Soru Windows Server 2012: Program Ekle / Kaldır [kapalı]


Windows Server'da (şu anda 2012 kullanıyor), daha önce bir yükleyici tarafından yüklenen 3. parti uygulamalarını kaldırmak için bir arabirim var mı (yani, dosyaların yanı sıra kayıt defteri ayarları kaldırılırken kaldırılmalı)?

Açıkçası, Windows'un masaüstü sürümlerinde, her zaman bir "Program Ekle / Kaldır" veya "Programlar ve Özellikler" iletişim kutusu vardır. Ama benim anlayışım, Windows 2008'den bu yana, bu arayüz Sunucudan kaldırıldı.

Bu benim için garip, çünkü elbette 3. parti uygulamaları yükleyebilirsiniz. Elbette bu yer için hala bir GUI olmalı?


4
2017-10-14 20:39


Menşei


WIN anahtarına isabet edip "kaldırma" ya da "program ve özellikler" yazıp yazmayacağınızı ve "ayarlar" menü bağlamında değil, "uygulamalar" menü bağlamında olduğunu farketmiyorsunuz. - TheCleaner
Evet, haklı olduğuna inanıyorum. Ayrıca, yaklaşık bir saat boyunca Google'da çalıştım ve Stack Overflow da dahil olmak üzere, uygulamaları kaldırma konusunda yararlı bilgiler bulmadım, ancak bu muhtemelen herkesin Kontrol Paneli'nde bulunmasıydı. Kontrol paneline birden çok kez baktığımdan eminim, bu yüzden dünyayı nasıl kaçırdığımı bilmiyorum. Teşekkürler. - Brian Lacy


Cevaplar:


Aslında ne kadar çok baktığından emin değilim, ama orada. Control Panel | Uninstall a Program. Bu, 2008'den 2012'ye R2 ile aynıydı (ki aşağıdaki ekran görüntüleri nereden geliyor?).

enter image description here

enter image description here

Bu, sizin sorduğunuz anda temel hazırlığım olan yeni bir 2012 R2 VM'sidir, bu nedenle yukarıdaki liste boştur, ancak üçüncü taraf uygulamaları kurduğunuzda burada görünür.


16
2017-10-14 20:43Yönetici menüsünü ve Denetim Masası'na kolay erişim elde etmek için WinKey + X tuşlarına basın. Aksi taktirde, Takas çubuğunu (ekranın sol kenarı veya WinKey + C) getirmeniz, Ayarlar'ı ve ardından Denetim Masası'nı seçmeniz gerekir. - TopHat
Ya da sadece windows tuşuna bas ve yaz control panel - MDMarra
@MDMarra - veya sadece 'kontrol' - Peter Hahndorf


Temel olarak, Windows'un herhangi bir yeni sürümünde, bir GUI varsa, Windows + R yapabilir ve çalıştırabilirsiniz. appwiz.cpl. Bu size GUI kaldırma penceresini verecektir.

Hatırlarsam, çekirdek sunucu yüklemelerinde de sunucu yöneticisini kullanarak buna ulaşabilirsiniz.

Ayrıca, bu menüde MSI'nın önbelleğe alınmış kopyasının çalıştırıldığını da unutmayın, böylece MSI'yı tekrar çalıştırırsanız, bunu kaldırmak için bunu kullanabilirsiniz. Gerçi bu bir GUI yolu değil.


5
2017-10-14 20:47