Soru SQL2008R2 SQL kümesinin üstüne yansıtma oluşturma


SharePoint 2010 grubumuzda, SQL 2008 R2 kullanıyoruz. Şu anda, bir otomatik kümeleme sağlamak için bir SQL kümesi (aynı veri merkezinde 2 SQL sunucusu ile birlikte) üretilmiştir. Bununla birlikte, DR yeteneği yoktur.

Sisteme DR yeteneği sağlaması isteniyor. Göz önünde bulundurduğumuz yaklaşımlardan biri, DR sitesinde yeni bir SQL sunucusu (3. sunucu) eklemektir. Ardından SQL kümesiyle yansıtma ayarını yapın. SQL 2008 R2 için mümkün mü?

Sanırım pek çok sistem bu şekilde kurulmuyor. Microsoft'tan veya İnternet'ten destekleyici bir belge bulamıyorum.


5
2018-05-29 03:56


Menşei
Cevaplar:


Bu makalede, sorun oldukça iyi açıklanmaktadır: https://technet.microsoft.com/en-us/library/ff658546(v=sql.100).aspx.

Kullanılabilir DB'lerinin çoğunda (hem Oracle hem de MS SQL) için Yük Devretme Kümelemesi kullanıyorum. Bir küme oluşturmak için, ev sahipleriniz için paylaşılan bir depolama alanı olarak hizmet veren ayrı bir SAN / NAS'ye ihtiyacınız var veya Starwind gibi ücretsiz 3. taraf yansıtma çözümü kullanmalısınız. https://www.starwindsoftware.com/starwind-virtual-san-free. Açıkçası bu senaryo, yansıtma üzerine SQL 2008'dir, ancak aynı işi kesinti ve veri kaybını önler.


4
2018-05-31 08:44Üzgünüm, SQL uzmanı değilim, bu yüzden makale benim için zor. Bir SQL kümesinde yansıtma kurulumunun mümkün olduğu anlamına mı geliyor? - Mark
Bu soruya cevap vermiyor. OP, kaynak örneği zaten bir yük devretme kümesinin parçası olduğunda bir ayna ekleyip ekleyemeyeceğini soruyor. - MDMarra
Yük Devretme Kümesi, yansıtmaya eşit değildir. Cevap, yansıtma parçasını oldukça iyi açıklıyor. Fikir şu ki, SQL sunucusunu / kümesini kendiniz yansıtmıyorsunuz, ancak arkasındaki tüm depolama alanı. - Net Runner


Evet, bu mümkün. Bu makale senaryoları özetler ve örnek bir topoloji verir.

Tipik olarak, yansıtma kümeleme ile kullanıldığında, müdür   sunucu ve yansıtma sunucusu, her ikisi de kümeler üzerinde bulunur.   Bir kümenin yük devretme kümelenmiş örneğinde çalışan sunucu ve   yük devretme kümelenmiş örneğinin üzerinde çalışan yansıtma sunucusu   farklı küme. Bir aynalama oturumu oluşturabilirsiniz.   Ortak bir kümenin yük devretme kümelenmiş örneğinde bulunur ve   diğer ortak ise, ayrı, kümelenmemiş bir bilgisayarda bulunur.   ancak.

Bir küme yük devretme geçici olarak bir ana sunucu yaparsa   kullanılamıyor, istemci bağlantılarının veritabanından bağlantısı kesildi.   Küme başarısızlık tamamlandıktan sonra, istemciler yeniden   aynı kümedeki ana sunucu veya farklı bir kümede veya   çalışma moduna bağlı olarak kümelenmemiş bilgisayar. Bu nedenle   kümelenmiş veritabanında veritabanı yansıtma yapılandırmaya karar verme   çevre, yansıtma için kullandığınız çalışma modu önemlidir.


0
2018-06-02 01:27