Soru Terminal Hizmetleri Yöneticisi yalnızca belirli kullanıcılar için


Bir kullanıcının tsadmin'e erişmesine izin vermenin bir yolu var mı, sadece belirli kullanıcılar için uzaktan mı? Örneğin: Kullanıcı, faturalandırma departmanımızın mgr'ıdır ve uzak konumlarda 3 ekip üyesine sahiptir. Onun, takımın üye oturumlarında uzaktan konuşabilmesini istiyorum ama başka kimse yok. Mümkün mü?


5
2017-07-19 18:17


Menşei


Üzgünüz, bu siteyi çok uzun bir süre kullanmadım. - Daniel


Cevaplar:


Erişim kontrol sisteminde, aradığınız şeyi çok kolay konfigüre edilebilecek bir şekilde yapmak için bir ayrıntı yoktur.

"RDP Dinleyici" nesnesinde ayarlanan izinlere bağlı olarak "Uzaktan Kumanda" gerçekleştirmek için izin verilir. Tanımladığınız izinlerle bir RDP Dinleyicisi yaratabilirsiniz (belirli gruplar için "Uzaktan Kumandaya izin verme") ancak bildiğim kadarıyla, oluşturduğunuz her dinleyici için bir NIC'e sahip olmanız gerekir (çünkü birden fazla dinleyici bağlı olamaz Aynı NIC'ye). Aynı NIC'de farklı TCP port numaralarında çalışan birden fazla dinleyici olması, stok kullanıcı arayüzünde bunu yapmanın bir yolunu görmüyorum.


2
2017-07-19 20:26Mükemmel cevap! Bunun mümkün olmayacağını düşünüyordum. Ekran paylaşımı için join.me'yi kullanarak kullanıcıları eğiteceğim. Zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. - Daniel