Soru HTTP / Web Tarayıcısı üzerinden Shell Acess nasıl etkinleştirilir?


Kullanıcılarımdan birine HTTP üzerinden (bir web tarayıcısı kullanarak) Shell erişimi vermeyi diliyorum. Etkinleştirmek için kullanabileceğim, tercihen ücretsiz bir yardımcı program var mıdır?

Hayır. kullanıcıların yaklaşık. 100 ve her biri için ayrı kabuk oturumları istiyorum ve web arayüzü, kullanıcı / pwd kimlik bilgileriyle oturum açmalarını gerektirmeli.


4
2018-06-03 08:20


Menşei
Cevaplar:


Ajaxterm kurmak güzel ve oldukça basittir.


6
2018-06-03 08:29AnyTerm ve AjaxTerm neredeyse aynı mıdır yoksa büyük bir fark var mı? - M.N
Bağlandığım Ajaxterm sayfasında aslında bir karşılaştırma var. - Alex J


Henüz yorumda bulunamadığım için, bunu bir cevap olarak göndereceğim: Lütfen bir SSH oturumu için Ajaxterm kullanıyorsanız https (SSL) kurduğunuzdan emin olun. Tarayıcınız ile web sunucusu arasındaki trafik şifrelenmemişse, tüm SSH şifrelemesi herhangi bir kullanımda olmayacaktır. Alex tarafından yayınlanan Ajaxterm sayfasının ilerisindeki "Howto kurulum https" i bulacaksınız.


2
2018-06-03 09:10

Webmin paketi (http://www.webmin.com/) bu (ve eğer ilginizi çekerse çok daha fazlası) var


2
2018-06-03 09:23Gömülü bir kabuk, Mohit'in aradığı sürece, Webmin bu görev için fazlasıyla yeterli olacaktır. - Javier
+1 Matt, Webmin'i yönetici görevleri için harika bir araç buldu. Bana bunu tanıtdığın için teşekkürler. Ancak, nt gömülü bir kabuk için bir nt-nokta çözüm bulmak, Java applet tabanlı kabuk oldukça yavaş ve beceriksiz. Yine de teşekkürler! - M.N


Bu sorunun şu ana kadar eski olduğunu biliyorum, ancak Google arama sonuçlarının birçoğunda hala görünüyor ve bu yüzden güncellenmiş bir yanıt sağlayacağımı düşündüm:

Gate One (HTML5 Terminal Emülatörü / SSH istemcisi): http://liftoffsoftware.com/Products/GateOne Gate Bir kaynak kodu: https://github.com/liftoff/GateOne/ ... ve işte böyle bir şeye benziyorsan, videoya genel bakış: http://www.youtube.com/user/LiftoffSoftware

Gate One'ın diğer cevaplara göre birçok avantajı var ama bu onları sıralamak için bir yer değil. Sadece detaylar için yukarıdaki bağlantıları görün.

Tam açıklama: Ben Gate One'ın yazarıyım.


2
2018-03-20 19:52