Soru EC2'de FTP Sunucusu Erişimi Ayarlama - Filezilla İstemci Diskleri, WinSCP Kuralları?


Grup güvenliği ve windows 2008 sunucu Güvenlik Duvarı'nı atlatmak ve FIlezilla Server'ı doğru ayarlarla bir EC2 örneğinde kurmaktan uzun acı saatler geçirdikten sonra (ücretli!) en sonunda FTP sunucuma uzaktan bağlanabiliyor. Ancak, Filezilla bir "tükürerek beni alay etti"Dizin listesi alınamadı" hata.

  Birkaç saat sonra hem sunucu hem de istemci tarafındaki her olası parametreyi bastırarak (her olası Aktif / Pasif kombinasyonu denedim) sonunda nihayet havlu attı ve son umutlarımı alternatif bir FTP istemcisine koymaya ve dua etmeye karar verdim. WinSPC indirdim ve ... Voilà!

Sonunda şımarık uykusuz bir geceden sonra mutlu bir adamım, ama hala hüsrana uğradım çünkü hala neyin yanlış olduğu konusunda bir fikrim yok.

Herhangi bir öneri kabul edilir.


5
2018-05-07 01:26


Menşei
Cevaplar:


FileZilla istemcinizde FTP modunu aktif olarak değiştirmeniz gerekir.

FileZilla kullanarak bağlanıyorsanız   Müşteri, bağlandığınızdan emin olun   Etkin Bağlantının Kullanılması (varsayılan   pasif).

  • Düzenle | Ayarlar | Bağ
  • FTP: seç Aktif 
  • FTP | Aktif Mod: seçinİşletim sisteminize harici IP adresi sorun"
  • FTP | Pasif modu: seçin "Aktif moda geri dön"

4
2018-06-07 17:00Şanssız da denedim galiba (Belirtildiği gibi "Her olası Aktif / Pasif kombinasyonu denedim") - Mehdi LAMRANI
Lawrence - Onu sarstın! Büyük yardım Cevabınız bana çok zaman kazandırdı.


FTP sunucusu istemciye dahili IP adresini (EC2 örnekleri NAT'ın arkasında) verdiğinden, pasif modda çalışamazsınız. Bu nedenle (süresiz ...) özel adrese bağlanmaya çalışırken istemci zaman aşımı.

Sorunlu sunucu tarafını çözmek istiyorsanız (böylece sadece aktif modda değil pasif mod da kullanılabilir), sunucuyu ayarlamak için yeterli olmalıdır. harici IP adresini aktif olarak almak.

İstemci, bir FTP oturumunun başlatıldığını ve anlaşılan bir bağlantı için gelen bir bağlantı olduğunu anlamak için yeterince akıllı olmayan bir NAT yönlendiricinin arkasındaysa pasif modun kullanılması yararlı olabilir. PORT kabul edilmek zorundadır.

Yararlı kaynak.


1
2018-06-20 10:40