Soru Ağ sürücüsünü fiziksel sürücü olarak bağlayın


Bir ağ konumunu, yerel bir fiziksel disk olarak görünecek şekilde monte etmenin bir yolu var mı? Örneğin. \\computer\share gibi D: (ağ sürücüsü değil)


13
2018-02-01 05:30


Menşei


Soruyu ve uygun etiketleri kullanarak, hangi işletim sistemini sorduğunuzu belirtebilir misiniz? - bignose
Başarmaya çalıştığınız şey nedir? - Dennis Williamson


Cevaplar:


Dediğim gibi Bu (neredeyse) aynı soru:

Bunun gerçekten ne olduğundan emin misin?   yapmak istiyorum? Çok iyi   bu konuda neden makale kötü   kötü kötü Fikir Joel'de   Yazılım (nokta 3'e bakın) ...

Sonuç cümlesi:

Sonuç: Bir dahaki sefere biri   size bir programlama satmaya çalışır   ağa erişmenizi sağlayan ürün   aynı kaynaklara erişiminiz oldu   Yerel kaynaklar, tam hızda çalıştırın   ters yön.

Nedenini bilmek istiyorsanız, okuyun   makalenin ilgili bölümleri.

Ve sorunuzun kısa cevabı şöyledir: Hayır. Kolaylık değil ve neden bir yerel diskin ağ paylaşımının yapamadığı her türlü işlevselliğe sahip olması bekleniyor. Yerel bir disk, bir ağ paylaşımının sahip olmadığı bir yerel dosya sistemini (NTFS / FAT / etc) bekler (Pekala, öyle, ancak sunucuda barındırıldığı yerde değil, konumunuzda), ayrıca tüm diğer bir ana bilgisayar Sadece güvenli veya güvenilir şekilde çoğaltılamayan özellikler (bağlantılı bağlantıya bakınız).


13
2018-02-03 23:13+1, doğru cevap. Sadece sorulan soruya cevap vermediniz, ayrıca OP'nin gerçekten ne istediğini anlamak için akıl okuyucusu rozetine de hak kazandınız. - quack quixote
... ve öykünün geri kalanı: OP'nin istediği, bir "ağ bloğu aygıtı", yani yapılabilecek (ve listelemenizin tüm nedenleri için), ancak mevcut bir Windows ağ paylaşımına uygulanamaz. - quack quixote
Bağlantılı makale şimdi 15 yaşında ve hala geçerli. Komik zamanın nasıl uçtuğunu ... - Mark Henderson♦
-1 aslında soruyu cevaplamıyor, sadece öznel düşüncenizi veriyor - Mr. Hedgehog
Hıh. Fikir ya da değil, bu cevap hala gerçek yüzüğüne sahiptir, aslında doğrudur. Başarmak için +1. - JonathanDavidArndt


Evet, bu Windows Vista ve Windows 7'de mümkündür.

Komut İstemi'ni yönetici olarak açın. Sonra aşağıdaki komutu yazın:

mklink /D C:\LinkName \\NetworkLocation\LocationName

Bu, Drive'da "sembolik bir bağlantı" oluşturacak C denilen LinkName, bağlantı verecek LocationName üzerinde \\NetworkLocation. Windows elbette bunun sembolik bir bağlantı olduğunu bilecek, ancak yerel sürücüde bir klasör gibi davranacak. Tüm uygulamalar bu sembolik bağlantıyı yerel bir kaynak olarak ele alacaktır.

Bu yardımcı olur umarım.


28
2017-07-11 14:34+1, bir ağ sürücüsünde C ++ proje çözümü oluşturmayı planlıyordu. Bu numara işe yarıyor. :-) - Ashwin kumar
Bunun benim için yararlı olduğu çok garip bir köşe davası vardı. - Registered User


Bir iSCSI sunucusuna erişmek için iSCSI protokolünü kullanarak bir ağ sürücüsünü sanal bir disk olarak monte edebilirsiniz - örneğin, daha fazla bilgi için Ücretsiz NAS - Google'ı kullanarak bir tane ayarlayabilirsiniz.


