Soru Eşzamanlı RDP oturumları için bant genişliği boyutlandırma


VPN'mizden masaüstü bilgisayarlarına (özellikle Windows XP'yi çalıştıran) en çok 150 kullanıcıyı RDP'ye gereksinim duyacak bir DR senaryo planlaması yapıyoruz. Şu anda 2mbit kontrolsüz bir internet bağlantımız var, ancak bunu yükseltmek için bir alan var ve ayrıca bize daha fazla bant genişliği sağlamak için ikincil bir SDSL hattı kullanıyoruz.

Gördüğüm tipik bant genişliği rakamları, oturum başına 64kbps için plan yapmayı önerdi, ki bu toplamda 9.6mbps'e ulaşıyor. Bilmek isterdim:

  1. Bu tahminleri destekleyen herhangi bir gerçek dünya verisi var mı?
  2. Farkında olmamız gereken herhangi bir operasyonel var mı?

Teşekkürler!


5
2018-06-22 11:45


Menşei


Sanırım bir seans için yaklaşık bir rakam olarak önceden atılmış 64kbps gördüm ama aynı zamanda USB sürücüler vb. Gibi herhangi bir oturum eşlemeli cihazdan veri gönderme ve veri gönderme gibi şeyleri de düşünmeniz gerekiyor mu? - Chris W


Cevaplar:


10M'ye (yorumlarınızdan birinde görüldüğü gibi) yükseltmeniz iyi bir şeydir, ancak düşüneceğim bir şey de en azından RDP trafiğinizin yönlendirici / güvenlik duvarı seviyesinde QoS kurmasıdır. RDP, gecikme süresiyle olduğu kadar bant genişliği ile de aynı değildir, QoS bir işe yarar.

Lokal yedeklemeler ile genel trafik ve RDP arasında doygunluğa yakın 6Mbit bağlantımız var. Güvenlik duvarımıza QoS uygulayarak (yaklaşık 150'den fazla kullanıcı için IPCop çalıştırarak) RDP sorunlarının neredeyse tamamen ortadan kalktığını fark ettik.

Öncelikli kurulumumuz buna benzer;

VPN - En Yüksek
RDP - Yüksek
SFTP - Yüksek
E-posta - Orta
Web - Düşük
Diğer her şey - Çok Düşük

Artık her şeyle savaşmak yerine, RDP'nin öncelikli olarak VPN ve SFTP ile uğraşması gerekiyor. Rastgele kopuklukları ve yavaşlığı, günde birkaç kez yerine birkaç ayda bir şikayet aldığım noktaya indirir.


3
2017-07-02 18:50

Operasyonel getcha: dosya aktarımı çok fazla bant genişliği tüketecek

Kullanıcıların ne yaptıklarına bağlı olarak, eğer bazı bant genişliklerini kaydedeceğinden 16bit + 'a ihtiyaç yoksa 256 renk göndermeyi düşünebilirsiniz.


0
2018-06-22 12:22Teşekkürler - koşullar altında insanlar neye izin verdiğimiz konusunda oldukça kontrol edebiliriz, böylece dosya transferini önler ve renk alanını sınırlar.


Bu, baskı, ses, dosya paylaşımını kullanırsanız, en azından ekran çözünürlüğü, renk sayısı da dahil olmak üzere bir çok şeye bağlıdır. 64 kbps ile 1280 x 1024 ekran çözünürlüğünü 65k renkte (ses, yazıcı, dosya paylaşımı yok) kullanabilirsiniz ve harika çalışmalıdır. Tabii ki, aynı zamanda, kullanıcıların ne yaptıklarına bağlı olarak, nodepad ile bir dosyayı (ekran üzerinde küçük bir değişiklik) düzenleyerek, internette dolaşmaktan çok daha azını kullanacaksınız (ekran üzerinde birçok değişiklik).


0
2018-06-22 12:23

Dikkate almak için gereken diğer şey gecikme. Bir milin yaklaşık dörtte birini çalıştıran 54Mbps'lik bir Kablosuz bağlantımız var ve RDP buna karşı çıkıyor. Bant genişliği hiçbir zaman endişe vermez, ancak gecikme bazen bizi öldürebilir. Ayrıca, kullanıcıların yaptıkları şeyin da bu sayıya dahil olduğu diğer iddiaları kabul ediyorum. Herkes dosya aktarıyorsa, işler yavaşlar.


0
2018-06-22 16:23

RDP oturumlarını geçmişte 64K ve 128K satırları üzerinden (e-posta ve diğer genel ağ trafiği ile ilgili olarak) sunucularda çalıştırıyorum ve bunlar genellikle iyi çalıştı. Ayrıca, ağ erişiminin birincil yolu olarak 512/128 (30: 1) numaralı ADSL üzerinden RDP kullanarak, siteye yaklaşık 5, toplamda 50 veya daha fazla sayıda kullanıcımız var. en az gelen şikayetlerin miktarı. Bu sabah bile kendi XP masaüstümde 256K orta / yüksek gecikme devresi üzerinde çalışıyordum ve performans ve yanıt vermekteydi; olağanüstü değil ve kesinlikle yerel bir masaüstünde olduğunuzu düşünmeye aldatmayacaksınız, ama hepsi aynı. Bence, PC'lerle oldukça iyi olmalısın, zira bu everone'nin aklında ne söylediğini taşıyorsun.

Bu 2 mega hattı da yükseltmek istiyorum, bu gün ve yaş için oldukça küçük.


0
2018-06-22 16:51Bağlantıyı yükseltmeye bakıyoruz. İronik olarak, normal operasyonlarda bize sorun yaratmadı - nadiren doymuş!


Bu bağlantıyı yükseltin! Evime gelen 2 Mb'den fazla var. O kadar çok kullanıcıyı o bağlantıda destekleyemedim.

Yavaş bir bağlantı üzerinden RDP yapabilirsiniz, bu acı verici.


0
2018-06-22 19:43Bu, fiber üzerinden 2Mb, simetrik, baskısız hiperband hizmetidir, bu yüzden 2MB'lık bir iç hizmetle kıyaslanamaz. Yine de, 10Mb'ye yükseltme yaptık, bu yüzden işler uçmalı.