Soru HOSTS dosyası yok sayılıyor


Benim (Windows XP, Professional, v2002, SP3) iş istasyonu tamamen benim hosts dosyamı görmezden geliyor.

İşte ana dosyamdaki kod:

127.0.0.1    localhost

172.17.1.107  wiki

Ancak, bir tarayıcı açıp, URL çubuğuna "wiki" yazıp "Enter" a bastığımda, eski ana dosyamda göründüğü gibi, wiki'nin eski konumuna götürürüm:

10.0.36.100   wiki

Eski hosts dosyası "hosts_full" olarak yeniden adlandırılmış ve masaüstüme taşınmış olsa bile (yani, tamamen vb. Klasörü).

Şu ana kadar şu adımları attım:

 1. Yeniden başlatıldı (3 kez)
 2. "İpconfig / flushdns" adlı yayıncıdan Komut satırı
 3. Komuttan "ping wiki" çıkarıldı satır (yanıt "idi 10.0.36.100: bayt = 32 zaman = 1 ms TTL = 63 ")

Düşündüğüm her önbelleği temizledim (IE, FF).

Makinemde çalışan bir ISA güvenlik duvarı istemcim var ve tüm bunları devre dışı bıraktım ve etkinleştirdim. Aslında, güvenlik duvarı kendini çözmek için eski ana bilgisayar dosyasını kullanır:

10.0.2.126   isa3

Ve her nasılsa, yeni hosts dosyası bu satırı içermese de iyi çalışıyor.

Herhangi bir fikir??? Yardım için şimdiden teşekkürler!


18
2017-08-06 14:23


Menşei


Bu ip için yeni bir giriş oluşturduğunuzda ne olur, 172.17.1.107 wikitest? - shufler


Cevaplar:


Göz atmak için bir proxy sunucusu kullanma şansınız var mı? Öyleyse, proxy sunucusu sizin için dns adını çözüyor olabilir.

Ve bu nedenle tarayıcıya karşı ping ile bir komut satırında farklı sonuçlar elde etmenizi sağlar.

Kapalı şans trafiği engellenir ve değiştirilir. Çok şans dışı ...


20
2017-12-30 14:05Evet, aslında, taleplerimi engelleyen ve onlara yanıt veren bir kurumsal vekil olduğunu öğrendim. Bir şekilde benim hosts dosyamı atlıyordu. Kurumsal proxy'de bir giriş olsaydı, yerel ana dosya girişimi geçersiz kılıyordu. Bu cevap, sorunu çözmek için "nasıl" söyleyemediyse de, sorunun asıl nedenini belirledi (güvenlik duvarı değil ...) - cmcculloh
Ben sorun vardı, kolay bir düzeltme oldu. Bu IP üzerinde proxy kullanmamayı seçtim (Firefox'taki proxy ayarları altında) Bu düzeltme sorununuz için geçerli olmayabilir (Güvenlik duvarı proxy olmaksızın giden HTTP'yi engelliyor olabilir). Mozilla profillerinin merkezi yönetimine sahip değilseniz, aynı zamanda birden fazla makineye bir orospu çıkışı da olabilir. Bunu kullanmadığımız için IE'ye cevap veremem. - artifex
.. * sürtük * lol - manas
Birinin sadece @silent_warrior;) fark etmeden 4 yıl sürdü - artifex
@artifex Cevabınız ve yorumunuz için teşekkürler, bu sayede sorunumu çözen istisnalar oluşturabileceğimi fark ettim. İlgilenen herkes burada görüyor: stackoverflow.com/questions/37658876/... - haakym


Güvenlik Duvarı Ping'e Yanıt Veriyor mu?
Bu, verdiğiniz ip adresinden alınan uzun bir çekimdir, ancak yeni ipe doğrudan ping yaptığınızda ne olur?

10.0.36.100 ping'e yanıt veren bir güvenlik duvarı olması durumunda sormamın nedeni, farklı bir IP'ye ping atmış olsanız bile, bunun cevabını söyleyecektir.