5
2018-02-04 03:20Bakacağım, teşekkürler - jwee
Standart bir dosya sistemiyle, iki istemcinin ağ sürücüsüne aynı anda erişemediğine dikkat edilmelidir. Standart bir dosya sistemi, özel erişimi olan özel bir blok cihazı bekler. Eşzamanlı erişim, bunun için tasarlanmış bir kümeleme dosya sistemi kullanmıyorsanız, dosya sistemini hızla yok edecektir. - Zac67


Windows kullanacağını sanıyorum, ama hangi versiyonu söylemiyorsunuz? Her durumda, Araçlar menüsünde Windows Gezgini'nde Harita Ağ Sürücüsü'nü seçin. Örneğin, Vista'daysanız, menüleri gizleyen menüleri göstermek için Alt tuşuna basıp bırakın.

Ayrıca kullanabilirsiniz SUBST komut:

SUBST M: \\COMPUTERNAME\SHARENAME

4
2018-02-01 05:42Merhaba, Windows 7/2008'in aslında fiziksel bir sürücü ve ağ eşlemeli bir sürücü olarak görmemesi için onu nasıl monte edeceğimi daha çok düşündüm. Aslında mantıklı mıyım bilmiyorum. Bununla birlikte, fiziksel bir sürücü olarak eşlenmiş sürücüyü görmeyen bazı yazılımlar var (ör. Bilgisayar yönetimi Başlat-> Çalıştır -> compmgmt.msc)? Teşekkürler - jwee
Ağ sürücüleri ile çalışmayan yazılımları kandırmak istediğiniz anlamına mı geliyor? Alt komut bunu yapmayacaksa SOL'sın. - John Gardeniers


Komut vermek istiyorsanız, NET USE komutunu kullanın:

The syntax of this command is:

NET USE
[devicename | *] [\\computername\sharename[\volume] [password | *]]
    [/USER:[domainname\]username]
    [/USER:[dotted domain name\]username]
    [/USER:[username@dotted domain name]
    [/SMARTCARD]
    [/SAVECRED]
    [[/DELETE] | [/PERSISTENT:{YES | NO}]]

NET USE {devicename | *} [password | *] /HOME

NET USE [/PERSISTENT:{YES | NO}]

3
2018-02-01 05:44OP'nin kaçınmak istediği bir "ağ sürücüsü" olarak monte edilir. - quack quixote


Microsoft onedrive dosyalarınımı benim bulutumdan kurtarmak için Alderbury cevabını kullandım ve işe yarıyor. Windows 10 bilgisayarım var. Microsoft onedrive sadece c: \ sürücüsündeki klasörlere kaydedilir ve bir ağ sürücüsü değildir.

Evet, bu Windows Vista ve Windows 7'de mümkündür.

Komut İstemi'ni yönetici olarak açın. Sonra aşağıdaki komutu yazın:

mklink /D C:\LinkName \NetworkLocation\LocationName

Bu, C sürücüsünde "sembolik bir bağlantı" oluşturacak LinkName, bağlantı verecek LocationName üzerinde \NetworkLocation. Windows elbette bunun sembolik bir bağlantı olduğunu bilecektir, ancak sanki yerel sürücüde bir klasör gibi davranacaktır. Tüm uygulamalar bu sembolik bağlantıyı yerel bir kaynak olarak ele alacaktır.

Bu yardımcı olur umarım.


2
2017-08-29 14:56

Önerisi mklink /D C:\LinkName \NetworkLocation\LocationName aslında çalışır. Bu şekilde çalıştım:

Ağ sürücüsü tarafından ilk olarak haritalandım Z:. Bunu yapmak için ağ sürücüsüne sağ tıklayın ve bir seçenek olarak "Harita ağ sürücüsünü" göreceksiniz. Ağ sürücüsünü açmaz ve Onedrive for Business'ı depolamak istediğiniz klasörde oluşturmazsanız. Sonra klasöre sağ tıklayın ve Z: ya da istediğiniz herhangi birini sürmek için eşleştirin.

