Soru OS X'te istemci kullanımı için xpra'yı ayarlama


Ben almaya çalışıyorum xpra Ubuntu sunucusuna bağlanmak için son birkaç gün boyunca OS X'te çalıştırmak. Bunun için bir dedikodu (shifter) denir, fakat (en azından OS X'de) hala çok fazla mancınık olduğunu unutmayın.

Xpra'nın ne olduğunu bilmeyenler için, hangi ekranın olduğunu biliyorsanız, ssh üzerinde tünellenen GUI X Windows uygulamaları için bir ekran gibidir. Uzak bir X uygulamasını yerel olarak oluşturabilmeniz için, bir seri sıkıştırılmış ekran görüntüsü (VNC gibi) göndermekten daha hızlıdır, ancak xpra ile farklı bilgisayarlarda bağlantıyı kesebilir ve yeniden bağlayabilirsiniz. Temel işlevselliği elde etmek için "ssh -X server.location" yazabilirsiniz ve komut satırından açtığınız herhangi bir GUI uygulaması yerel olarak açılacaktır.

Aşağıdakileri yaparak xpra'yı oluşturabiliyorum:

 1. Ön akış altında listelenen xpra sitesinden pari-all-0.0.6.tar.gz dosyasını indirin ve unutun.
 2. Aşağıdaki Mac Bağlantı Noktaları komutunu verin (RogBlog'a bağlı bağımlılıklar):     sudo port install python25 python26 py26-pyrex py26-gtk xorg-libXtst py25-gobject py25-gtk py25-burun py26-burun xorg-libXdamage xorg-libX bileşiği xorg-libXtst xorg-libXfixes
 3. Yukarıda listelenen xpra sitesindeki v0.0.06 yamaları (NOT 0.0.8pre!) Giriş listesinde, mswindows-conditional-pyrex.patch dosyasını indirin.
 4. Yamayı favori metin düzenleyicinizle açın ve içindeki "kazan" ın tek tek oluşumunu "darwin" olarak değiştirin.
 5. Yamayı setup.py'ye uygulayın.
 6. Komut satırında do-build çalıştır.

Şimdi nerede güldüğüm: xpra'yı nasıl çalıştırırım? Yapı, xpra'nın bulunduğu install / bin adlı bir alt dizin oluşturur, ancak çalıştırmayı denediğimde aşağıdaki hatayı alırım:

Traceback (most recent call last):
 File "./xpra", line 4, in <module>
  import xpra.scripts.main
ImportError: No module named xpra.scripts.main

Xpra / scripts altında main.py adında bir dosya var, ancak herhangi bir python bilmiyorum ve bu aradığı şey olup olmadığından emin değilim ve eğer olsa bile onunla ne yapacağım.

Amacım xpra'yı kurmaktır, böylece / usr / bin'e (veya yürütülebilir dosyalar için başka bir ortak yola) yükleyebilirim ve istediğimde bunu çalıştırırım. Sonra ne yapacağım?


5
2017-11-14 19:29


Menşei
Cevaplar:


Şimdi (Mart 2016 itibariyle) 'Bundle Caskroom / cask / xpra' kurulumu


4
2018-03-15 22:35Bu sürümün sunucuyu içermediğini unutmayın, sadece istemci. - Andy


OSX'teki en kullanışlı sürüm gtk-osx üzerinden yapılmaktadır, winswitch (aka değiştirici) için yapım talimatlarını takip edebilirsiniz İşte ama isterseniz bazı adımları atlayın:

 • Gereksinimler: evet, buna ihtiyacın var
 • jhbuild: evet, gtk-osx ne kuracak
 • gtk-osx: OSX yerel GTK bağlantı noktası
 • GStreamer: Bunu atla (Xpra tarafından kullanılmaz)
 • ige-mac-bundler: bunu atla (bir yükleyici oluşturmayacak)
 • Python bağımlılıkları: bunu atla - Xpra tarafından gerekli değil
 • Protokol Desteği Oluşturun: Evet, sadece xpra talimatlarını takip edin

Bundan sonra, "jhbuild kabuğunuz", kullanıma hazır bir xpra kurulumu içerecektir: yarattığı python betikleri, PATH'nuzda olmalıdır.

Alternatif olarak, OSX ile birlikte gönderilen Python sürümü ile deneyebilirsiniz, ancak ne kadar iyi çalıştığını bilmiyorum. Yukarıda bağlantılı olan sayfa, aynı zamanda, macports oluşturma sürümüne de bir bağlantı içerir (yukarıdakilere benzer olan gereksiz adımları atlayabilirsiniz).

Düzenleme: En son sürümde ayrıca bir PKG yükleyici bulunur.


1
2017-12-11 20:06

Kullanabilirsiniz ev yapımı içki kullanıcı tarafından sağlanan musluk:

$ brew tap victor-ono/homebrew-xpra
$ brew install xpra

0
2018-02-14 22:28ne yazık ki, bu çalışmayı durdurdu. Bir sorunla karşılaştım github.com/ska-sa/homebrew-tap/issues/12 - güvendeki src dosyasına benziyor, versiyon yumruğu ile kaldırılıyor ve xpra'dan winswitch'e paketin adı değiştiriliyor. - Mark Fisher
curl: (22) İstenen URL döndürüldü hatası: 404 Bulunamadı Hata: "xpra - cython" kaynağını indiremedi İndirme başarısız oldu: cython.org/release/Cython-0.22.tar.gz - Vincent
Yukarıdaki hatayı çatalımdaki düzeltildi: github.com/victor-ono/homebrew-xpra - Vincent