Soru Etki alanı anahtarı, DNS sorgusunda görünmüyor


* SOLVED - Bu gönderinin alt kısmına bakın *

Buradaki problem, birkaç gün boyunca bir alan anahtarı oluşturmaya çalışıyorum. Geçmişte başarılı bir şekilde yaptım, ama bu sefer işe yaramayacağım.

Şu anda güvendiğim sorun şu ki, DNS kaydımdaki alan anahtarını aramaya çalıştığımda hiçbir şey görünmüyor. Örneğin, protodave gittiğimde ve alanımda seçicimi (varsayılan) aradığımda, aldığım şey şudur:

 DNS QUERY: default._domainkey.palabama.com
 QUERY STATUS: No DNS TXT Record found
 TXT RECORD:

Rekoru kazmayı denediğimde cevap bölümü alamıyorum.
DKIMcore'a gittiğimde şunları elde ederim:

 This is not a good DKIM key record. You should fix the errors shown in red.
 DNS query failed for 'default._domainkey.palabama.com':NOERROR
 A public-key (p=) is required

Şey, ben registratın DNS'si üzerinde atanmış dns (namecheap) olan DK'yi kurdum.

Birkaç farklı denemeden sonra, burada namecheap kurulumum var

 default._domainkey.mail.palabama.com.  TXT v=DKIM1; g=*; k=rsa;   p=MIGfMA0GCSqGSIb3DQEBAQUAA4GNADCBiQKBgQC0kOjYjN2gAfTuQgsyS/rGUcMbZ3zg5Pf5pHyN735OufSnkLbpYgnDJcIyQTjhbeGBPoPwlvL1fOa1/TOsp2vT9fFIFtgGXg8yVpSKrttdOCX7a3CYkQIO4WQU+2MAzT+Z3IBroTBDmjS61fhRSyoUlPBhUYTECodVu3GENkoLUQIDAQAB

 default._domainkey.palabama.com.  TXT v=DKIM1; g=*; k=rsa;   p=MIGfMA0GCSqGSIb3DQEBAQUAA4GNADCBiQKBgQC0kOjYjN2gAfTuQgsyS/rGUcMbZ3zg5Pf5pHyN735OufSnkLbpYgnDJcIyQTjhbeGBPoPwlvL1fOa1/TOsp2vT9fFIFtgGXg8yVpSKrttdOCX7a3CYkQIO4WQU+2MAzT+Z3IBroTBDmjS61fhRSyoUlPBhUYTECodVu3GENkoLUQIDAQAB

O mail.palabama.com'u attım. belki de, çünkü MX kaydım mail.palabama.com olarak ayarlanmış. Aslında, bu satırın DNS'de olmadığını ve hiçbir şeyin değişmediğini söyledi.

DKIMcore'daki asıl dizgiyi doğruladığımda, bana her şeyin geçerli olduğunu söyler. Bu lanet kayıt mevcut değil gibi. 300 btw'lik bir TTL'ye ayarlandı.

İşte MX kaydımın kazısı

 dig palabama.com MX
 ; <<>> DiG 9.8.4-rpz2+rl005.12-P1 <<>> palabama.com MX
 ;; global options: +cmd
 ;; Got answer:
 ;; ->>HEADER<<- opcode: QUERY, status: NOERROR, id: 12713
 ;; flags: qr rd ra; QUERY: 1, ANSWER: 1, AUTHORITY: 0, ADDITIONAL: 0

 ;; QUESTION SECTION:
 ;palabama.com.         IN   MX

 ;; ANSWER SECTION:
 palabama.com.      1800  IN   MX   10 mail.palabama.com.

Neyi yanlış yapıyorum? Saçlarımı bununla çekiyorum.

DÜZENLEME: ÇÖZÜM !!!

Onu tamir ettim! Hallelujah! Benim için çılgın olmadığımı ve tüm kullanıcı hatalarını engellediğimi onaylayan TheCompWiz'e teşekkürler, sorun benim DNS sunucumun sonuydu. Bir şey denemek yerine bir deneyim denedim.

 default._domainkey.palabama.com

Sadece bırakarak palabama.com'u elimden aldım.

 default._domainkey

benim sunucu kaydında. Ve bom, aynı şekilde çalıştı.

Yine de, bunun aslında girişin nasıl okunması gerektiğini ve okuduklarımın yanlış olduğunu ya da namecheap'un DNS sunucularının alan adının dize dışında bırakılması gereken bir quirk olduğunu öğrenmenin önemli olduğunu düşünüyorum. Ve ayrıca başka herhangi bir sunucu için durum böyle ise.


