Soru Şef ile nasıl başlarım?


Şefin belgeleri oldukça kötü. Ve Google bana yardım etmiyor.

Birisi bana iyi bir makaleye veya başlamama yardım edecek bir şeye işaret edebilir mi?

Benim özel konular:

 • İstemcimi yapılandırmamı nasıl okuyabilirim? şef-solo en iyi başlangıç ​​gibi görünüyor (OpenID sunucusu veya Merb çalıştırmak istemiyorum)
 • Apache'yi Django'ya hizmet edecek şekilde nasıl yapılandırabilirim? Bunu, normal sunucu yapılandırmasıyla nasıl yapacağımı biliyorum ama bir örnek buluyorum; Şef tarifi iyi bir başlangıç ​​olacaktır;

15
2018-04-01 20:37


Menşei


"Sabah Şefi, nasıl yardımcı olabilirim?" :) - Chopper3
Bir an için sonunda "Merhaba Dünya Sufle" ye cevap vereceğimi düşündüm. burada SF: en.wikipedia.org/wiki/Chef_%28programming_language%29 - Janne Pikkarainen


Cevaplar:


Güncellemeler

 • Aşçı versiyonu 0.10.8
 • Şef Wiki, başlangıçta istenildiği için çok revizyondan geçti.
 • Opscode Platformu artık Opscode Hosted Chef olarak adlandırılıyor
 • Şef yakında dağıtılacak tam yığın yüklemeRubyGems ve Debian paketlerine ek olarak.
 • serseri Şef kullanmaya başlamak için harika bir yoldur.

Orijinal yanıt şöyle devam ediyor

İlk olarak, bu yazıdan itibaren Şefin son versiyonu 0.9.8. Opscode, Şef'i RubyGems olarak dağıtır ve günceldir Debian / Ubuntu paketleri de. En son sürüm için RPM'ler bir topluluğun üyesi.

İkinci olarak, 0.8.x + ve üzeri sürümlerde OpenID artık gerekli değildir. kimlik doğrulama. Sunucu için Merb gereklidir, çünkü bir Merb web uygulamasıdır.

Opscode, Opscode Platformu adlı bir Servis olarak bir Chef Sunucusunu barındırır. Yapabilirsin kaydol ve başla. "Özellik beta" sırasında ücretsizdir ve bir kez beta bırakır en fazla 5 düğüm için ücretsiz. Eğer kayıt olursanız başlangıç ​​kılavuzu Opscode'un yardım sitesinde.

Başlamak için genel bakış:

 • Şef al Kurulmuş. Bunu yapmanın en kolay yolu, bir VM'de veya EC2'de, bir Ubuntu 10.04 sistemini çalıştırmaktır. İlk adım, Ruby'nin yüklenmesini sağlamak ve ardından Şef'in kendisini kurmaktır.
 • Opscode Platformu veya kendi Chef Sunucunuz ile iletişim kurmak için yerel kullanıcı ortamını ayarlayın. Opscode's Chef'i kullanarak kendi sunucunuzu kurabilirsiniz RubyGems için bootstrap yapılandırması.
 • Kurmak Şef Deposu Yemek kitaplarınızı ve diğer altyapı yapılandırmanızı saklamak için.
 • Kullanmak istediğiniz yemek kitaplarını depodaki 'yemek kitapları' dizinine indirin.
 • Yemek kitabını Chef Server'a yükleyin, tarifleri bir düğümün çalışma listesine ekleyin ve yapılandırıldığını izleyin.

Django ve Apache2'ye gelince:

Django uygulama kodunuzu dağıtan bir tane yazmanız gerekecek. Apache2 yemek kitabı bir Tanım için sanal bir ana bilgisayar kurmaya yardımcı olmak internet uygulamaları.

Belgelerin "Belgeleme" bileşeninde bir bildiri göndererek belgelerin iyileştirilmesine yardımcı olabilirsiniz. Aşçı projesi. Açık Kaynak Chef Server ile sorun yaşıyorsanız, yardım istemek için en iyi yerler Chef Posta Listesi, ya da #chef IRC kanalı FreeNode üzerinde. Platform için kaydolursanız, destek isteklerini göndermek için yardım sitesine erişebilirsiniz.

Açıklama: Opscode için çalışıyorum.


19
2017-12-22 21:22Ubuntu 9.10'un ambalajı opscode'un resmi çizgisiyle hayal kırıklığı yarattığı anda kırıldı. "Neden niye koşmuyorsun?" :( lists.opscode.com/sympa/arc/chef/2010-07/msg00221.html - Philip Reynolds
Opscode'un resmi hattı, Chef Server'ın kaynak kısıtlamaları nedeniyle Karmic'e yüklenmesini sağlamak için gereken tüm paketleri geri yüklemediğimiz. Lucid iyi çalışıyor ve desteklenen kabul edilir, Karmik değil. Karm'ı gelecekte destekleyebiliriz. - jtimberman
Eğer yerel VM'lerle şef denemek istiyorsanız tavsiye edebilirim serseri. VirtualBox VM'lerini yönetir ve şefle bütünleşir. - Lethargy
Ayrıca, #learnchef kampanyasını kontrol ettiğinizden emin olun learnchef.com - sethvargo


Geç ama, ama: http://ericholscher.com/blog/2010/nov/8/building-django-app-server-chef/

Şefe bakmaya başladığımda, inanılmaz derecede karmaşık ve temel belgelerin eksik olduğunu gördüm. Tek bir sunucu kurarken bu benim Şefim deneyimim olacak. Bu strateji, küçük bir düzenleme ile birden fazla sunucuda kullanılabilir.


6