Soru OS X için WinSCP alternatifi (sudo'yu destekleyen ve WinSCP'yi sanallaştırmadan destekleyen) [kapalı]


Geçtiğimiz günlerde sistemlerimi Windows işletim sisteminden OS X'e geçirmekten geçtim. Daha önce kullandığım her şeye yakın olarak çok güzel alternatifler buldum, ancak güzel bir GUI editörü bulamamıştım (bazen VIM sadece uzun yazı işleri için yüzümü acıtıyor). SCP üzerinden dosyaları aktarabilir ve sudo bilincindedir.

WinSCP daha önce benim için tüm bu şeyleri yaptı, Oturum açmama izin ver, yerel olarak bir dosyayı düzenle ve her kurtardığımda, dosyayı uzak sunucuya gönderir. Ayrıca bana dosya düzenleme sudo yeteneği verdi, bu yüzden onları geri değiştirmek için bir milyon dosyaları choke sudo zorunda kalmadan birincil kullanıcı tarafından sahip olunan dosyaları düzenlemek başardı.


21
2018-05-16 21:24


Menşei
Cevaplar:


Cyberduck'u denedin mi?

http://cyberduck.ch/

Mac kullanmadığım için sudo entegrasyonuna izin verip vermediğimden emin değilim (bu benim bilgiime SCP protokolüne özgü bir şey değil, winSCP'nin ayrı bir kabuk oturumu başlatarak başaracağından şüpheleniyorum, dosyaları seçerek ve operasyonu tamamladıktan sonra onları geri çeken sudo.


9
2018-05-16 21:31Evet, sudo yapmaz. : / - GruffTech
Cyberduck ile olan asıl meselem, kolayca yeniden bağlanabilmek için bağlantıları kaydedemedim. - Kevin M
Cyberduck ile hiç SCP desteği görmüyorum? - eis


Fugu SCP / SFTP'yi basit bir GUI de olsa oldukça güzel bir şekilde yapacak. Sunucudaki dosyaları düzenlemek için yerel OS X düzenleyicinizi başlatacak ve daha sonra editörde kaydettiğinizde dosyayı otomatik olarak uzak sunucuya senkronize edecektir. Ancak Fugu'nun sudo ihtiyacınızı karşıladığını sanmıyorum.


1
2018-05-16 21:31Evet, sudo yapmaz. : / - GruffTech
Ve kullandığınız editöre bağlı olarak, nasıl yapılandırılmış olursanız olun, düzenlenmiş dosyaları uzak makineye geri kaydedebilir veya kaydedemeyebilirsiniz. :( - John Gardeniers
Fugu, ssh server ve smb paylaşımı arasındaki dosyaları destekliyor, tam da ihtiyacım olan şey, teşekkürler! - ryenus
"PowerPC uygulamaları artık desteklenmediği için Fugu'yı kuramaz veya çalıştıramazsınız" diyor OS X'im. - eis


Mac için WinSCP bağlantı noktası bir süredir tek çözümdür. http://portingteam.com/index.php/files/file/7089-winscp/

Şu anda, Mac SCP GUI istemcilerinden hiçbiri sudo yapmıyor.


1
2018-06-28 10:38indirme bağlantıları öldü. - eis