Soru Sunucunuzdan Sunucu Barındırma - aylık aralığı 200 ila 300 dolar [kapalı]


Bazı altyapı bilgisine sahip olmayan bir geliştiriciyim. 200 $ ila 300 $ aralığında evime alabileceğim en şişman boru hangisi? Evimde birkaç sunucuya ev sahipliği yapmak isterim. O zaman şirketim yeterince büyürse veya trafiğin "süper ölçekli" olması gerekiyorsa, başka bir şey bulacağım.

GÜNCELLEŞTİRME: Sanırım durumumu düşünmek için yola çıkıyorum kendi işimi başlatıyorum. Belki bir sonraki Twitter / Flickr / FriendFeed'i inşa etmek (eğer çok şanslı olsaydım). Bir ofis almak ya da kiralamak için çok ucuzum. Yani evim (bonus oda + yatak odası) ofisim / sunucu odam olacak. En azından bir süre kendi evimi yapma seçeneğini keşfetmeyi çok isterim.


24
2017-07-06 16:09


Menşei


Ayda 200 ila 300 dolar kabul ediyorum, değil mi? Bu da büyük ölçüde bulunduğunuz yere bağlı olacaktır. Nerede yaşıyorsun? - bjtitus
Raleigh, NC bölgesi - Tyndall
Evet, ayda 200 ila 300 dolar. şimdi başlık düzeltiliyor - Tyndall
Evini sat ve bir ofise taşın. Duşa sahip olup olmadığına bak. - Buttle Butkus
Komik bir şey, bir ofisin arkasında ya da bir "mağaza cephesine" ihtiyaç duyduğumda, bir ofisin üst katındaki bir apartman dairesinde yaşamayı düşündüm +1 - Tyndall


Cevaplar:


Sadece iki sentime atmam lazım:

"Bir iş kurmaya" çalışıyorsanız ve programcıysanız, bir barındırma sağlayıcısına gidin. Daha az baş ağrısı, ağ ve donanım sorunları ile başa çıkmak için bir başkası var.

Herkes için bir şeyler yapmayı planlıyorsanız kendinden başka, Evinizde barındırmayın. Eğer başka insanlar ev sahibi için para ödüyorlarsa (ya da bir şey karşılığında alsalar bile), komşunuzun ağacının Noel sabahına düştüğü zaman bile sitelerini almayı hak ediyorlar.

Eğer hala kendin yapmak istiyorsan:

 1. Kablo veya FiOS üzerinden "Business" dereceli bağlantılar size bir SLA ya da T1, OC * gibi hızlı (ve bilgili) bir destek sağlamayacaktır, ancak bütçeye uygun, oldukça hızlı ve genellikle güvenilirdir. Statik IP'lere ve hızlı bir boruya ihtiyacınız olacak.
 2. Donanım planlamasını düşündün mü? Güvenilir olmak ne kadar mal olacak?
 3. Harcayacağınız süreyi düşündünüz mü (İpucu: çok) nihai hedefiniz ne olursa olsun odaklanmak yerine şeyleri yönetmek?
 4. Bunu yapmak için tüm yönetici becerilerine sahip misiniz (çalıştırmak istediğiniz her yazılım parçasını ve her donanım parçasını düşünün).

Tüm işleri kendi evimde Optimum Business (30/5, 5 IP) üzerinde barındırıyorum. İşte bazı problemler:

 1. 1 WAN bağlantısı. Bunun kaybı herşeyi indiriyor.
 2. Jeneratör yok, sadece ~ 40 dakika UPS gücü. Güç kaybı> 30 dakika etkili bir şekilde her şeyi öldürür (kritik UPS 20 dakikada yük dökmeye başlar).
 3. Yerleşim yeri - yolun aşağısındaki yanlış bir ağaç, herşeyi öldürür.
 4. Optimum Business tarafından sağlanan kablo modem ve yönlendirici - yedek parça veya hızlı değiştirme olanağı yoktur.
 5. Bir yönlendiricinin ya da anahtarın arızalanması, işten eve dönene kadar her şeyi getirebilir ve ancak o zaman sorun giderme işlemi başlar.
 6. Bant dışı yönetim yok (muhtemelen bir cep telefonu kullanarak düzeltilebilir).
 7. Elektrik faturası.

