Soru Skype kalitesini artırma


Her şimdi ve sonra skype trafiğini şekillendirme konusunu tekrar gözden geçiriyorum.

AFAIK Skype, çoğu limanı, gelen vekilleri, vekilleri vs görmezden gelmekle meşhurdur, bu yüzden skype trafiğine özel bir muamele yapmak mümkün değildir - sanırım fikir skype trafiğini ISP'ler ve telcos tarafından engellenemez, ama aynı zamanda Günümüzün çok geniş bağlantılarında bile trafiği önceliklendirmek ve hattın kalitesini elde etmek zor.

Şimdi, yakın zamanda Skype trafiğini tanıyan bir SOHO yönlendiricisi gördüm ve bunu önceliklendirebildim (bununla oynamak için fazla zamanım olmadı)

Peki, bunu yapmak için bir umut var mı? (Çözümün basit olması gerekmiyor, linux kutusu üzerinden yönlendirme yapabilir ve üzerinde şekillenen trafik ile oynayabilirim)

DÜZENLE: İki kopya olabilir Skype paketleri için yönlendirme nasıl değiştirilir?ama yeni gelişmeleri kontrol ediyorum ve bu sorudan bu yana bir yıl geçti.

Bunu kullanarak yapmak mümkün görünüyor l7 filtreleme


5
2017-10-19 10:05


Menşei


Bahsettiğiniz SOHO yönlendiricinin özel ayrıntılarını bilmek çok isterim. - dunxd
Sorun, Skype'ın ayarları ve kontrolleri göz ardı etmesi değil, bu imkansız. Sorun şu ki Skype trafiğini tanımlamak ve bu ayarları ve kontrolleri yerine koymak zor. Örneğin, Skype'ın TCP ve UDP bağlantı noktalarını 4000 ve 4001 kullandığını varsayalım, eğer yönlendiricimde bir ACL'yi TCP ve UDP trafiğini engellemek için bu bağlantı noktalarına koyarsam, Skype'ın (bu bağlantı noktalarını kullanarak) ACL'yi "yoksaymasına" olanak yoktur . Skype başka bir bağlantı noktasına geçebilir, ancak bu tamamen başka bir konudur. - joeqwerty
@joeqwerty, yanlış ağaç: problem, skype'ın kendi ayarlarını yok saymasıdır; Gelen bağlantı noktası ve proxy için bir ayarı vardır - örneğin, eğer beni dinliyorsa ve proxy'den geçiyorsa, o zaman kolayca bu şekilde şekillendirebildim (bunun için özel bir proxy'ye sahip olabilirim). Gelen bağlantı noktası için kendi ayarlarımdan sonra bunu kullanabilirim; ancak bu ayarları sadece son çare olarak (normal trafiğin engellenebileceği durumlarda) deneyecek gibi görünüyor. - Unreason


Cevaplar:


Skype'ı güçlendirmenin tek yolunun, söylediğin gibi, l7 filtrelemesi yapmak olduğunu düşünüyorum. Ancak skype L7 modeli aşırı eşleşiyor çünkü skype'un tanımlanması gerçekten zor. BlackHat Avrupa’da, Mart 2006’da çok güzeldi. sunum Skype hakkında, güvenliği ve trafiğini nasıl etkilediği hakkında.

Düşünebildiğim tek şey, genel olarak etkileşimli bağlantıları tespit etmeye ve bunları güçlendirmeye çalışır. "Skype optimize", pazarlama adamlarına "QoS" den daha iyi geliyor;)


1
2017-11-15 13:12

Skype yükünü içerdiği tespit edilen paketlerin öncelikli olarak belirlenmesinin mümkün olup olmayacağını merak ediyorum, ancak belirli bir ağdan paketler.

Bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum, ama Skype uygulamalarını kendi ağlarına yerleştirmenin veya bu konuyla ilgili vlanın mümkün olacağını ve QoS'un bu ağdaki herhangi bir şeyi ön plana çıkarabileceğini hayal ediyorum.


0
2017-11-13 21:21Bunun işe yaramadığını, onun bir akranla bağlantı kurduğunu sanmıyorum. Büyük olasılıkla, herhangi bir pahalı olmayan cihaz, bilinen kaynak veya hedef bağlantı noktalarına göre trafiği sınıflandırmak için kullanılan bir güvenlik duvarı filtresine sahip bir QoS tipini kullanacaktır. Paket analizcisi gibi bir şey yükü tespit edebilir ve onunla biraz daha fazla şey yapabilir. - SpacemanSpiff