Soru Ubuntu kurumsal bulut nedir?


Ubuntu 10.04 Server'ı kurarsam, farklı işletim sistemleri kurmak için kullanabileceğim sanal makineler sağlıyor mu? Örneğin bir VM'de Debian Lenny'ye ihtiyacım var. Hangi tesisleri sağlıyor? Bir sanal makine ana makine sunucusu olarak sunulması amaçlanan bir sunucuya (herhangi bir küme değil) yüklemek iyi bir fikir midir?


5
2017-07-17 11:22


Menşei
Cevaplar:


Bulut:

bir bulut sanallaştırma için kaynakları paylaşan bir sunucular grubudur. Yeni bir sanal makine oluşturduğunuzda, otomatik olarak VM'ye hangi sunucunun koyulacağına ve kalan kaynaklara bağlı olarak hangi depolama alanının kullanılacağına karar verir.

Olarak görülebilir depolama havuzu veya Kaynak Havuzu.

Sadece bir sunucuda bulut oluşturmada gerçek bir nokta yoktur Eğer Buluta başka sunucular eklemeyi düşünmüyorsunuz. Performansı kaybedeceksin.


Sanal Makine Ana Bilgisayarı:

Büyük olasılıkla sadece bir sanal makine sunucusu hangi kullanacak libvirtd sanal makinelerinizi yönetmek için qemu / kvm gerçek sanallaştırma için.


4
2017-07-17 13:38

Aynı API ve sistemi Amazon'un Elastik Bulutu olarak (kabaca) kullanmanıza izin verir. Okaliptüs projesi). Bölümlendirme için yararlı olabilir sizin sunucular - aksi takdirde düz VM'ler de iyidir.

Sunulan hizmetler arasında, Amazon ile aynı kaynak tahsisi ve ayrı bir depolama sistemi ile, irade ile yukarı / aşağı döndürülebilen sanal makineler bulunur. Gelecekte Amazon EC2 kullanmayı düşünüyorsanız, mantıklı olacaktır - aksi takdirde her zaman düz bir VM mağazası olacaksanız, ihtiyaç yoktur.


2
2017-07-17 11:28Amazon E3'ü değil Amazon E2'yi mi kastediyorsunuz? - Nathan Powell
Gerek yok? Bu şeyi zorlaştırıyor mu demek istiyorsun? İhtiyacım olan şey sadece sunucu sanallaştırmasında tecrübesi olmayan farklı işletim sistemlerini çalıştıran 4 bağımsız sunucuya tek bir güçlü sunucuyu dönüştürmektir (daha önce VirtualPC, VMWare iş istasyonu ve VirtualBox ile yalnızca masaüstü virtüloğu kullanıyorum). - Ivan
Okaliptüs'ü kullanarak dört sanal sunucunuz olabilir, sonra tekrar iki tane olabilir. Standart tahsisleri (1.7GHz makine, vb.) Kullanmaya çalıştığı için daha az ayrıntı düzeyi vardır. Gelecek prova için kare şekillere ihtiyaç duymadığınız sürece, neden yuvarlak bir bloğu kare bir deliğe sokmaya çalışın? - Metalshark