Buna dahil olan altyapı ve yatırım (zaman ve para):

 1. 2 sunucu platformunda standartlaştırılmıştır (HP Proliant DL360G2 ve DL380G2). Her model için bir adet tam yedek sistem, bir yedek kiti (işlemci, koç, fanlar, diskler vb.).
 2. Sınır yönlendirici (optimum yönlendirici sadece 5 statik IP'yi ortaya çıkarır, başka hiçbir şey yapmaz) DL360G2 üzerinde Vyatta'yı çalıştırır - yedek, yedek sistemde bir saatin altında yapılabilir, ancak artıklık olmaz.
 3. İki ana anahtar - 100Mb dağıtım (içerik sunma ve ev istemcileri / iş istasyonu) ve Gig-E toplama (yedeklemeler için arka uç, dosya aktarımı, izleme). Her şey DNS (iki sunucu, kurum içi) ve DHCP (yük devretme) kullanır. Tüm ana bilgisayarlar, ortak ve özel VLAN'larda çift bağlantılıdır.
 4. Henüz tamamlamamış olsam da, Nagios / Kukla kontrolü yönlendirme, DNS ve switch / VLAN'ları değiştirebilir, böylece anahtar hatası otomatik olarak geri alınabilir.
 5. Yedeklenmemiş herhangi bir kutuyu yedek üzerine yeniden oluşturmak için yedekler ve ana bilgisayar oluşturma / yükleme / yapılandırma sistemi.
 6. İzleme (Nagios, Cacti), merkezi syslog.

19
2017-10-14 18:25Bu genellikle gözden kaçan tüm 'küçük detayların' iyi bir tanımıdır. Daha önce evdeki sunucuları yaptım, ama sadece ailem için ve minimal bir kurulum (dosyalar, e-posta, uzak kabuk) olsa da, birazcık bakım gerektiriyordu. Büyük ya da daha kötüsüyorsanız, sorumluluklarınız varsa, özel hizmetlerden daha iyi durumdasınız. Yine de, bunu yapabildiğini ve baş ağrısına yol açabileceğini belirtmek için +1 ... - Avery Payne
AWESOME cevap +1 & cevap - Tyndall
Sadece "bunu yapma" dan daha fazlası için +1. Tabii ki downsides işaret etmek harika, ama aslında daha büyük soruya cevap! - Buttle Butkus


Ayda 200 ila 300 dolar için oldukça fazla sunucu gücü ve bant genişliği elde edebilirsiniz. O rotaya giderdim. Çok daha güvenilir ve muhtemelen daha ucuz olacak.

****Güncelleştirme****

Bir konut servisinden üretim seviyesi güvenilirliğine yakın bir yere ulaşamazsınız. ABD'de kablo TV şirketleri genellikle en hızlı ham hızları sunuyor ve "Business Class" hizmeti sunuyorlar. Ancak, bu, konut hizmeti ile aynı altyapı üzerinde çalışıyor, ancak bir sorun olduğunda aramak için farklı bir telefon numarası olsun.

Eğer ben olsaydım (belirttiğiniz bütçe göz önüne alınırsa) kablolu İnternet erişimi alırdım ve sunucularıma "Bulutta" Amazon veya Rackspace. Raf ucunu kullanıyorum çünkü düşük uçta daha düşük bir maliyet sunuyorlar.

Bu yaklaşımla, her ay başka bir yerde harcayabileceğiniz 150 ABD doları veya daha fazlasına sahip olmanın yanı sıra, en iyi çözümü de elde edersiniz.


