Soru Uzak * arka plan * OSX iş istasyonuna GUI girişi?


OS X GUI'ye uzaktan, arka planda, yani makinenin önünde oturmakta olan herkesi kesintiye uğratmadan oturum açmak istiyorum.

Apple Remote Desktop veya VNC bunu kesmiyor - yalnızca makinenin konsol oturumundan yönetilmesine izin veriyorlar. Uzak bir ssh girişini alabildiğimin farkındayım, ancak tam bir standart GUI girişi alabilmem gerekiyor.

Mümkün mü?


5
2018-05-18 22:50


Menşei


Görmek serverfault.com/questions/8966/... - Zoredache
Başka bir seansta mı, yoksa kesintiye uğramadan aynı mı? - Andor
Farklı bir oturumda. - arathorn


Cevaplar:


Birden çok eşzamanlı GUI oturumları, üçüncü taraf bir VNC sunucusu kullanılarak mümkündür. Bu sayfa aşağıdaki prosedürü açıklar: Vine Server (OSXvnc). Tiger'dan bahsedse de, bu adımlar Leopard üzerinde de çalışır. Müşterilere gelince, Leopard'ın "Ekran Paylaşımı" nda yerleşik olması VNC'ye dayanıyor, ancak üçüncü taraf sunuculara bağlanamıyor. Ayrı istemci yazılımlarına da ihtiyacınız olacak (ör. VNC'nin Tavuğu)

Bu yöntemi kullanarak, yeni ikincil oturumlar olamaz oluşturulan arka planda. Finder'ın normal "hızlı kullanıcı değiştirme" özelliğini kullanarak bunları oluşturmanız gerekir. Bu, ön plan GUI oturumuna müdahale etmeden, geçiş yaptığınız GUI oturumlarına erişmenizi sağlar.


5
2018-05-18 23:21Doğru yönde bir adım, ancak oturumun uzaktan oluşturulamaması, bunun benim için gerçekçi bir seçenek olmasını engelliyor. - arathorn
Örneğin, Leopard'ın ekran paylaşımını kullanarak oturumlar uzaktan oluşturulabilir. Bildiğim kadarıyla arka planda yaratılamazlar. Hızlı kullanıcı geçişi betimlenebilir ve komut satırı komut satırından çağrılabilir, ancak şifre sorgusunu geçmenizi sağlayacağını sanmıyorum. macosxhints.com/article.php?story=20031102031045417 - Matt G


Aslında, bildiğim bu soruna iki çözüm var.

Her ikisi de, başka bir kullanıcı gerçek makinede oturum açarken erişilebilen bir arka plan kullanıcı oturumuna bağlanmak için RDP'yi kullanır.

Bir iRapp denir http://www.coderebel.com/products/irapp

"Mac ve PC'nizi aynı anda tek bir monitör, fare ve klavyeden kullanın. Bilgisayarınızın İsviçre'sine hoş geldiniz ... iRAPP, PC'nizden Mac'e uyumlu ve etkileşimli erişim sağlayan bir uygulamadır. Windows ve işletim sistemi işletim sistemlerini tek bir pencerede birleştiren Mac veya ayrı bir pencerede görüntülemek için yerleşik Uzak Masaüstü Protokolü'nü kullanabilirsiniz .. Her iki durumda da iRAPP, Mac uygulamalarınızı doğrudan bilgisayarınızda açmanıza ve üzerinde çalışmanıza izin verir. Windows ortamında, kopyalayıp yapıştırın, belgeleri kaydedin, programları açın, dosyaları paylaşın - şimdi ücretsiz 14 günlük deneme sürümünü indirin!

Diğeri ise "aqua connect terminal server" dır.

URL'yi gönderiyorum, ancak yeterli kredim yok.

Mac Terminal Hizmetleri'nde dünya lideri ve ilk Mac Terminal Server'ın Sağlayıcısı. Mac Sanallaştırmasına diğer alternatifler Mac Uzak Masaüstü'nü içerir. Mac OS X'i Windows'a dağıtmak isteyen kuruluşlara veya çok kullanıcılı iPhone veya iPad SDK ortamları oluşturmak için FileMaker ve Creative Suite Kullanıcıları dahil olmak üzere tüm sektörler için çözümler sunuyoruz.

irapp daha tüketici dostu seçim, IMHO gibi görünüyor. Kullanmayı denedim ve giriş yapmakta bazı problemlerim vardı, ancak MS RDP gibi bir çok şey var gibi görünüyor ve aynı müşterileri kullanabilir.


1
2017-11-16 19:13

Bu OSX 10.7 / Lion'da geliyor gibi görünüyor:
http://www.9to5mac.com/54102/10-7-lion-allows-multi-user-remote-computing/


0
2018-03-23 16:07