Soru Windows Server Kümesi ve Garip Gün Işığı Tasarrufu Zaman Davranışı


Hafta sonları (27 Mart Pazar) Günışığı Tasarrufu Zamanı İrlanda'da başladı ve bu nedenle Üretim Ortamındaki tüm sunucular (tüm win2k3 sunucusu) Times +1 Saatini güncelledi. Ancak, açıklayamadığım bir şey, küme düğümlerimizin 2'sinin @ 00:59 yerine 02:08 ve 02:38 güncellemesine neden oldu.

Üretim ortamımızda 2 Alan var.

  • DOMAIN1, PDC1 + 6 veya 7 Sanal Makineyi içerir. (Bağımsız Web, Yük Bal, Dosya sunucuları)
  • DOMAIN2, SQL Server için birlikte kümelenmiş olan PDC2 + 2 Fiziksel Sunucularını içerir.

DOMAIN1'de, her şey mükemmel bir şekilde çalışıyor. 00:59:59 -> 02:00:00. Bu, bu sunuculardan herhangi birinde günlük dosyalarındaki zaman damgalarını görüntüleyerek veya bu sunucular tarafından DB tablolarına yazılan zaman damgası verilerini görüntüleyerek onaylanabilir.

Ancak DOMAIN2’de tuhaf bir şey oldu.

  • DB_NODE_1 üzerindeki SQL Server Agent örneğinde yer alan işler @ 02:08 tarihinde gerçekleşen zaman değişikliğini gösterir. yani 02:08, sonra 03:09 başlangıç ​​zamanlarını gösteren dakika başına işler var.
  • DB_NODE_2 üzerindeki SQL Server Agent örneğinde yer alan işler @ 02:38 tarihinde gerçekleşen zaman değişikliğini gösterir. yani 02:38, sonra 03:39 başlangıç ​​zamanlarını gösteren dakika başına iş var

Aynı SQL'e dayanan her iki örnekte de DB Eklemeleri için geçerlidir GetDate() işlevi. Veri, getdate () öğelerini +1 saat ileri atlayarak gösterir. 02:08 & 02:38 iki örnekte sırasıyla.

Yani benim sorum NEDİR?

Tüm Sunucular (PDC, Fiziksel ve VM), aynı Yerel Ayar ve Zaman Dilimi Ayarlarına (GMT, İrlanda (İngilizce)) sahiptir. Tüm Sunucular "Yaz Saati Uygulaması için Otomatik Olarak Ayarla" seçeneğine sahiptir. Tüm PDC Olmayan Sunucular, herhangi bir varyans varsa, PDC'lerinden zaman güncellemeleri almak için Windows Zaman Hizmetini kullanacak şekilde ayarlanmıştır. Tüm Sunucular aynı W32Time Kayıt Ayarlarına sahiptir

Bu yüzden neden bu 2 küme düğümünün DST güncellemelerini yapmaları için 68 dakika ve 98 dakika beklemelerine karar verdim.

Birisi bunun üzerinde bir ışık tutabilirse, teşekkürler.


5
2018-03-28 14:11


Menşei


Grup ilkesinde windows saat hizmeti için yapılandırılmış bir şey var mı? A) PDC'niz ve b) olmayan PDC'leriniz için kayıt defteri ayarları nelerdir? PDC EMulator DC ve diğer sunucular aynı w32time kayıt defteri ayarlarına sahip olmamalıdır ... announcefalgs değeri bir farklı olmalıdır (muhtemelen PDC em için 5 ve diğer sunucular için 0). Pencerelerden olay günlüğüne hala sahip misin? Sistem günlüğünüzde w32time'dan herhangi bir uyarı / hata var mıydı? Tüm sunucularınız en son DST yamalarıyla güncel mi? (Son yıllarda birkaç tane var) - simon


Cevaplar:


Windows saat hizmeti UTC'de zamanları eşitler, böylece bu sizin sorununuz olmayacaktır.

Akla gelen tek şey, bazı sunucularda yüklü olan farklı güncelleme paketlerine sahip olmanız ve farklı saat dilimi verilerine sahip olmanızdır. Genel olarak, sözde aynı sunucu kümesindeki tüm sunucuların aynı güncellemelere sahip olmasını sağlamak için WSUS'yi kullanmalısınız.


1
2018-04-13 00:09