Soru Linux'ta en iyi ücretsiz Sanal Makine yazılımı nedir?


Şu anda çalışma ortamım sadece RHEL 5.4. Sanal makinelerle Ubuntu gibi diğer Linux dağıtımlarını denemek isterim.

Linux için geçerli herhangi bir sanal makine yazılımı var mı?


4
2017-07-25 06:02


Menşei
Cevaplar:


Masaüstü ortamı için VirtualBox'ı kullanabilirsiniz, sunucu sanallaştırması için çok iyi çalışan KVM + libvirtd + virt-manager'ı öneririm.


8
2017-07-25 07:44

Dutch Linux Magazine'de bir makale okudum. Sunucular için, Xen'in en iyi ve en olgun çözüm olduğunu söylediler. Xen Ubuntu hariç tüm ana dağıtımcılar tarafından daha uzun süre kullanıldı ve bunun sadece Ubuntu'nun yayınlarında asla Xen Hipervizörünün olmadığı (eğer doğru hatırlıyorsam) olduğunu söylediler.

Ayrıca KVM'nin daha az olgun olduğunu ve (büyük) işletmelerde gerçekten kullanılmadığını söyledi.

Bizim colocator'ımız (Hollanda'daki en büyük ikinci) Xen'i tercih ediyor, ancak açık kaynak olmayan Citrix Xenserver.

Ve tecrübelerime göre; Debian Lenny'de KVM ile bir kutum var ve şimdi sanal makine çöküyor. Ve, Debian'da KVM'nin en büyük başarısızlığı olan, ana bilgisayarı kapattığınız zaman VM'leri kapatmak için herhangi bir düzenleme yapılmadı; Makine kapatıldığında kapanmazlar ve bu nedenle ölürler. Bu benim için affedilmez.


5
2017-07-25 08:52VM'lerin önce kapanmasını sağlamak için orada komut dosyaları var. linux-kvm.net/content/stop-script-running-vms-using-virsh KVM, Linux ekosistemi için 'resmi' hipervizördür. Elbette, hangisini istersen kullanabilirsin! KVM hızla olgunlaşmaya devam edecek; Birçok işletme özelliği ile zaten gayet iyi. - Luke has no name
Şu anda Xen'in daha iyi bir çözüm olduğuna katılıyorum ama KVM onu devirmeye çok hızlı yürüyor. Sadece paravirtualized sürücüleri KVM ile kullanmayı unutmayın veya performans tarar. - coredump
kapatma komut dosyaları hakkında; Bir kullanıcının yazdığı Debian hata izleyicisinden bir tane aldım. Onu almak için onu e-postayla göndermeliydim. Ve bu hata raporunun hala açık olduğuna inanıyorum. Gerçekten olgunluk belirtisi değil ... En azından Debian'da değil. Ubuntu muhtemelen daha iyi yapar. - Halfgaar


http://www.virtualbox.org/ <- çok iyi


2
2017-07-25 06:20

Ben hepsini denemedim - ama hiçbir sorun kullanmadım VirtualBox. IIRC Xen hala Xen hiper yönetici ile derlenen çekirdeği gerektirir - bu bir ağrı olabilir.

Daha fazla fikir İşte


0
2017-07-26 15:30

Bazı nedenlerle yorum yapamam, bu yüzden başka bir cevap olarak yayınladım:

Sun-Oracle edinimi nedeniyle VirtualBox'ın geleceği tehlikede mi?


0
2017-07-26 16:06Yeterince itibar kazandığında yorum yapabilirsiniz. - Halfgaar


Eminim ki, özel ihtiyaçlar için daha fazla seçenek var, fakat genel kullanımım için Sanal Kutu harika.


0
2017-09-05 00:01

Bir düzine kadar platform değerlendiren bir yaztan sonra, Proxmox'a yerleştim. Temel olarak KVM, QEMU & OpenVZ kapları ile en az bir Debian tabanlı çıplak metal hiper yönetici.

Hafif tutmak için libvirt'in C ++ olmayan bir uygulamasını kullanır. Lisanslama ve istikrar sorun değil. Performans çok iyi.

Sanal kutu, bazen kullanım için masaüstü tabanlı bir bilgisayar için iyidir.


0