Ardından, CMD'yi yönetici olarak çalıştırın. Tip gelen komut istemi kutusunda mklink /D C:\ Z: (boşluklar gereklidir). Şimdi bir dosya göreceksiniz c:\ LinkName olarak adlandırıldı.

Bu dosyayı açın ve sürücü olarak eşlediğiniz dizinle aynı ada sahip bir dosya göreceksiniz. Z:. Bunun üzerine sağ tıklayın ve Özellikler'e tıklayın. Genel sekmenin altında, alt özelliklerde göreceksiniz. Salt okunur veya başka herhangi bir kutu vurgulanırsa veya işaretlenirse, temizlemek için üzerine tıklayın. Ardından uygulamak için tıklayın.

Artık Onedrive for Business'a gidebilir ve içindeki klasör konumunu seçebilirsiniz. C:\Linkname eşlenen ağ sürücüsü budur.

Umarım bunu takip etmek kolaydır.


1
2017-09-02 22:31

Bunu kullanarak bir çözüm buldumDokan

Bir ağ paylaşımını bir sürücü olarak yükleyebilir ve sonra her zamanki gibi paylaşabilirsiniz. Mükemmel çalışıyor.


0
2017-08-22 19:01

Windows 10'dan itibaren, ağa sağ tıklayıp "sürücüyü" (sadece "kes" in hemen üstünde) tıklayın.

Bir harf (D :, E: veya başka bir şey) ayarlayacak ve sadece bir yerel sürücü olarak görünecektir.


0
2017-08-31 09:19

Dosyalarınızı başka bir yerde istiyorsanız, ancak aynı anda birçok konumdan onlara erişmeniz gerekmiyorsa, paylaşılan bir klasöre sanal bir sürücü kaydedebilir ve yerel bir fiziksel sürücü olarak yüklemek için bazı yazılımları kullanabilirsiniz.

Yerel bir sürücü gibi davranacak, tüm yazılımlar bunu tanıyacak, ancak yerel sabit diskinizde yer tüketmeyecek. Bu dosyalara bir kerede iki veya daha fazla konumdan erişmeniz gerekiyorsa, başkaları zaten iyi açıklandığı gibi, hardlink'e gidin.

Düzenlemeden önce orijinal metin:

Dosyaların yerel olarak kaydedilmesini gerektiren bir uygulama var, ancak devasa alan tüketimi nedeniyle sunucuda bırakmam gerekiyor. Paylaşılan bir klasöre sanal bir sürücü kaydettim ve Daemon Tools'u kullanarak haritalandırdım. Bir çekicilik gibi çalışır ve yerel depolama olarak tanınır.

* Gigabit ağından dolayı hızlı, ancak tamamen güvenilir değil. Önemli verileri kaybedebilir veya sanal sürücünün dosyasını bozabilirsin. Bunu önlemek için, "Çevrimdışı klasör" seçeneğini kullanabilirsiniz, ancak dosyaların bir kopyasını yerel olarak kaydettiğinden, çok fazla alan tüketebilir, bu da benimki gibi durumlarda kullanılmasını imkansız kılar.


-1
2018-02-18 15:59OP'in talebini daha yakından ele alabilmek için bu cevabı tekrar değerlendirebilir misiniz? Şu an olduğu gibi, bu OP'nin sorununa bir çözümden daha çok bir reklam gibi okur. - Castaglia
Teşekkürler @TJSaunders, yazıyı düzenleyeceğim. Üzgünüm, foruma yeni. - TheFatiass


En iyi yöntem iSCSI oluşturulur, bu iSCSI'ye bağlanır ve yerel için Paylaşım Kopyalama saklama alanı belirtilir. Bu mesaj iSCSI ve Be Happy'i oluşturdu.

http://www.andersonpatricio.org/criando-um-storage-iscsi-com-windows-storage-server-2012-e-configurando-nic-teaming-nas-interfaces-da-rede-san/


-4
2018-03-11 13:35Cevabınızı, liderin ilgi duyduğu sonucu nasıl sağladığını açıklamak için genişletebilir misiniz? Sağladığınız bağlantının içeriğini özetleyebilmeniz de yararlı olacaktır. - iwaseatenbyagrue