19
2017-07-06 16:15güncellenmiş soruya bakın. Bu rotaya gidersem, kendi bağlantımı geliştirmek için hiçbir şey yapmaz, yani hiçbir faydası olmaz. - Tyndall
Paranın bir kısmını barındırılan bir sunucu ve bant genişliği elde etmek için harcayın, diğer kısmı "şişman borusu" almak için harcayın. Hem iş gideri olarak yaz. Siteniz için çalışma zamanı bir sorunsa, çok sunuculu bir veri merkezindeki bir sunucuya ihtiyacınız var. Hiçbir suç niyetinde değilsiniz, ancak işe gitmeden önce iş planlarınız gibi şeyler yapmanız ve "yağ borularını" satın almanız gerekiyor. Bu gün ve yaşta, ev yapımı sunucularınızı yatak odanızdan ayırarak, ROI-bilge, barındırılan teklifleri karşılaştırır. - Evan Anderson
O zaman seçeneklerim ve maliyetimi bile bilmiyorsam ROI'mi nerede araştırıyorum? "Borular" konusundaki bilgim, Time Warner kablo modemi ile bitiyor. Time Warner Business Class'ın istediğim gibi olmadığını biliyorum. Bir sonraki adım nedir? Sadece kendim için daha iyi bir internet erişimi, bir statik ip ve bir web test sunucusuna ev sahipliği yapma yeteneği istediğimi söyleyelim mi? - Tyndall
Neden böyle yağ borularına ihtiyacınız var? Sunucuyu bir veri merkezinde barındırırsanız, dosya aktarımı ve sunucunuzu güncellemek için herhangi bir iyi geniş bant bağlantısı yeterli olmalıdır. Daha hızlı youtube sayfa yüklemelerine sahip olmak için isteğinizden bant genişliği için iş gereksinimini ayırmanız gerekir. - Jared
Bir başkasının ele almasına izin vermek için daha fazla sebep. Daha pahalı her zaman daha hızlı anlamına gelmez. T1'ler satın alabileceğiniz hemen hemen her geniş bantlı internet planından daha yavaştır, ancak onlar daha güvenilirdir çünkü DSL veya hatta FIOS gibi "en iyi çaba" hizmetinin aksine özel bir devre vardır. Herhangi bir business class geniş bant hattında "test web sunucusu" barındırabilirsiniz. "web sunucusunu test et", "üretim" anlamına gelmez. - Matt Simmons


gerçekten bulunduğunuz yere bağlı. 100Mbit / s aşağı, 10Mbit / s up bağlantı için 40 USD [300 İsveççe kronor] eşdeğer ödüyorum. onun ev tipi bağlantı ama reklamı yapılan gibi avrupa içinde çalışıyor. fiberden binaya kadar.

evinizde sunucularla ilgili sorunlar var:

 • Eğer onlar hakkında ciddiysen, en azından şeye ihtiyacın var ve - eğer işler kritikse - yedek güç hatları veya dizel güç jeneratörü
 • er ya da geç gereksiz klimaya ihtiyacınız olacak
 • İki bağımsız internet bağlantısına sahip olmak güzel olurdu - ama bunun için BGP'ye, kendi AS numaranıza ve PI adres aralığına ihtiyacınız olacak - bu oldukça güçlük çekicidir, belki de buna değmez
 • Evden 2 hafta tatile ne dersiniz - kimin elektrikle çalıştığı makineyi asacak veya değiştirecek? başarısız disk kimin yerini alacak?

bazı veri merkezlerinde kiralanan veya ortaklaşa yerleştirilen sunucular size daha fazla huzur verecek ve küçük ölçekte daha ucuz olacağını düşünüyorum. Sadece ölçek ekonomisi - inhouse yapmak gerçekten daha pahalı olabilir.

~ 150 USD / ay başlayan 1u raf sunucu, dört çekirdekli, 4GB ram, 500GB hdd, 5TB ağ trafiği @ 100mbit arabirimi kiralayabilirsiniz. Kontrol http://www.serverbeach.com/ Örneğin.

Düzenle:son mil bağlantısı alabilirsiniz

eğer şanslıysanız ve alabilirsiniz lif senin yerine. Mbit / s başına fiyat iyi olacak, ancak telekomun altyapı oluşturması gerekiyorsa - başlangıç ​​maliyeti engelleyici olacaktır. gökyüzü ve cüzdanınız alabileceğiniz bant genişliğinin sınırlarıdır.

adsl / VDSL Bakır üzerinden bağlantı büyük olasılıkla, ancak onlarca posta kutusu veya kendi web sayfası için posta-sunucu dışında herhangi bir şey için uygun değildir. Aralığa bağlı olarak, 1-2 Mbit / sn'ye kadar 10-20 Mbit / sn'ye kadar yükleme yapılabilir [eğer aralık <500m ise].

