Soru Route 53 CNAME'in çalışması ne kadar sürüyor?


Amazon'un Route 53'te başka bir sunucuya işaret etmek için bir CNAME kurdum.

Bu, mevcut bir alan adına işaret eden yeni bir alt alan için yeni bir CNAME.

Çalıştığım diğer DNS sağlayıcıları ile yeni Canonical Name kayıtları anında başka bir kanonik alan adına takıldı.


14
2017-09-25 17:13


Menşei


Birkaç dakika beklerdim. Route53 kayıtları dünya çapında düzinelerce veri merkezine ve muhtemelen bu veri merkezlerindeki düzinelerce sunucuya gitmektedir. Bu yüzden, bir alan adı için dört ad sunucusunun adreslerinin sonuç döndürmeye başlaması için birkaç saniye ile birkaç dakika arasında rastladım. - ceejayoz
"Çalışmış" olup olmadığını nasıl test ediyorsunuz? DNS'de çok fazla önbellek var ve eğer doğru yapmadıysanız önbelleğe alınmış bir kayıt göreceksiniz. - Ladadadada
Kurduğum url'yi vurmaya çalışarak test ediyorum. Soruma göre, bunun yeni bir kayıt olduğunu belirttim, bu yüzden makinemde önbelleğe alınmış kayıtlar konusunda endişelenmem gerektiğinden emin değilim. - David Sulpy


Cevaplar:


Güzergah 53 DNS Kayıt değişiklikleri bir dakikadan az bir sürede yayılır, ancak TTL zamanlar ne kadar çabuk etkileyecektir DNS Çözümleyiciler güncellenmiş kayıtlar için tekrar kontrol edin.

S. Amazon Route 53'teki DNS ayarlarımda ne kadar hızlı değişiklikler yapacağım dünya çapında yayılıyor?

Amazon Route 53, DNS kayıtlarınız için yaptığınız güncellemeleri normal koşullarda 60 saniye içinde dünya çapında yetkili DNS sunucularına yaymak için tasarlanmıştır. API çağrısı bir INSYNC durum listesi döndürdüğünde, bir değişiklik başarıyla dünya çapında yayılır.

DNS çözümleyicilerinin önbelleğe alınmasının Amazon Route 53 hizmetinin denetiminin dışında olduğunu ve kaynak kayıt kümelerinizin yaşama zamanlarına (TTL) göre önbelleğe alacağını unutmayın. Bir değişikliğin INSYNC veya PENDING durumu sadece Route 53’ün yetkili DNS sunucularının durumunu ifade eder.

Ya da AWS geliştirici forumlarını tercih ediyorsanız ...

Bir dakika içinde dünyadaki tüm 53 güzergâh sunucusuna yayılmasını bekleyebilirsiniz. Ancak, TTL'nin müşterilerin güncellenen bilgileri ne kadar hızlı göreceğini belirlediğini unutmayın. Bir kaydın TTL değerini 3600 saniye olarak ayarlarsanız, DNS çözümleyicileri bu verileri tekrar Route 53'e geri dönmeden önce bir saat kadar önbelleğe alabilir. Güncellenen kaydın mümkün olduğunca hızlı bir şekilde son kullanıcılara yayılmasını sağlamak önemliyse, 60 saniyelik bir TTL öneririm.

TTL her bir kayıt için yapılandırıldığı için, farklı değerler kullanabilirsiniz. Yakın gelecekte bir kayıtta değişiklik yapmayı planlamıyorsanız, daha yüksek bir TTL, sorgu maliyetlerinden tasarruf etmenize ve işleri biraz daha verimli hale getirmenize yardımcı olabilir. Örneğin, MX kayıtlarınızı bu şekilde güncellemeniz gerekmeyebilir. MX kayıtlarınız için 43200 saniyeye (12 saat) ayarlanmış bir TTL’niz olduğunu varsayalım. Başka bir e-posta sağlayıcısına geçerseniz, TTL'yi önceden indirmeniz yeterlidir. Orijinal TTL'nin süresi dolduğunda, harekete devam edebilirsiniz. Güncellenmiş kayıtlar artık düşük TTL sayesinde çok daha hızlı yayılacak. TTL'yi aynı anda orijinal değerine geri döndürün.


14
2017-09-25 17:20Cevap için teşekkürler. Buraya ulaşmadan önce SSS’leri okudum. Merak ettiğim tek neden TTL'den daha azında gerçekleşmemesiydi. Eklediğim kayıt, daha önce bulunmayan bir alt alana yepyeni bir kayıt. - David Sulpy


CNAME değerine dikkat etmedim, CNAME özellikleri için yanlıştı. Sorunun cevabı 'anlık'.


2
2017-09-25 18:00

60 saniye, ancak ana bilgisayar işletim sisteminizin DNS kayıtlarını daha uzun süre önbelleğe almadığından emin olun. Kullanın DNS araması Bir isim sunucusuna doğrudan kontrol etmek için aracı.


2
2017-08-27 11:13