Büyük Hosts Dosya?
Ayrıca, bu beni ve başka bir BT kişi bir kez var, pencerede dosyaları çok sayıda boş satır vardı ve sonra aşağı girişleri girdi - biz kaydırma çubuğu fark etmedi :-)

Hosts dosyası gerçekten hosts dosyası mı?
Son olarak, kayıt defterine bakın ve ana bilgisayar dosyasının bulunduğunu düşündüğünüz yer olduğundan emin olun, aşağıdaki anahtar, gerçek ana bilgisayar dosyasının nerede olduğunu belirtir:

\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters\DataBasePath

6
2017-08-06 18:351: 172.17.1.107'den yanıt: bayt = 32 kez <1ms TTL = 63 2: Hayır, tüm hosts dosyası kaydırma çubuğunu ve tümünü gözden geçirdi ... 3: DataBasePath, Type = "REG_EXPAND_SZ", Data = "% SystemRoot% \ System32 \ drivers \ etc "Bu% SystemRoot% kısmı beni meraklandırdı, bu yüzden" Ortam Değişkenlerimi "açtım ve bir SystemRoot değişkeni aradım. Bir tane görmedim, bu yüzden bir tane oluşturdum ve C: \ Windows'a ayarladım, sonra bir ipconfig / flushdns yaptım ve www.wiki.com'a pingledim, ancak yine de 172.17.1.107 yerine 70.35.23.23'den yanıt verdi ( benim ana dosyamda ne yazdım). Yine de teşekkürler! Tüm iyi öneriler! - cmcculloh
İyi yakalama, sistemim E: sürücüsünden çekildi ve C: beklendiği gibi değil. - Manny


DNS Önbelleğinizi Başlat -> Çalıştır ile temizlemeye çalışın ...

 ipconfig /flushdns

Ayrıca Ağ Bağdaştırıcınız için NetBIOS ve LMHOSTS'yi devre dışı bırakmayı deneyin. Gelişmiş -> WINS altında kullanılan Ağ Bağlantısının TCP / IP Özelliklerindeki ayarları değiştirebilirsiniz.


3
2017-08-06 16:54Bir kişinin deneyeceği ilk şey bu ... - vsync


Göre http://technet.microsoft.com/en-us/library/bb727005.aspx Yerel NETBIOS ad önbelleğinde olabilir. Nbtstat'ı kullanabilirsinizhttp://www.microsoft.com/resources/documentation/windows/xp/all/proddocs/en-us/nbtstat.mspx?mfr=true) bu önbelleği sorgulamak / boşaltmak.


2
2017-08-06 15:14"nbstat" komutunu verdiğimde, "nbstat 'bir iç veya dış komut, çalıştırılabilir program veya toplu iş dosyası olarak tanınmıyor" - cmcculloh
nbtstat, nbstat değil - ilk "t" yi kaçırıyorsunuz ... :) - Maximus Minimus
ayy: P Tamam, bir nbtstat -R ve nbtstat -RR ve nbtstat -r yaptı ve sonra nbtstat -c (ve "önbellekteki isimler yok" dedi - cmcculloh
ve hala btw işe yaramadı - cmcculloh


Şirketimdeki DNS'imin ana dosyamdan önce vurulduğunu çıkıyor. Yani ben:

 1. TCP / IP Özellikleri'ni açtım (Denetim Masası> Ağ Bağlantıları> Yerel Ağ Bağlantısı> Özellikler> Internet Protokolü (TCP / IP)> Özellikler.
 2. "Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullanın:" (DNS sunucusu adresini otomatik olarak almak yerine)
 3. "172.0.0.1" ve "172.0.0.2" girildi (ve tıklandı)

Artık benim hosts dosyam gayet iyi çalışıyor ... Komut satırından. Ancak, www.google.com için 172.17.1.107'ye işaret eden bir girişi girdiğimde, komut satırından ping yaptığımda, hosts dosyasında belirttiğim IP adresinden döndürülür. Ancak tarayıcıdan vurursam, yerel sitem yerine Google’ı gösterir. Ama 172.17.1.107'ye işaret eden ve bunu tarayıcıdan isabet ettiren "fredspc" için bir giriş koyarsam 172.17.1.107'ye götürürüm.

