Soru AWS Anlık Görüntüleri Sadece Yedekleme Olarak


AWS anlık görüntüleri yalnızca bir yedekleme çözümü olarak kullanılabilir. Birkaç ELB, EC2s, S3 kovaları ve RDS veritabanlarım var.

Hepsi bir AZ'de bulunuyorlar, dolayısıyla çoklu AZ'm başarısız oluyor. En iyi çözüm nedir? Geleneksel yedekleme çözümü dosya sistemi anlık görüntülerini ve yedeklemeyi haftalık olarak, aylık olarak, yıllık olarak ve daha sonra bunları döndürmek için kullanıyorum ancak yalnızca bulut için en iyi çözüm hangisidir.

Yeni bir iş başlattım ve hepsi bulut tabanlı.


5
2017-07-24 08:38


Menşei


Tüm verilerime asla bir sağlayıcıya güvenmem. Verilerimi AWS'den başka bir buluta yedekliyorum, nispeten basit. İyileşeceğim zamanım gün içinde ölçülecek, fakat bu benim RTO / RPO'm için uygun. Sistemlerinizin ve verilerinizin ne kadar önemli olduğunu ve bir risk analizi yaptığını öğrenmeniz gerekir. Yedeklenmiş verilere mi ihtiyacınız var? Sistem görüntüleri? Soğuk bekleme veya sıcak / sıcak siteler? Kimse sorunuzu cevaplandıramaz, analiz çalışmasını yapmanız gerekir, o zaman bir teknoloji sorusu sorabilirsiniz. - Tim


Cevaplar:


Anlık görüntüler yedek değildir. Dönemi. Uygun bir DR planına sahip olmak için "3 kopya veri, iki farklı format ve bir site dışı kopya" olan 3-2-1 yedekleme kuralını izlemelisiniz.

https://knowledgebase.starwindsoftware.com/explanation/the-3-2-1-backup-rule/

https://www.veeam.com/blog/how-to-follow-the-3-2-1-backup-rule-with-veeam-backup-replication.html

https://www.backblaze.com/blog/the-3-2-1-backup-strategy/

İş yükünüzü AWS'de çalıştırırsanız "site dışı kopya", AWS olmayan bir bulut anlamına gelir.


6
2017-07-28 08:58