Soru Ağ kabloları - bunları yapın veya satın alın


Her şeyden önce, kabloları kendim yapma konusunda hiç sorun yaşamadığımı söylemeliyim, geçen sene kablo test cihazlarını kullanmayı bıraktım çünkü herzaman yaptığım kablo tamam diyorlar.

Ama piyasada bir çok fabrikada üretilen kablolar görüyorum, ucuzlardı ve buna ek olarak daha iyi yönetim için herhangi bir renk seçebilirsiniz. Bazı insanlar fabrikada kablo yapmanın her zaman yapabileceğinden daha iyi olduğunu söylüyor.

Farklı durumlardan birkaç tane olabileceği gibi, bir soruya bölünelim:

  • Bir rafın içindeki ağ için kablo satın alın veya kablo yapın?

  • Kullanıcıların dışındaki bilgisayar ağlarına, diğer raflara vb.


12
2017-08-13 22:39


Menşei


Satın almayı mı yoksa doğru mu yapmak istediniz? - Prix
Bu süperuser.com soru değil mi? - Gennady Vanin Геннадий Ванин
@ vgv8 Sanırım değil. Kullanıcıların kablolarını nereden aldıkları umrumda değil, 10'a ihtiyacınız olduğunda, inşa edebilir veya satın alabilirsiniz, kimse umursamıyor :) - disserman
@Prix, doğru, düzeltme için teşekkürler - disserman
Test cihazınız 3000 dolardan daha mı az mı? Sadece pinouts'u kontrol ederse, neredeyse değersizdir - chris


Cevaplar:


Şahsen her zaman kabloları alırdım ve her zaman büyük miktarlarda kablo satın alırdım.

Bunun nedeni, ev için kablo yapmadıkça, bir iş için kablo yapıyor olmanızdır. Kablolar yapmak zaman alır ve siz insanlara para ödüyorsunuz ya da çalıştığınız kuruluş tarafından ödeniyorsunuz. Onları çok büyük miktarlarda yapmadığınız sürece, kabloları kendiniz yapmaktan kurtardığınız miktar, kabloları yapmak için harcanan zamanın maliyetini kapsamaz.

Aynı zamanda, birden fazla renk ve uzunlukta da satın alabileceğinizi söylediğiniz gibi, herhangi bir kablo uzunluğunu verimli bir şekilde kullanmanız için şirketiniz var.

Bu yardımcı olur umarım.


27
2017-08-13 22:44Bu cevapla gitmeliyim. Kabloyu uzman bir görev ya da kolayca satın alınamayacağı bir uzunluk söz konusu olmadığı sürece, işverenlerimin kablo yapmak için zaman harcaması uygun maliyetli değildir. - Rob Moir
Buna ek olarak, ne kadar hassas olmanız önemli değil, istatistiksel olarak makineden daha hatalı bir kablo yapmak olasılığınız yüksektir. Bir kabloyu neredeyse tamamen kıstırmamak için saat 3'e kadar beklemek istemiyorum. - Matt Simmons
Bunu anlıyorum, ama bu da iyi bir düşük zaman etkinliği olabilir. - Joel Coel
Bu, bu kablo kabloları için, bu biraz çılgın / kodlar prefabrik kablolar duvarlar boyunca çalıştırmak için olacağını belirtilmelidir - Jimsmithkka


Kabloları fiyatları ile rekabet edebilecek kadar hızlı bir hızda yapamıyorum MonoPrice veya Ziotek.

Yaptığım tek istisna, kablolar ya da delikler üzerinden konektörler ya da tam boyut önemli olduğunda çekilmesi gereken özel uzun kablolar içindir. Bu durumda, borç almak için elimden geleni yapıyorum uygun kablo test donanımı işimi test etmek için.


14
2017-08-14 00:04

Tercih ettiğim yöntem, hazır kabloları bir çift elimde tutmak (çift standart uzunluklarda) olmakla birlikte, her zaman bir kablo makarasına ve bir kutu fişe sahip olmaktır. Bu sayede isteğe bağlı olarak daha uzun veya özel boyutlu kablolar yapabilirim (veya Ben premade olanlar tükendi).


10
2017-08-13 22:49

Kablo yapmak benim için mantıklı değil. Materyallere biraz para kazandırırsınız, ancak emeğinizle biriken tasarrufları çabucak geçersiniz.

Muhtemelen yaptığınız her kabloyu test edip onaylayamayacaksınız, bu da gelecekte gizli bir soruna dönüşebileceği anlamına geliyor. Kaliteli kablolamaya sahip olmanın büyük bir destekçisiyim. Sonuçta, eğer katman 1 kararsızsa, yığının tamamı düşer.


