Soru Neden mysql için karışık tabanlı çoğaltma kullanın


MySQL çoğaltma işlemini yapılandırma aşamasındayım ve satır tabanlı çoğaltma kullanmayı amaçlıyorum ama aynı zamanda karışık temelli çoğaltma hakkında da bilgi edindim.

Bu, ifadeye dayalı varsayılan değerdir ve sonra belirli durumlar içindir (http://dev.mysql.com/doc/refman/5.1/en/binary-log-mixed.html) MySQL, satır tabanlı olacak.

Liste, satır tabanlı duruma geçtiğinde son derece büyük.

Benim sorularım:

Herhangi biri karışık mı kullanıyor? Eğer evet ise, neden sadece birini kullanarak diğerini tercih ettiniz?

Şimdiden teşekkürler


5
2018-06-15 15:31


Menşei


MIXED bu durumda yararlı olacaktır: stackoverflow.com/questions/17057593/... - Mark


Cevaplar:


Herhangi biri karışık mı kullanıyor?

Eminim birçok kişi Karışık mod çoğaltmasını kullandı. MySQL Referans Kılavuzu:

MySQL 5.1.12'den MySQL 5.1.28'e, karma format varsayılan değerdir. MySQL 5.1.29 ile başlayarak, ifadeye dayalı biçim varsayılan değerdir.

MySQL Performans Bloğu Farklı çoğaltma yöntemleri ile farklı problemler hakkında konuşur.

Yani, MySQL 5.1.x serisi içinde karma mod, deyim tabanlı ve satır tabanlı çoğaltma arasında geçiş yapmaya çalışıyor gibi görünüyor ve bu sinir bozucu.

Şu anda okuyorum Yüksek Performanslı MySQL, İkinci Sürüm O'Reilly'den. Çoğaltma üzerinde harika bir bölüm var ve okumaya değer. Sorularımın birçoğu bir saatlik okuma ile cevaplandı. Bölümündeki bazı bölümleri okuyabilirsiniz. Bölüm 8. Çoğaltma> Kaput Altındaki Çoğaltma - Sf. 357:

Her iki durum için de formatlar mükemmel olmadığından, MySQL 5.1   deyim tabanlı ve satır tabanlı çoğaltma dinamik olarak. Varsayılan olarak   deyim tabanlı çoğaltma, ancak çoğaltılamayan bir olay algıladığında   doğru bir ifadeyle satır tabanlı çoğaltma geçer. Kontrol edebilirsiniz   binlog_format oturum değişkenini ayarlayarak gerektiği gibi format.


1
2018-06-17 18:51