Soru “Http://serverfault.com/questions/ask” daki “//” ne demektir?


URL'leri her zaman yazarak ve kullanmadan kullanıyorum//" sonra "http:"ama ne yapar"//"Gerçekten beklemek?


4
2017-10-16 18:26


Menşei
Cevaplar:


Slashdot bir vardı bununla ilgili makale birkaç gün önce. Tim Berners-Lee, iki eğik çizgi var neden belli bir sebep olmadığını gösterir (ayrıca bkz. http://bits.blogs.nytimes.com/2009/10/12/the-webs-inventor-regrets-one-small-thing/).

Şahsen, bu tarz bir URL fikrini beğeniyorum:

http:/com/example/www/blah1/blah.html

Böyle bir URL'de açık bir "ana bilgisayar adı" yoktur. "Www.example.com" sunucu grubunuz "/ blah1" kaynağına isteklerle aşırı yüklenirse, bir "blah1.www.example.com" DNS kaydı oluşturursunuz ve bunu barındıran başka bir web sunucu çiftliğine yönlendirin. / com / example / blah1 "kaynak hiyerarşisi.

Hiç şüphesiz böyle bir fikirle ilgili DNS etkileri var ve bu kesinlikle olmayacak (aniden saatin tersi yönde koşan saatlere sahip olmaktan başka bir şey olmayacak), ama bence çok iyi çalışmış olacaktı.

Düzenleme: Web siteleri için SRV RR'ler de gerçekten çok iyi olurdu. Cehennem-- SRV RR's için her şey güzel olurdu.


9
2017-10-16 18:31Saatin tersi yönde çalışan bir saatiniz var mı? Saatin yönü, saat yönünün tersi yönde mi? - CesarB
SRV RR nedir? - non sequitor
SRV, alan adı sistemindeki bir kaynak kayıt türüdür. okumak en.wikipedia.org/wiki/SRV_record detaylar için. - joschi


Bunun için bir cevap var. Tim Berners-Lee'nin SSS'si (link @Evan Anderson'ın cevabında belirtilen slashdot tartışmasında bulunur). Temel olarak, dosya adı sözdizimini Apollon  domainbir bilgisayarın çiftinin izlediği bir patika ile başlamanın ardından bir bilgisayarın adı diğer bilgisayarlardaki dosyalara saydam olarak erişmek için kullanıldı (tek bir eğik çizgi hala kök dizindir). Bu durumda protokolle protokolü hazırladı. http.

Bu özel durum, Unix standartlarında hala var, bir dosya adının başında iki eğik çizgi var. Uygulama tanımlı bir şekilde yorumlanabilir (üç ya da daha fazla eğik çizgi bire eşdeğerdir). Ve aynı sözleşme, Windows'da yaygın olarak sadece eğik çizgi (ters eğik çizgi) yerine ters eğik çizgi ile kullanılır. UNC yolu Orada).


3
2017-10-16 20:00Bir başka ilgili slashdot yorumu: tech.slashdot.org/comments.pl?sid=1404183&cid=29744723 - CesarB
"Bir dosya adının başlangıcındaki iki eğik çizgi, uygulama tanımlı bir şekilde yorumlanabilir" asla bunu daha önce duydum. +1 - wfaulk


xx: // kullanılan protokolü belirtmek için kullanılır, bu bir çift / bu yüzden sadece bir alt klasör olmakla karıştırılamaz.


2
2017-10-16 18:30Evet, ancak "//" bir URL’de tamamen yasal. Birçok web sunucusu sadece "/" gibi davranır ve devam eder. - Evan Anderson
Web sunucuları (veya URI'leri kullanan herhangi bir yazılım), URI'lerin yol segmentinde "//" yi "/" olarak değerlendirmelidir. RFC 3986'nın 6. bölümünü ("Normalizasyon ve Karşılaştırma") okumak isteyebilirsiniz.ietf.org/rfc/rfc3986.txt). - joschi


Tim Berners-Lee, bunun adres için protokolü ayırmayı amaçladığı, ancak gereksiz olduğu ortaya çıktı.

http://www.theinquirer.net/inquirer/news/1558680/berners-lee-regrets-double-slash


1
2017-10-16 18:31Bu, iki veya daha fazla protokolü veya sözde protokolleri zincirlemek istediğinizde yararlıdır, inanıyorum ki, standart değil. Firefox ve Chrome IIRC, kaynağı görüntülemek için bu kaynağı kullanır:blah.com - niXar


Görmek RFC 1738, bölüm 3.1:

URL'nin geri kalanının sözdizimi seçilen şemaya bağlı olarak değişebilirken, Internet'te belirtilen bir ana bilgisayara IP tabanlı bir protokolün doğrudan kullanımını içeren URL şemaları, şemaya özgü veriler için ortak bir sözdizimi kullanır:

//<user>:<password>@<host>:<port>/<url-path>

Bazı veya tüm parçaları "<user>:<password>@", ":<password>",       ":<port>", ve "/<url-path>" hariç tutulabilir. Şemaya özel      veri çift eğik çizgi ile başlar "//" ile uyumlu olduğunu belirtmek      ortak internet şeması sözdizimi.


1
2017-10-16 19:08

Gerçekten bir site için bir bağlantı almak için bazı voodoo talep ve gerçekten bir kurban (whack) zorunda kaldı gerçekten erken zamanlardan "Whack! Whack!" Anlamına geliyor sanırım, ama TWO tavuk WorldWideWeamons memnun etmek için .. :)


1
2017-10-16 20:40

Adresin kökü anlamına gelir.


0
2017-10-16 18:29Tim Berners-Lee'nin bunu röportajda gördüğünü gördüm, ama nerede olduğunu hatırlayamıyorum. - notandy