Soru Windows için iyi birleştirme aracı nedir? [kapalı]


Windows'un yerleşik birleştirme aracı en iyisi değil. Orada bir ton daha iyi olanların olduğunu duydum - ama hangisi gerçekten iyi?


12
2018-04-30 21:13


Menşei
Cevaplar:


kullanırım jkdefrag ve bunun hakkında güzel şeyler okuyun. Ekran koruyucu olarak da kullanılabilir, 64 bit sürümüne sahip ve açık kaynaklıdır.

Düzenle : 4. versiyondan itibaren şu anda MyDefrag.


11
2018-04-30 21:54+1. Ticari Diskeeper'im var ama Free JkDefrag'ı tercih ediyorum. İki yazılım üzerinde karşılaştırmalı bir istatistikim yok ama dizüstü bilgisayarımın performansından farkı anlayabiliyorum. ;-) - MarlonRibunal


Küçük dükkanlarda ücretsiz bir seçenek için hayran oldum Defraggler


8
2018-05-26 18:51Ayrıca defraggler'ı da seviyorum! - Drewdin


İyi bir 3. parti birleştirme aracının gerekliliği, eskiden genel sistem temizleyicilerinin yanı sıra hala kürünü almaya devam ediyor olsa da, eskiden olduğu gibi değil.

NTFS dosya sistemi, bu bağlamda FAT32'ye göre oldukça iyileşmiştir ve bu TechNet blog makalesi, özellikle Vista'nın bazı iyileştirmelerini tartışmaktadır: Bir kitabı kapağına göre yargılama - Windows Vista Defrag neden cool (partizan bilmiyorum;).

İçin manzara:

3. parti birleştirme aracının tamamen gereksiz olduğunu ileri sürüyorum. Sistem programlanmış boşta defrag Görev Zamanlayıcısı-> Microsoft-> ​​Windows-> Defrag) sistem parçalanmasına ayak uydurmaktan daha fazlasıdır ve manuel bir dolaşımın öneminin çok az bir yararı vardır. (Her ne kadar her şeye rağmen, yüksek performansa sahip hassas problem dosyalarını ve dizinleri hedeflemek istiyorsanız contiglere gibi adı geçen yapmalısın.)

ben inanmak Bu, söz konusu yardımcı programların çalıştırılmasıyla ve rapor edilen fragmantasyonun pratik performans seviyelerinde olduğunu not ederek doğrulanabilir. (Olası yanlış kavramlar için makaleye bakın.)

Özgün soruya geri dönüş: Bu programlanmış görevi yalnızca iyi birleştirme aracıyla değiştirmek istiyorsanız, benim önerim en az Vista'da kullanılmakta olan Windows için geçerlidir. ;)


Windows'un daha önceki sürümlerinde oy kullanacağım Mükemmel disk sadece benim geçmişimin sonucuna "x vs x", "x'den daha iyi" ve "x ile karşılaştırıldığında" Google sorguları (joker karakterleri deneyin). Vista'nın yerine geçen herkes için gerçekten çok iyi bir şey varsa, muhtemelen orayı da öneririm, ya da en azından Google karşılaştırmalı araştırmayı arar.


7
2018-05-01 03:23

Mükemmel disk

ben kullanıyorum Windows Home Server Sürümü tüm ev bilgisayarlarınız için size 10 lisans verir.

Normal Ev versiyonu 30 $ 'da ucuzdur.


3
2018-04-30 21:16

Diskeeper genellikle sözü edilenlerden biridir. Microsoft defrag yardımcı programı, Diskeeper disk birleştiricisinin sınırlı bir sürümüdür (ciddi olarak). KB130539.


3
2018-04-30 21:16

defraggler her zaman bana çok yakıştı, herhangi bir iyi olup olmadığı hakkında hiçbir fikrim yok. Ama taşınabilir ve işe yarıyor.


2
2018-04-30 21:20defraggler.com - Sophie Alpert


JkDefragaçık kaynak kodlu, tamamen otomatik, ekran koruyucu olarak veya Zamanlanmış Görev olarak çalıştırılabilir.

JkDefrag bir disk birleştirici ve   Windows için iyileştirici   2000/2003 / XP / Vista / 2008 / X64.   Tamamen otomatik ve çok kolay   birkaç ile, hızlı, düşük yükü kullanın   optimizasyon stratejileri ve   disketler, USB diskler, bellek   sopa ve görünüyor başka bir şey   Windows'a bir disk gibi. Dahil bir   Windows sürümü, bir komut satırı sürümü   (Görev zamanlayıcısı tarafından zamanlama için   veya yönetici tarafından kullanım için   komut dosyaları), bir ekran koruyucu sürümü, bir DLL   kütüphane (programlamadan kullanım için   diller), Windows X64 sürümleri,   ve tüm kaynaklar.


2
2018-05-26 19:20

Defraggle iyi şeyler


1
2018-04-30 21:22Daha önce bahsedilen Defraggler ile bağlantı kurdunuz. - Jim McKeeth


Sysinternals (şimdi Microsoft tarafından satın alındı) adlı ücretsiz bir komut satırı aracı yaptı contiglere En azından bir dizine yönlendirebileceğiniz güzel bir özellik var ve sadece bu ve alt dizinleri birleştirecek, ancak diskin geri kalanı değil. Diğer cevaplarda sözü edilen diğer programlarla ilgili deneyimim yok. Contig koşarken performans vuruşu fark edilir.


1
2018-04-30 23:20

Sitem yeni dağıtıldıPerfectDisk'. İyi bir araç gibi görünüyor ve Masaüstü Bilgisayarlara merkezi olarak yönetilip dağıtılabilir. Ben sadece birkaç defrags onunla koştu ve hızını artırdı ve neler olup bittiğini size bildiren ayrıntılı bir arayüze sahip.

-JFV


1
2018-05-26 19:31