Bunu anladım çünkü eğer hosts dosyamda "tedspc" yazıyorsam (yani asla çözmeyecek bir şey) ve ona bir IP adresi verdiyse ve pinglediyse, bu IP adresine giderdi. Sorun şu ki, www.wiki.com ve ev sahibi dosyama girdiğim başka bir şey, şirket DNS sunucumda bir girdiye sahipti, ki bu da bu sorunun çözülmesine neden oluyordu, bu da hiçbir zaman benim hosts dosyasına bakmadığı anlamına geliyordu (çünkü şirket DNS sunucusu hosts dosyasından önce ilk önce bakar). Bu yüzden şirket DNS'sini komut istemi döngüsünden kestim, ancak tarayıcı döngüsünün dışında sanırım ... Herhangi bir fikir mi?


2
2017-08-07 14:03Merhaba. Bir geçici çözümünüz olduğunu duymak güzel. Ama bildiğim kadarıyla, ana dosya her zaman dns sunucu listenizdeki her girişten önce dns araması yapmak için kullanılmalıdır. Hosts dosyasındaki aramayı tamamen bazı dhcp - seçenekleri ile devre dışı bırakmak mümkün mü? Belki de şirket DNS Sunucularınızı dns sunucu listenizde üçüncü ve dördüncü kayıt olarak ekleyebilirsiniz. - grub
Belki de web tarayıcılarınız bir proxy sunucusuyla yapılandırılmış olabilir? - Oskar Duveborn


DNS girişlerim için ana bilgisayar dosyasını her kullandığımda (ki her zaman), yerel olarak çalışan DNS hizmetini (services.msc) kapatıyorum (devre dışı bırakıyorum). Ardından, söz konusu sunucu / masaüstünü yeniden başlatmazsa ve önbelleği temizlerse ipconfig / flushdns yapın. Ana bilgisayar dosyasında hangi DNS girişleri bulunmuyorsa, sunucu / masaüstü kurulum yapılan Ağ Arabiriminin Varsayılan DNS ayarlarına başvuracaktır. Bu aynı zamanda farklı güvenlik duvarlarını ve benzerlerini test etmeyi sağlar.


1
2017-10-14 17:58

Ben sadece değişime yakalandım C: \ windows\ system32 \ drivers \ etc \ hosts olduğunda % SystemRoot% olarak tanımlandı C: \ WINNT yerine C: \ windows... Neden bu sunucuda C: \ windows ve C: \ winnt'te tüm windows kurulumunun neden olduğunu bilmiyorum ama en azından artık kendimi deli hissetmiyorum.

Kendimi aptal hissediyorum ama bu soruna giren diğer insanlar için sadece bir başka hızlı kontrol!


1
2017-12-30 13:50

RIGHT hosts dosyasını düzenlediğinizden emin misiniz? Genellikle

%SystemRoot%\system32\drivers\etc\hosts


1
2017-12-30 14:51

Birçok farklı çözüm önerisini denedikten sonra, 'etc' klasöründeki güvenliği kontrol ettim ve izinlerini 'es-ES' klasörüyle karşılaştırdım ve kullanıcıların kullandıkları gibi Read & runute haklarına sahip olmadıklarını gördüm. diğer. ‘Etc’ klasörünün sahipliğini aldıktan sonra, Grup Okuma & Yürütme izinlerini verdim ve klasör içeriği tarafından miras aldık. Bu benim için problemi çözdü –her ne kadar sistemin bir kısmı ana bilgisayar dosyasını sorgularsa, Kullanıcı grubunun kısıtlamaları altındadır. Anasistem dosyasını değiştirmeye çalışırken grubun izinlerini yanlışlıkla bir noktada kaldırmış olmalıyım.


1
2018-01-10 04:51Bu benim için düzeltildi. Kullanıcılar grubunu doğrudan ana bilgisayar dosyasına ekledim, önbelleği temizledim ve ana dosyaya hemen yeniden saygı duyuldu. - user51928


Orijinal dosyayı Windows'ta silmek ve yenisiyle değiştirmek önemlidir! 

Sorunun cevaplandığını biliyorum, ancak çok farklı nedenlerin ve olası çözümlerin olduğu açıktır. Benim için numara ne yazardın, dosyayı silmek yerine dosyayı silmekti.

Aynı zamanda @olefebvre'nin benzer bir şeyi yayınladığını da biliyorum, ancak bunu kısaltmalarıyla tanımadım ve tek karakterlerle ilgili (sadece) değil, dosyaları tanımak için pencereleri getirmektir.


1
2017-07-18 18:18Teşekkürler, bu sadece bana çok zaman ve hayal kırıklığı kurtardı. - Andy Lester