14
2018-01-11 20:55


Menşei


DNS adları dönemlerle sona erer ya da kökeninizi alır. Namecheap gibi sesler düzgün bir şekilde başlıklı. - Jacob Evans
Sunucu Hatası'na Hoş Geldiniz! Soru-Cevap yapımıza göre, sorunuza çözümler düzenlemek yerine kendi cevabınızı eklediğinizi öneririz - bu sayede çözümünüz için itibar kazanabilirsiniz! - Falcon Momot
Namecheap ile aynı sorunu yaşıyorsanız ... TXT kayıtlarını değiştirdiğinizde default._domainkey DNS'in yayılmasını beklemek zorunda mıydınız? - Sethen


Cevaplar:


Bunları kayıt sunucunuzun DNS sunucularına ekleyip eklemediğinize ... Söyleyemem. Söyleyebileceğim şey, kayıtların kamuya açık bir şekilde çözülemeyeceğidir. Kayıtları tanımlamadığınızdan emin misiniz? SRV veya A kayıtlar? Onları doğru şekilde eklediğinizden% 100 emin iseniz ... Namecheap'i aramanın ve onlarla konuşmanın zamanı geldi. Belki de TXT kayıtlarını barındıran sorunlar var.


8
2018-01-12 00:09Ben yaptım, kesinlikle TXT yaptı. MX yapılandırması, nasıl görüneceğine dair herhangi bir fark yaratır mı? Teşekkürler! - Dan Miller
Ben default._domainkey.palabama.com sadece default._domainkey için değiştirerek çözdüm Bu tüm boyunca ya da namecheap sadece bir tuhaflık yapmalı mıyım? Tekrar teşekkürler - Dan Miller
Namecheap ile bir tuhaflık gibi geliyor. Bir DNS ismini nokta ile bitirmek, bir FQDN ... anlamına gelir, oysa ... sadece hostname, geçerli bölgenin bir çocuğu olarak yorumlanır. yani example.com alan adında "www" veya "www.example.com". Anlamana sevindim. Ve FWIW ... MX sadece bir başka kayıt türüdür. TXT kayıtlarını etkilemez. - TheCompWiz
Bu bilmek güzel. Eminim bazen bir daha ayarlamam gerekecek. Yardımlarınız ve takipleriniz için tekrar teşekkürler. - Dan Miller


Sorunun düzenlenmesinde belirtildiği gibi, örn. default._domainkey.example.com için default._domainkey sorunu çözer.

Namecheap alan adını ekliyor gibi görünüyor, bu yüzden default._domainkey.example.com olur default._domainkey.example.com.example.com.

Bu teoriyi test etmek için bir DNS araması yaptım:

nslookup -q=TXT default._domainkey.example.com.example.com

Tabii ki, TXT kaydı vardı. Hızlı MXToolBox'ta TXT kayıtlarının kontrolü de doğruladı.


1
2018-03-12 14:32

[SOLVED] Temelde aynı sorunu yaşadım. Mailechimp entegrasyonu için Namecheap'te DKIM (CNAME) ve SPF (TXT) kayıtları eklendi, ancak bu mesajı Mailchimp'ten aldım.

DNS değişikliklerinizi doğrulamaya çalıştık ve doğru değerleri tespit etmedik

Sorun Mailchimp, bu dizenin ana makine alanına eklenmesini istiyor.

k1._domainkey.domainname.com 

Ancak yukarıda belirtildiği gibi, Namecheap'ta alan adını eklemeniz gerekmez. Benim mailchimp için benim durumumda, sadece k1._domainkey yeterliydi. Namecheap'larla çift kontrol ettim. Doğruladılar ve beni bu rehbere yönlendirdiler.

https://www.namecheap.com/support/knowledgebase/article.aspx/9845/2208/how-to-connect-a-domain-to-mailchimp

Sadece bir numara daha. Mailchimp, DKIM kontrolü doğru olduğunda bile bana hatayı göstermeye devam etti. (Burada araç: https://toolbox.googleapps.com/apps/dig/#CNAME/k1._domainkey.dasubhashitam.com)

Yaptığım şey mailchimp'teki doğrulamayı kaldırmak ve rehberde önerildiği gibi tekrar yapmaktı. İşte bu kadar! İşler işe yaradı. Ve bunun için iki gün harcadım.

Umarım birilerine yardım eder.


1
2018-03-19 10:26

GoDaddy'nin DNS Yöneticisi'nde benim için çalışan bir çözüm kullanmaktı:

Host bölümünde "dkim._domainkey" (alıntı yok) TXT Değerindeki "v-DKIM ....", anahtarın tamamı dahil.

Daha önce, sadece "_domainkey" kullanıyordum ve bu işe yaramadı.


0
2018-01-05 01:54

Benim için çözülen, alan adını seçici adı olarak DEĞİLDİR. Gibi bir DNS girişi yok

website._domainkey.website.com.

kullanma

def._domainkey.website.com.

benim için çalıştı!


0
2018-04-14 16:07

Baştan beri eksik olan şey, default._domainkey.palabama.com adresindeki izleyen nokta (dot) idi. Default._domainkey.palabama.com.


-2
2017-11-05 13:00