üçüncü alternatif wimax veya diğeri kablosuz çözüm. Bu tamam çalışma eğilimindedir, başlangıç ​​maliyeti daha sonra için daha yüksek adsl ancak daha sonra fiberoptikler. bant genişliği - fiyatına bağlıdır, 10-32-64 hatta 600 mbit / s olabilir [sonuncusu gerçekten pahalıdır].


8
2017-07-06 16:16güncellenmiş soruya bakın - Tyndall


Bunu neden evine getirdin? Eğer bu kadar para harcarsanız, 200 $ / 300 $ / ton aralığında çok güzel hosting planları alabilirsiniz. Muhtemelen, teknolojinin sınırlarına göre (liflerim sadece 20 metre) yerleşim alanlarında yapılabileceklerden çok daha güvenilir ve veri kullanımım sınırlıdır. Bir veri merkezinde böyle bir ürün sınır değildir. ve datacenter, uygulamanızı canlı tutmak için güç yedekleme ve şebeke yedekliliğine sahip olacak.

Ayrıca, uzak bir ana makineyi ele aldığınızı, bunun nasıl işleyeceğini ele almak için kendinizi ayarladınız. Ev sahibiniz büyük olasılıkla, evinizde büyüyen hizmetin işleyemeyeceği tarihe göre daha hızlı / daha hızlı bir şekilde ölçeklemenizi başaracak ve birdenbire gecenin ortasında "hareket etmeli" ve Twitter tarzı bir çıkışa maruz kalacaksınız.


6
2017-07-06 16:38

İlk olarak yakınınızdaki bir veri merkezindeki "Co-Location" (colo) 'yu araştırmalısınız. Bölgeye bağlı olarak, muhtemelen bir çift 100Mbit veya gigabit bağlantısı elde edersiniz ve en yoğun trafiğiniz için ücret alırsınız (her 5 veya 6 dakikada bir alınan veri örnekleri ile 95 persentil tipiktir). Ve kabine ne kadar güç aldığın için son derece yüksek bir fiyat. Bu senaryoda bant genişliğinin yükseltilmesi kolaydır: sadece bir telefon görüşmesi.

Aksi halde, tamamen bulunduğunuz yere bağlıdır. Hangi ülke, hangi eyalet, hangi telefon şirketi ve telefon şirketi ekipmanından ne kadar uzaksınız.

ABD'de muhtemelen "SDSL" yi (simetrik DSL; aşağı yukarı aynı hız) aramak isteyeceksiniz. Normal konut DSL asimetriktir. Mesela, 6Mbit için 35 $ / ay veriyorum, ancak sadece 1Mbit'e çıkıyorum. ADSL tekliflerinin daha yüksek bir bit hızıyla sadece biraz daha fazla olan ISS'leri (örneğin, konuşma) gördüm. Bir T1'e sahip olabilirsiniz, ancak bunun için ücretler önemli ölçüde değişebilir ve ekipman daha karmaşıktır. Sunucuları barındırmak için, ne kadar bant genişliği çıktığınıza odaklanmalı ve çoğunlukla ne kadar bant genişliği olduğunu göz ardı etmelisiniz.

İnanıyorum yerel ISS Yaklaşık 130 $ / ay için 6Mbps simetrik elde etmek mümkün, ancak aslında onları çağırmanızı istiyorlar ve 30Mbps için ne istediklerini söylemiyorlar.


6
2017-07-06 16:39

Sanırım barındırma konusunda mesaj aldın, değil mi? : -}

Geniş bant internet için, yerel telefon sağlayıcınızdan veya başka bir yerel İSS'den aradığınızı bulmanız gerekir. Bölgenizde yüzlerce kişi olduğunu düşünüyorum, ki bu büyükşehir ve sağlam bir teknoloji sektörüne sahip.

1- İstediğiniz bir  bağ. Daha pahalıdırlar ama sizin durumunuzda bu gereklidir. Bunu elde etmek için yerel bir işletme lisansı almanız gerekebilir, ancak yine de bunu yapmalısınız.

2- En az yükleme hızı kadar yükleme hızı ile "simetrik" bir bağlantı istersiniz. Tipik ev geniş bantları, web içerikli bir tüketici için iyi bir şekilde, yüklemeden 4-5 kat daha hızlı indiriyor. Gerçek oranlarınız, bir web içeriği sağlayıcısı olarak diğer yönden oldukça fazla olacaktır.

