçmadığını hatırlayamıyorum.


0
2018-04-27 01:47