Soru Bir etki alanı yöneticisi değilseniz ve bir etki alanı denetleyicisinde oturum açamıyorsanız Active Directory grubunun üyelerini görüntülemenin bir yolu var mı?


Bir etki alanı yöneticisi değilseniz ve bir etki alanı denetleyicisinde oturum açamıyorsanız Active Directory grubunun üyelerini görüntülemenin bir yolu var mı?


106
2018-06-08 20:44


Menşei
Cevaplar:


Kesinlikle. Etki alanının üyesi olan bir bilgisayardan, bir komut istemi açın ve şunu çalıştırın:

NET GROUP "group name" /DOMAIN

Yöneticileriniz grup nesnesi üzerindeki stok izinlerini değiştirmedikçe üyeliği bu şekilde görüntüleyebileceksiniz.

Sen kutu Yönetici olmasanız bile AD Kullanıcıları ve Bilgisayarları kullanın, ancak bu, en azından bir şey yüklemeden yapılabilir.


141
2018-06-08 20:49'Erişim hakkına sahip olma' demek istediğim kutuya giriş yapamadım. Soruyu düzelttim. - Alan Hecht
"NET xxx" komutlarını çok seviyorum ... gülümseme - Evan Anderson
Bu bana "Bu komutun sözdizimi:" hata mesajını veriyor. Neden olduğundan emin değilim, verilen örnekle eşleşiyor gibi görünüyor. - Cameron
@Cameron - Ne yapar? net group /domain vereyim mi - Evan Anderson
Olanlar için The option ... is unknown. The syntax of the command is:, değişmediğinden emin ol /DOMAIN hiç (alan adıyla değiştirmeyin) - Steven M. Vascellaro


Tabii ki, bir grubun üyelerini AD'de görüntülemek için bir Domain Yöneticisi olmak zorunda değilsiniz - bunu XP'de "Ağ Bağlantılarım -> Active Directory'de Ara" ya da "Network -> Active Directory'de Ara" dan yapabilirsiniz. Vista / 7'de.

Ancak, bir DC'ye erişiminiz yoksa bu bilgileri sorgulayamazsınız. Buraya erişim ile bir ağ bağlantısı demek istiyorum - bu bilgiyi almak için bir DC'ye giriş yapmanıza gerek yok - sadece yukarıda bahsedilen dizin arama aracını kullandığınız gibi.


26
2018-06-08 20:50Teşekkürler! Konsol veya Win + R ile aynıdır Rundll32 dsquery.dll OpenQueryWindow - DarkWalker


Grup üyeliğini görmek için Active Directory Kullanıcıları ve Bilgisayarlarını kullanabilmeniz, PC'nizin etki alanının üyesi olduğunu ve bir etki alanı hesabıyla oturum açtığınızı varsaymanız gerekir. Söz konusu grup üyeliklerini değiştiremezsiniz.

Aksi takdirde alan adı yöneticileri, üyelikleri görememeniz durumunda üyelerin görüntülenmesini kısıtladığınız şekilde güvenliği ayarladı.

BTW - "Etki alanı denetleyicisine erişiminiz yok" ile tam olarak ne demek istiyorsunuz?

DÜZENLE: Evan Anderson haklı, AD Kullanıcıları ve Bilgisayarları almak için yönetici araçlarını yüklemeniz gerekecek.


4
2018-06-08 20:49