3- İstediğiniz bir SABİT IP ADRESİ - Küçük bir alt ağ için ödeme yapmak için zaman ayırmaya değer olabilir, böylece tamamen ayrı ayrı kutulara sahip olabilirsiniz (geliştirme için bir tane).

4- Ciddi bir güvenlik duvarı alın (ör. Astaro). Ticari bir ortamda, bir tüketici DSL yönlendiricisi yeterli olmaz. Eğer "kendi türünü kendin seç" iseniz, bol seçenek vardır.

İyi şanslar!


4
2017-07-06 16:55

Bir mal var

 • gereksiz ve çok hızlı ve güvenilir bağlantıları
 • yedekli güç kaynakları
 • soğutma
 • yangın koruması
 • sistem ve verilerinizin korunması hırsızlığa ve vandalizme karşı
 • daha iyi ve daha hızlı yönlendiriciler ve anahtarlar.

Onlar

 • hızlı bir şekilde bozuk donanım değişimi.
 • olduğunuzda bile 7/24 bakım tatiller veya hastalıklar.
 • profesyonel barındırma yapabilir ve yapamazsın.
 • otomatik yedeklemeler için bakım

Bu şekilde yapabilirsiniz

 • daha hızlı ve daha kolay ölçek büyütme veya küçültme
 • işinize konsantre olun ( sunucu kasası değil).
 • çok para biriktirmek
 • çok daha iyi uyu

3
2017-07-06 19:51

İşletme sınıfı fiber optik (50 Mbps / 20 Mbps'ye kadar) alabilirsiniz. Verizon ayda yaklaşık 200 dolar.

Bununla birlikte, kişisel olarak, diğer yorumlara katılıyorum - omurga ve altyapıya zaten sahip olan bir başkasıyla raf alanı / sunucu kiralayın ya da kiralayın.


2
2017-07-06 16:34

Birçok web girişimi Amazon E2C hizmetlerini kullanıyor. Bu kurulumu aldıktan sonra, ödediğiniz kadar ödeme yaparsınız ve tek bir örneklemden büyük bir kümeye kadar büyüyebilirsiniz. İhtiyaçlarınızla hiçbir ev bağlantısı büyümeyecek veya Amazon'un bulutunun sağlayabileceği bant genişliğine uymayacak.

E2c'deki küçük bir örnek tüm yıl boyunca 325 $ 'a kadar ödenebilir ya da saatte 0.10 dolar ödeyebilirsiniz (aylık olarak yaklaşık 72 $). Bant genişliği ücretleri ek ücrete tabidir, ancak aylık 200 - 300 $ 'lık vurmak için 1 TB bant genişliği kullanmanız gerekir.

Daha fazla bilgi için sitelerine göz atın. http://aws.amazon.com/ec2/


2
2017-07-06 16:45Bu hareketi ikincisiyim. EC2 (ya da başka bir bulut servisi), ihtiyaçlarınız büyüdükçe neredeyse sınırsız genişleme sunar ve yaşamınızı bu sunucuların sunabileceği hizmetlerden elde etmek istiyorsanız, İHTİYACINIZI İHTİYAÇLARINIZIN YERİNE GETİRMESİ yükümlülüğünden kurtarır. Bulut bilişim kullanımı genel olarak kolaydır ve başlangıç ​​için ucuzdur. - Joe
Kendi işinizi kuruyorsanız, tüm bulut bilişim, bir başlangıç ​​olarak, muhtemelen ABD'de başa çıkmak için mali desteğin olmadığı bir yasal solucan olabilir. - Jim B
Kendi işini yürütmek başlamak için yasal solucanlar olabilir. Bulut bilişim ne tür hukuki konular ekler. Açıkçası, işin HIPAA veya PCI gibi şeyler tarafından düzenlenmesi durumunda bulut en iyi seçenek değildir. Ancak, bulutta bir web sitesini çalıştırmanın yasal olarak başka bir yerde bir web sitesini çalıştırmadan ne kadar farklı olduğunu göremiyorum. - 3dinfluence
Windows / SQL Server'a ev sahipliği yapıyordum. Bazı Linux / MySQL de. Ama SQL Server için oranları ec2 doğru saçma? aws.amazon.com/windows - Tyndall
Evet, SQL Server için fiyatlandırma oldukça yüksektir. Bu tür barındırma için pazar maliyetinin nasıl olduğunu bilmiyorum. Fakat ilk sorunuzda, bir sonraki büyük şeyi inşa etmek istediğinizi belirttiniz. Yani, Microsoft'un lisanslama maliyetlerine sahip bir platformun üstünde büyük bir uygulama oluşturmak istiyorsanız şimdi anlamaya ihtiyacınız var mı? Ben sadece burada yüksek sesle düşünüyorum ama sadece büyük Web2.0 şeylerin çoğu açık bir yığının üstüne inşa edilmiş gibi görünüyor. Yazılım lisanslama yerine altyapıya harcanacak risk sermayesi parasının serbest bırakılması. - 3dinfluence


