Soru Postfix - sıradaki postaların teslimini nasıl yeniden deneriz?


Ana sistemde bir arıza durumunda yedek posta sunucum var. Bu durumda, postalar yedekleme sunucusuna gelir ve ana sunucu geri gelene kadar orada kalırlar.

Birkaç kez beklerseniz, ana sunucu geri döndüğü anda teslimat otomatik olarak yapılacak, ancak uzun sürebilir. Peki, tüm postaların yeniden gönderilmesini nasıl zorlayabiliriz?

Örneğin : postqueue -p: bana bir e-posta listesi ver

Daha sonra post -ue -f'yi denedim (erkek sayfasından: Sırayı temizle: tüm sıraya alınmış postaları teslim etme.). Kesinlikle kuyruğu temizledi ama postalar teslim edilmedi ...


79
2018-06-13 08:42


Menşei


-F, floş ve -q sıradaymış gibi görünüyor (sıraya gönder) - erm3nda
yok postqueue -q. Var sendmail -q Sendmail sözdizimini desteklemek için postfix tamamen sendmail'i değiştirebilir, ancak bu bir eşanlamlılıktır. Farklı harfler jsut'tur çünkü postfix, sendmail'den farklı olanları seçti. - Johannes H.
Yine üzgünüm, aynı günde yorum yapın :) bu yüzden her ikisi de yanlış. - erm3nda


Cevaplar:


Göre postqueue (1) sadece koşabilirsin postqueue -f posta sıranızı temizlemek için. Postaları sıraya aldıktan sonra postalar teslim edilmiyorsa ancak bunun yerine yeniden iletiliyorsa, posta günlüklerinizi hatalar için kontrol etmek isteyebilirsiniz.

Bir göz atmak postsuper (1) ayrıca yardımcı olabilir. Belki mesajlar beklemede ve önce serbest bırakılmalı.


100
2018-06-13 09:18

postqueue -f çalışmalı. Eğer değilse, bunun için iyi bir nedeni vardır. Günlükleri kontrol et. Ayrıca pfqueue Posta biriktirme denetlemek için çok kullanışlı bir komuttur.


34
2018-06-13 09:44

sendmail -q tüm postaların hemen sıraya teslim edilmesini yeniden dener.


12
2018-06-13 10:41Bu, post -ue -f'yi çalıştırmakla aynı şey değil mi? - Dalibor Filus
@HOICE. itibaren dokümanlar: -q Tüm sıraya alınmış postaları teslim etmeyi deneyin. Bu postqueue (1) komutunu yürüterek uygulanır. - the-wabbit
Bunu kontrol etmedim, ama sifresiz ve -q sıradaymış gibi görünüyor. Biri diğerini göndermeye çalışır, sadece kuyruğu temizler. Tahmin etmeyi denemek daha iyi olur. - erm3nda
@ erm3nda En azından ilk önce adam sayfalarını kontrol et. İtibaren postqueue man page: "-f Kuyruğu temizle: tüm sıraya alınmış postaları teslim etme girişimi. Bu seçenek, geleneksel" sendmail -q "komutunu Postfix qmgr (8) daemon'una başvurarak uygular. => eşanlamlıdır ve aynısını yaparlar. " - Johannes H.
@JohannesH. Doh ... üzgünüm, haklısın, okumalıyım. Düzeltme için teşekkür ederim. - erm3nda


postqueue -s domain.tld Yedekleme röle makinesinin siteniz için tüm e-postaları temizlemesine neden olması gerekir. Postfix için varsayılan kurulum, alandaki tüm alanlar için site temizliği sağlar. relay_domains. postqueue -f Bunu da yapacak, ancak harici siteler için postaları da dışarı çıkaracak, yani ihtiyacınız olandan fazlasını yapacak.

Postaların teslim edilmediğini nasıl belirliyorsunuz? Hala ana makinede mi yoksa ana ana bilgisayara gönderildiler mi ve sonra kayboldular mı?


4
2018-06-14 15:47