Soru *@Example.com adresine gönderilen e-posta nereye gider? [kapalı]


Bu yüzden bunu uzun zamandır merak ettim.

E-posta nereye gönderilir *@example.com gitmek? Yanlış bilgileri yanlışlıkla gönderdiysem *@example.com bazı kötü insanlar (potansiyel olarak IANA'da) bunu bir gün alabilir mi?


80
2017-11-22 02:52


Menşei


Postfix'i SMTP sunucunuz olarak çalıştırıyorsanız, diski kullanabilirsiniz (postfix.org/discard.8.html) e-postaları RFC 2606 etki alanlarına atmak (bir sıçramadan ziyade). - HTTP500
Birisi bunun neden buraya taşınıp kapatıldığını açıklayabilir mi? Daha genel bir sorun olduğunu düşündüğümden Stack Overflow ile ilgili soruya başladım, ama sanırım burada e-posta ve ağ iletişimi ile ilgili olması gerektiği mantıklı. Fakat belli ki bazı deneyimli insanlar buna katılmamıştır. Bu soruyu nasıl ve nereden tekrar açabilirim? - bryan kennedy
Onun konuyla ilgili bir konu yoksa, pro webmaster'larda iyi olacağını eminim. - DisgruntledGoat
Bu muhtemelen en uygun Süper Kullanıcı. - MDMarra
Example.com adresini ziyaret ederseniz, bunun açıklayıcı amaçlar ve iana.org/domains/reserved - user


Cevaplar:


E-posta göndermeye çalışırsanız *@example.com

  1. SMTP'niz alanın mevcut olup olmadığını kontrol edecektir.
  2. SMTP sunucunuz bir MX kayıt etmek example.com.
  3. Hiçbiri yok: SMTP'niz geri dönecek A kayıt. IP 174.137.125.92'dir (bugün itibariyle)
  4. IANA etki alanını kaydetmiştir, ancak 174.137.125.92'de 25 numaralı bağlantı noktasında bir SMTP sunucusu dinlememiştir.
  5. Sonra davranış SMTP'nize bağlıdır. Çoğu sunucu size bir uyarı gönderir ve daha sonra tekrar deneyiniz. Sonunda (genellikle 3 gün içinde), SMTP mesajı atar ve size bir hata bildirimi gönderir.

Alt çizgi: Kendi yapılandırmanıza bağlı. Ancak, IANA bugün bir sunucu kurduysa, 3 gün önce göndermeye çalıştığınız iletileri alabilir.


38
2017-11-22 09:33

MX kaydı yoksa, posta sunucuları A kaydına ulaşmaya çalışır.

example.com'un sunucuları 25 numaralı bağlantı noktasını dinlemez, bu nedenle posta sunucusu bir TCP bağlantısı kurmaz ve dağıtıma bile başlamaz.


55
2017-11-22 03:23

example.com'un MX kaydı yok, bu yüzden gönderen alandaki SMTP sunucunuz çoğu SMTP sunucusu gibi yapılandırılmışsa iletiyi geri döndürmelidir.

DÜZENLEME: gelecekte bu cevabı bulanlar için netlik sağlamak için, burada bir MX kaydının ne olduğu açıklanmaktadır: (dan http://en.wikipedia.org/wiki/Mx_record 21 Kasım 2011'de alındı.)

Bir posta eşanjörü kaydı (MX kaydı), alan adı adına e-posta iletilerini kabul etmekten sorumlu bir posta sunucusunu belirten Alan Adı Sistemi'nde bir kaynak kaydı türüdür ve birden çok posta sunucusu varsa posta teslimatını önceliklendirmek için kullanılan bir tercih değeridir. . Bir alan adının MX kayıtları kümesi, e-postanın Basit Posta Aktarım Protokolü ile nasıl yönlendirilmesi gerektiğini belirtir.

Yani, temel olarak, example.com, example.net ve example.org'un gelen postaları işlemek için hiçbir sunucusuna sahip olmadığını ve bu nedenle onlara gönderilen herhangi bir postanın göndericiye "teslim edilemez" olarak döndürülmesini (SMTP sunucu yapılandırmasına göre değişebilir) ancak göndericiye "teslim edilemeyen" olarak geri dönmek, bu durum için çok yaygın bir davranıştır.

DÜZEN 2: Birisi eksik bir MX kaydı durumunda A kaydını kullanmaya geri RFC 5321 tanımlı geri getirme davranışını ortaya çıkardı. Bu RFC'yi aradım http://tools.ietf.org/html/rfc5321 ) ve böyle bir şey bulunamadı, ancak bazı MTA'lar (exim, postfix, sendmail ve Microsoft Exchange Server gibi diğer posta aktarım aracıları), SMTP aracılığıyla A kaydında tanımlanan adrese posta teslim etmeye çalışabilir. Posterity için, example.com için tanımlanmış A kayıt adresine (yazım sırasında 192.0.43.10) bir SMTP bağlantısı kurmaya çalıştığınızda şöyle olur:

$ telnet 192.0.43.10 25
Trying 192.0.43.10...
telnet: Unable to connect to remote host: Connection timed out

DÜZENLEME 3: ilgili RFC'lerde ve geri dönüş davranışında açıklamalar için aşağıdaki yanıtlara bakınız.


48
2017-11-22 02:56Cevabınız yanlış - RFC 5321, çözünürlüğün A yokken kayıtlar MX kayıt var ("örtük MX kuralı"); görmek bölüm 5.1. Boş bir MX listesi döndürülürse, adres, o ana makineyi işaret eden, 0 tercihi ile örtülü bir MX RR ile ilişkilendirilmiş gibi kabul edilir. - josh3736
Ayrıca, SMTP’nin her zaman bir geri dönüş vardı A kural - 5321 ile tanıtılmadı. - josh3736
RFC 974'den (973 & 974 MX kaydını tanıttı) It is possible that the list of MXs in the response to the query will be empty. This is a special case. If the list is empty, mailers should treat it as if it contained one RR, an MX RR with a preference value of 0, and a host name of REMOTE. (I.e., REMOTE is its only MX). - Chris S
@ josh3736 SMTP, MD ve MF kayıtlarından A RR'lere geri düştüğünü asla belirtmedi. Aslında, RFC 821 uzak sunucuyu aramak için HOSTS dosyasının tam olarak nasıl kullanılacağından (DNS o sırada var olmadığından) bahsetmez. Bununla birlikte, MX'in RFC 974'e göre A kayıtlarına geri dönmesi gerektiği konusunda haklısınız. Bu, zaten yaygın bir uygulama olduğundan, MD ve MF kayıtlarının aşırı karmaşık ve yaygın olarak kullanılmadığından kodlanmıştı. - Chris S
Açıklamalarınız için hepinize teşekkür ederim - bundan biraz öğrendim. - seanp2k


İnternet Atanan Numara Yetkilisi:

Örnek Alan Adları

Açıklandığı gibi RFC 2606Belgeleme amaçlı olarak EXAMPLE.COM ve EXAMPLE.ORG gibi bir dizi alanı koruyoruz. Bu alanlar, bizimle önceden eşgüdüm olmaksızın belgelerin örnek örnekleri olarak kullanılabilir. Kayıt için mevcut değildir.


18
2017-11-22 02:56Cevabınız soruya cevap vermiyor.
@George Neden olmasın? IANA etki alanlarına sahip, bu yüzden bugün itibariyle MX olmasa bile, IANA gelecekte bir tane kurabilir ve örneğin e-posta almaya başlayabilir. Bu benim görüşüme göre en iyi cevap. - eduardocereto