Elbette, bağlantı hızını miras alırsınız .. Ayrıca sitelerinizin çizdiği DoS / DDoS saldırılarını da devralacaksınız. Tüm gece hack-a-thon sırasında bir şey kontrol etmemeniz nedeniyle beta uygulamanızın izin verdiği SPAM e-postalarının gazilyonlarını devralacaksınız ve tek ISP'nizin "planlanan kesintileri" ne sahip olacaksınız.

150 $ - 200 $ 'ını eviniz için iyi bir şeye harcayın, sonra Savvis, infomart veya 100 $' ın altında olan başka bir yerdeki bazı sunucuları kiralayın.

Tek yapmanız gereken, sitenizi tehlikeye atmak ve erkekleri karartmak için ölüm tehditlerini göndermek ve evdeki IP'leri kızdırmak için bir finatrik gruptur. Baş ağrısını istemiyorsun, onu yolla.


2
2017-07-06 17:43Eğer harcayabileceğiniz 150 $ 'a sahip olsaydınız, kendiniz için satın alacağınız bant genişliğiyle ilgili herhangi bir düşünce (tahminim 100 $' ı kaydetmeliyim)? - Tyndall


ABD’deki bazı alanlar “evinize fiber” koyuyor. Bunun için bir ağ kartı satın almaya istekli olacağından daha fazla bant genişliği sağlayabileceğine dair makul bir şans var (donanımda yaklaşık 100K USD biliyorum, tek bir fiber çifti üzerinde 2.5Gb alabiliyorsunuz).

OT: OTOH telcom sizin telefon hizmeti bir başkasından almak için orada bakır kullanmanıza izin vermek için yasa gereği zorunludur ama son lif için böyle bir yasa var olduğunu duydum. Fiberlere geçtikten sonra çok pahalı bir telefon paketiyle sıkışmış olan insanların hikayelerini duydum ve çıkarılan bakırla sona erdi ve telcom düzeneğini geri çevirmeyi reddetti.


0
2017-07-06 16:27Diğer cevaplardan vazgeç, raf alanı ve sunucuları bir yere kirala ya da satın al. - BCS
2.5Gb simetrik mi, 2.5Gb mi ve birkaç Mbit mi? - freiheit
@freiheit, @BCS - oh bundan daha fazlasını alabilirsiniz. Kolayca 10 Gb / s. her iki şekilde - bu tam dubleks simetrik olarak ve dwdm - terabits ile. Sadece birisinin ne kadar ödemek istediği sorusu. Bu arada cwd nispeten ucuz - pQd
Bu 2.5Gb, her yol için bir IIRC'dir ve büyük bir üniversite için hem I2 trafiği hem de 2 büyük üniversite için normal trafik için yeterlidir. Tek modlu bir fiber çiftinin bant genişliği, medyayı kendi kendine değil, uçlardaki donanımın bir işlevidir. - BCS
@BCS - asla, öğrencilerin ve yurtların yeteneklerini küçümsemeyin. ya da üniversiteleri “akademik şeyler” olarak ve kampüsün geri kalanı olmadan laboratuvar olarak mı sayıyorsunuz? ; -] 2004 yılında biz yurtlarda yaşayan öğrenciler pg.gda.pl ve ug.gda.pl/pl ] pik zamanda 400 mbit / s üreten mal. - pQd