Soru Docker kabının içinden posta gönderme


Docker ve linux için toplam bir n00b olan tamamen yeni yapıyorum, bu aptalca aptalca geliyorsa özür dilerim.

Dijital Okyanusta bir docker sistemi alıp çalıştım ve güzel çalışıyor.

Önceden inşa edilmiş kullanıyorum Mirth Connect docker ve bu güzelce çalışır ve her türlü güzel şeyi yapabilirim. Mirth'in benim için yapmasını istediğim şeylerden biri, kapsayıcının içinden bir e-posta (SMTP gönderici) göndermektir ancak bir Docker Container'ın e-posta gönderemediği anlaşılıyor (Posta sunucuma bağlanma konusunda bir hata alıyorum). Hiçbir şey yapmadığında 25 - 25 numaralı bağlantı noktalarını eşleştirmeyi denedim.

docker run -d --name mirth1 -p 8080:8080  -p 8443:8443 -p 25:25 -p 8585:8585 brandonstevens/mirth-connect

Linux sunucusu, 25 numaralı bağlantı noktasında posta sunucuma telnet yapabilir, bu yüzden bir güvenlik duvarı / Dijital Okyanus sorunu olmadığını biliyorum. Onun bir Mirth meselesi de yok çünkü bunu daha önce milyarlarca kez yapmadım. Konteyner içindeki bir şey

Sanırım düşündüğümden daha fazlası var. Googling, kapsayıcıma sendmail eklenmesiyle ilgili birçok bağlantıyı gösteriyor, ancak php sistemleri için olan nedir?


5
2017-07-08 12:26


Menşei


"Posta sunucuma bağlanma konusunda bir hata alıyorum" - hangi hata? - Joshua Griffiths
e-postayı şu sunucuya göndermede başarısız oldu: mail.xxxxx.co.za:25 - Crudler


Cevaplar:


Yalnızca 25 gidena ihtiyacınız var ve kapsayıcı için varsayılan bir posta yazılımına sahip olmanız gerekiyor. Giden bağlantılarda eşlenen 25 numaralı bağlantı noktasına gerek yoktur, ancak kapsayıcıda postfix veya sendmail gibi bir varsayılan posta yazılımı yüklü olmalıdır. Kapsayıcıyı başlattıktan sonra ekleyin, çalışıp çalışmadığını test edin, ardından docker dosyasına ekleyin.

Lütfen kapların minimum olduğunu unutmayın, bu nedenle fazladan bir işlevsellik beklemeyin.


3
2017-07-08 13:55Teşekkürler! Mevcut bir docker'a nasıl eklenir? - Crudler
docker exec -it (kullanıcı adı) bash, apt-get install sendmail'i yükle, sonra buraya bir göz atın abeautifulsite.net/configuring-sendmail-on-ubuntu-1404. - Alex H