5
2017-08-14 00:09Kimsenin uzun zamandır Layer 1 olarak kablolamaya başvurduğunu duymadım. Tipik olarak, kablolama Tabaka 0 olarak adlandırılır (OSI modelinde Katman 0 olmasa bile). Katman 1, fiziksel şartnameyi ve sinyallemeyi temsil eder, fakat zorunlu olarak kablolamanın kendisini değil. Ethernet bir Katman 1 belirtimidir, ancak birden çok kablo türünde çalıştırılabilir. Bir T1 hattı aynı şekilde. Cat5, Cat5e, Cat6, vb sinyal / pinouts değil, kablo özellikleri / türleri vardır. Birisi bana "ATM Makinesi" veya "NIC Kart" diyorsa gibi beni rahatsız bu küçük noktalardan biri :) - peelman
@peelman - Yeterince adil. Kararlı kablolama yine de istikrarlı sinyale yol açar. Bu yüzden hala cümlenin geçerli olduğunu düşünüyorum. - Jason Berg
@peelman: Katman 1, Fiziksel katmandır ve kablo fizikseldir. Geniş konsept olarak Ethernet aslında hem Katman 1 hem de Katman 2 - Veri Bağlantısı katmanını kapsar. Katman 2'deki tel formu boyunca iletilen Ethernet çerçeveleri ve içindeki içerikler, Katman 3 TCP / UDP segmentini içeren Katman 3 IP paketidir. - icelava


Hepimizi alırız. 6 've 15' kablo seçiminin bir ihtiyacı karşılayamadığı durumlar çok azdır ve bu durumlarda kıvrılacaktır. Telekom halkımıza bu konuda soru sordum ve cevapları:

Tüm drop-kablolarımızı kendimiz kestirdik. Ancak, önceden yapılmış kabloların satın alınmasının, özellikle büyük alanlar yaptığımızda çok fazla zaman tasarrufu sağladığını gördük. Ayrıca, kaliteyle ilgili bir sorun yaşamadık ve GigE, 100Mb'den daha kötü bir sıkıştırmaya karşı daha hassastır. Bu yüzden raftan çıkıyoruz.

Bu, ağ rafından sunucu raflarına damla kabloları çalıştırmak zorunda kalmamanızdan, sunucu raflarının yanında bulunan alt kat jaklarına sahip olmamızdan büyük ölçüde yardımcı oluyor. THOSE kabloları elbette kesilir. Bu 7 've 15' kablolar nedeniyle ekipman kablolama ihtiyaçlarımızın büyük çoğunluğu için çalışıyoruz.

Son kullanıcı arazisinde ne yaptığını bilmiyorum. Muhtemelen önceden yapılmış daha geniş bir seçim var.


4
2017-08-13 22:54

Son zamanlarda hem düşük uçlu hem de son teknoloji "veri merkezlerinde" bulundum. Her şey ne kadar zamana sahip olduğunuza ve bütçenize bağlıdır.

Raflarda ve yama bölmelerinde, önceden yapılmış ve renkli kullandığınızı vurguluyorum. Her bir ağ aygıtı, yazıcı, sunucu ve daha sonra kullanıcılar ve ip telefonlar için mavi bir renk kullandık. Aksi halde aceleyle dağınık olur.

Diğer her yer, size ve zamanınıza kalmış. Patronunun seni her zaman "boşta" olarak gördüğünü düşünürsen, önündeki bazı kabloları kırar ve meşgul görünüyorsun ... Beynin lapa dönüşür.

Eğer döngülerinizi, taktığınız cihazlar hakkında daha fazla öğrenerek geçirebilirdiniz. Gelecekte faturalarınızı ödeyeceğiniz şey budur. :)


3
2017-08-14 06:14

Yaptığın bir kabloyu test etmenin mantığını anlayamadığımdan emin değilim çünkü "her zaman yaptığım kablo tamam diyorlar." Bana göre, yıllarca yaptığım kabloların sayısı ile çarpılmak üzere, hatta test etmek için harcadığım zamanın azlığı, bir pimi kaçırdığınız veya çarptığınız nadir bir olayın neden olduğu bir problemin teşhisi için kaydedilen zaman değerine eşittir. bir tel veya yeni koyduğunuz kablo uzunluğunun bir kusuru vardır.

Cat5 / 6 için, hem rafa hem de bir son koşuya yaptığım kabloları kullanacağım ama Önce onları test ederim.


2
2017-08-13 22:55ne olduğuna bağlı. GE - daima dersi test edin. - disserman
Yeterince adil, evde sadece sanırım kıvrılıp takabilirim. Ve açıklığa kavuşturmak için, sadece belirli bir boyuta ihtiyacım varsa veya sipariş vermek veya satın almak için sabırsızlanıyorsam, iş başında çalışacağım. Çok sık olan bu yüzden o hasta olmamalıyım. - nedm


Eski işimdeyken, bende aynı soru vardı. Başlangıçta öğrenci asistanlarımızın ihtiyaç duyduğumuz tüm kabloları yapmasını sağladık, ancak zaman aldığını ve ondan nefret ettiğini fark ettik. Sonunda, standart uzunluktaki kabloları almaya başladık, ancak bir bobin tuttu ve tam bir boyuta ihtiyaç duyduğumuz durumlar için (ya da önceden bittiğinde) el altında. Bu, iyi bir çözüm olmaktan çıktı çünkü öğrencilerimiz hala kablolarla çalışmak konusunda biraz deneyim yaşamışlar, ancak gerçek işlere odaklanmak için daha fazla zaman harcayabilirlerdi.


2
2017-08-14 18:15