Soru NS kayıtları nedir?


Ev sahibi değişiyorum ve yeni ev sahibim:

Bu arada, yeni kaydedilmiş barındırma hesabınızın aktarıma hazır olana kadar doğru şekilde çalışması için, NS kayıtlarını aşağıdaki gibi değiştirebilirsiniz:

ns1.itahost.com
  ns2.itahost.com

Ne anlama geliyor?


4
2017-11-20 20:14


Menşei
Cevaplar:


NS Kaynak Kayıtları, etki alanı için hangi yetkili ad sunucularının kullanıldığını belirlemek için DNS veritabanındaki kayıtlardır.

  IN  NS  ns1.itahost.com
  IN  NS  ns2.itahost.com

DNS veritabanı (alt) alan adlarını IP adreslerine dönüştürmek için kullanılır. Dağıtılmış bir telefon defteri olarak çalışırlar. Kayıtlar bir süreliğine önbellekte saklanır (çoğunlukla 24 saat), bu yüzden genellikle alan adlarını değiştirmek için 24 saat içinde leats gerektirir. (Eski değer minibüsü hala bir önbellekte bir yerde saklanır.

Anlayacağınız gibi, DNS sunucuları internetin genel işleyişi için çok önemlidir. Ve bunlar kraker için öncelikli bir hedef.


9
2017-11-20 20:17Benim anlayışından NS kaydı, etki alanı barındırma kontrol panelinde yaygın olarak yapılandırılmıştır (ör: bluehost). Ama internetteki herkes benim alanımın Bluehost'ta barındırıldığını nereden biliyor, mydomain.com -> bluehost mapping'i ayarlayan daha yüksek bir seviye kayıt var mı? - gerrytan


Birisi web sitenize gittiğinde http://www.yournewsite.com), alan adı bir IP adresine çözülür. Bu IP Adresi, web sitenizi barındıran web sunucusudur.

Alan adının IP Adresine bu otomatik çözünürlüğü, DNS aramaları ve orijinal kayıt eşlemenizle olur. genel IP adresine alan adı Name Server'da tutulur.

Böylece, alan adınızın NS kayıtlarını ns1.itahost.com & ns2.itahost.com adresine yönlendirdikten sonra, alan adınıza yapılan talepler ns1.itahost.com veya ns2.itahost.com adresine ulaşacak ve bu adresin genel IP adresine çözülmesi sağlanacaktır. uygulamanızın barındırıldığı sunucunun

Sonuç olarak, etki alanı adının IP adresine eşlenmesi, dünyanın her yerinden farklı DNS sunucularına kopyalanacaktır, ancak herhangi bir DNS sunucusu bulamıyorsa, arama işlemi ns1.itahost.com veya ns2.itahost.com adresinden izlenebilir. çünkü alan adınızın NS kaydı.

Biraz fazladan bilgi: İsim sunucularında (örneğin, ns1.itahost.com ns2.itahost.com), web siteleri, alt alanlar, e-postalar vb. İçin farklı kayıt eşlemeleri bulundurursunuz. Bu etkinliğin barındırma sağlayıcısı tarafından yapılması gerektiğini tahmin ediyorum. sağlayıcısı.

Gerekirse, web sitenizi bir barındırma sağlayıcısı altında barındırabilir ve başka bir e-postayla gönderebilirsiniz. Bu durumda, A-kaydını (web sitesi için) ve MX kaydını (e-posta için) ilgili IP adresleriyle eşleştirmeniz gerekir.

Bu yardımcı olur umarım. Şerefe.


7
2017-11-20 20:36

NS, DNS (Etki Alanı Adı Sunucusu) sistemi tarafından "Ad Sunucusu" sistemine başvurmak için kullanılan kısaltmadır. Bu işlev, Internet'te İnternet Alan adlarının bir veritabanını (www.mcrsoft.com veya posta) korumak olan halka açık bir kutuda yer almaktadır. whitehouse.gov) ve tcp / ip adresleri (123.12.34.56 gibi), her birinde bulunabilir ve sonra istendiğinde, alın ve bu tcp / ip adresini istendiğinde söyleyin


1
2017-11-20 20:22

NS, İsim Sunucunuz. Alan adınızı bir ip adresine çözmeyi sağlayan sunucudur.

Bunu ayarlamak için alan adınızı her kim kaydettiyseniz gidin, alan adı sağlayıcılarının çoğu bunu değiştirmek için web tabanlı bir GUI var.


0
2017-11-20 20:18

Bir etki alanı için NS kayıtları, söz konusu etki alanı için nihai yetki olan DNS sunucularıdır. Sisteminiz için bir IP adresini değiştirmeniz gerektiğinde değiştireceğiniz bu olacaktır.

DNS sunucuları elde ettikleri bilgilerin önbelleğini tuttuklarından, bir istemciden gelen bilgileri okuyan DNS, sizinki değil. NS kaydı ona ne olduğunu anlatıyor.


0
2017-11-20 20:22