Soru Apache'nin belirli bir dizin için bir bomba simgesi göstermesine ne sebep olur?


Bugün bir kullanıcı bana bir soru sordu ve bu da beni güldürdü: Neden yapıyorsun .musecore web sunucumuzdaki dosyalar bir bomba simgesi gösterir (Apache Bomb Icon) bir klasör simgesi yerine?

Daha genel olarak, Apache hangi simgenin görüntüleneceğine nasıl karar verir ve bu yapılandırmayı nerede denetleyebilirim ve / veya değiştirebilirim?


15
2017-11-27 17:30


Menşei


Görmek httpd.apache.org/docs/current/mod/mod_autoindex.html#addicon (Başlık için +1) - Lekensteyn
Açıkça, "bu sayfa" şimdi düzeltildi. Yay serverfault! Bağlantıyı archive.org'a gitmek için ayarladım. - jldugger


Cevaplar:


Tarafından varsayılançekirdek dökümü için bomba simgesi görüntülenir ve varsayılan yapılandırma herhangi bir dosya adının olduğunu varsayar. veya dizin adı gibi bir regex eşleme ^*core$ çekirdek bir çöp olmalı.

Bu seçenek tarafından kontrol edilir AddIcon mod_autoindex yönergesi ki aynı zamanda varsayılan extra/httpd-autoindex.conf dosya:

AddIcon /icons/bomb.gif core

21
2017-11-27 17:39Kaynak: svn.apache.org/repos/asf/httpd/httpd/trunk/docs/conf/extra/... - Lekensteyn
Bir test olarak applecore dosyasını yaptım ve bir metin yazdım ve bir bomba gibi gösterildi. - jldugger
Bu gerçekten garip bir varsayılan! İpucu için teşekkürler! - dokaspar


Eğer bir sebepten dolayı 'core' ismini verdiyseniz, bomba imgesi görüntülenecektir. Bir çekirdek dökümü değilse, dizin adını başka bir şeye değiştirin ve bomba görüntüsü normal klasör görüntüsü ile değiştirilecektir.


-1
2017-08-19 18:32Bu, neredeyse bir yıl önce zaten gönderilmiş ve kabul edilmiş olandan yeni / benzersiz bir cevap değil. Bunun gibi yorumların gerçek yorumlar olarak yayınlanmasını sağlayın (bir kez izin verdiğinize göre yeterli sayıda temsilciniz var). Sadece FYI - JimNim