Soru CentOS vps'imde takas belleğine mi ihtiyacım var?


Centos vps'im için takas hafızasına ihtiyacım var mı?

Performansı artıracak mı, eğer öyleyse, ayarlamayı nasıl yapacağım?

Bu bağlantıyı buldum (http://www.centos.org/docs/5/html/Deployment_Guide-en-US/s1-swap-adding.html) ancak swap belleği ayarlamak için üç yöntem gösterir. Hangisine ihtiyacım olduğundan emin değilim.

Görüntü (gömmek için yeterli rep): http://s15.postimage.org/manb5yu6j/Capture.png


4
2018-05-30 18:13


Menşei
Cevaplar:


Takas faydalıdır, çünkü inaktif bellek bloklarının diske yazılmasına izin verir, dosya sistemi önbellekleme gibi şeyler için gerçek hafızayı serbest bırakır. Takas da (bir dereceye kadar) sizi kısa süreli bellek talebine karşı korur. Linux (varsayılan olarak), çoğu uygulamanın ihtiyaç duyduklarından daha fazlasını istediğine bağlı olarak gerçek hafızayı gerçekleştirir, ancak aniden tüm bu bellek takası uygulamaların çökmesine karşı sizi tamponlayabilir.

Takasın gerçek bellek yerine uzun süreli kullanılması performansı azaltabilir, ancak kısa vadede takas performansı artırabilir ve bazı hata senaryolarına karşı koruma sağlayabilir. Sadece birkaç çok sınırlı durumda takassız çalışırdım.

VPS'nizin nasıl yapılandırıldığını bilmeden, takas eklemek için hangi yöntemin kullanılacağını önermek kolay değildir, ancak, genel olarak VPS'ler konusundaki deneyimim disk alanınızın zaten oyulmuş olmasıdır, bu yüzden 3. seçeneği kullanırım dosya), mantıksal bir hacim kullanmaktan daha az etkilidir ancak vps'inizde herhangi bir şey olup olmadığını bilmiyorum. Seçenek 1 yalnızca, görünüşte sahip olmadığınız mevcut takas süresini uzatmak için kullanışlıdır.


10
2018-05-30 18:53

Parallels Virtuozzo / OpenVZ kapsayıcılarını kullanarak bir sanal makine kiraladıysanız, takas alanınız olamaz. Bu teknoloji, konteynırların kendi takas alanlarına sahip olmasına izin vermemektedir. tüm kapsayıcılar paylaşılan bir çekirdek kullanır. Bu nedenle sadece ev sahibi takas alanına sahip olabilir.

İronik olarak, OpenVZ'nin en yeni sürümünde, sahte bir takas özelliği var VSwap Aslında, kapsayıcınıza gerçek takas alanını vermek yerine, kapsayıcı kullanırsa, takas kullanmanın hız cezasını simüle etmek için kapsayıcınızı yavaşlatır. Ve tabi ki sen Ayrıca Eğer ana makine aşırı alım yapıldığı için değiştirmeye başlarsa ilave yavaşlama elde edin ...


2
2017-07-22 06:01

Takas hafızası eklemek onu daha hızlı yapmaz, ancak daha fazla uygulama çalıştırmanıza izin verir.

Eğer uygulamanız (lar) swap'ınızın kullanılmakta olduğuna dair yeterli hafıza kullanmaya başlarsa, sisteminiz önemli ölçüde yavaşlar, ancak en azından çökmez, bu da RAM'iniz biterse ne olur ne olur.

5GB RAM'iniz var gibi gözüküyor. 2GB Bu durumda takas dosyası.

Dikkate alınması gereken bir başka şey ise, genellikle kötü disk G / Ç'sine (komşularınıza bağlı olarak) sahip bir VPS kullanıyorsunuz, bu yüzden takas muhtemelen özel bir makineden daha yavaş olacaktır.


1
2018-05-30 18:38

Normal bellek kullanımı bittiğinde takas belleği resme girer. 1GB RAM tercih ettiğinizi varsayalım. Çalışan uygulama 1GB bellek kullanımını tüketirse, SAWP belleği resme gelir. Başka bir 512 MB veya 1 GB Sanal RAM gibi davranır.


1
2017-07-22 04:46