Soru IIS, alt sunucuyu diğer sunucu / bağlantı noktasından içerikle sundu


Ana web sunucumuz IIS 6 kullanıyor ve açık bir şekilde tüm port 80 trafiğini yakalıyor ve Apache'yi kullanarak barındırılan standart olmayan bir portta (8443) sunulan başka bir uygulama var.

Örneğin:

8443 numaralı bağlantı noktasını kullanmadan Apache uygulamasına erişebilmek istiyorum. Yani, IIS, farklı bağlantı noktasındaki Apache uygulamasından yeniden içerik / proxy içeriğini yeniden yazmalıdır. Not: Kullanıcıyı yönlendirmek istemiyorum.

Mümkün mü? Hangi araçları kullanmalıyım?


5
2017-09-16 23:27


Menşei


IIS 7 olsaydı o zaman kolay: URL Rewrite modülü + Uygulama Talebi Yönlendirme (Microsoft tarafından her iki modül) .. veya Helicon Ape (Apache stilini tercih ediyorsanız). Ama sende IIS 6 var. Helicon Ape - Çalışması gerektiği gibi görünüyor. - LazyOne


Cevaplar:


Buna denir Ters proxy.

Ve EvetBu çoğu web uygulaması için mümkündür.

Aletler konusunda, en iyi bahsinizin harika olanı denemek olduğunu düşünüyorum. IIRF - İyonic Isapi Rewrite Filtresi - IIRF, IIS6'da harika çalışıyor ve hızlı ve ücretsiz.

Her ne kadar Apache'leri kullanmam gerekti mod_proxy Bir ters proxy kurmak (ancak diğer sitelerde URL'leri yeniden yazmak için IIRF), IIRF göreve kadar olmalıdır.

SSS'den:

IIRF, şeffaf bir proxy gibi davranabilir mi (Apache'nin mod_proxy'si gibi)?

Evet. ProxyPass, ProxyPassReverse ve ProxyPreserveHost desteklenmektedir.

IIRF'nin belgelendirilmesi, proxy'lerin (ters) proxy'lerin yanı sıra nelere dikkat edilmesi gerektiği ile ilgili rehberlikle ilgili çok özlü bilgiler içermektedir:


3
2017-09-17 12:03