Soru Hyper-V sanallaştırması için iyi bir astar mı?


Birisi Hyper-V teknolojisinde hız kazanmak için iyi çevrimiçi kaynaklar önerebilir mi? Sanal Sunucu ile çalıştım ve benim anlayışım, bazı açılardan oldukça farklı olduklarıdır. Aradığım şey, Hyper-V sistemlerini anlama ve yönetmeme yardımcı olacak bilgiler.

Harika bir cevap, aşağıdakileri içeren belgeleri içerir veya işaret eder:

  • Hyper-V kurulumlarını yönetmek için kullanılan ana araçlarla ilgili biraz bilgi
  • Bazı temel kavramların tartışılması (bölümler, anlık görüntüler)
  • Diğer sanallaştırma teknolojilerinden (Virtual Server, VMWare, vb.) İlginçlikler ve benzerlikler
  • Daha yaygın gotchas bazıları

buldum Hyper-V ile ilgili Wikipedia makalesiama pratik tartışmalara kısa.


5
2018-05-11 22:03


Menşei


Yanıtlar için teşekkürler - Hala bu şeylere genel bir bakış veren bazı iyi konsolide dokümanlar umuyorum. - Charlie


Cevaplar:


Hyper-V'i kullanmak oldukça sezgisel buldum. Ama "kapağın altında" olanlardan birkaç ipucu ve takdir aldım. Virtual PC Guy'ın WebLog'u. Son zamanlarda, anlık görüntülerin nasıl çalıştığı ve performansla ilgili etkileri hakkında çeşitli bilgilendirici yazılar yayınladı.


3
2018-05-12 06:12

hypervoria Başlamak için iyi bir yerdir, çoğunlukla diğer yerlere bağlanırlar, ama aradığınız şeyin oldukça iyi bir koleksiyonudur.

John Howard çoğunlukla Hyper-V'yi yönetme ile ilgili bloglar (uzaktan yönetmek için yapılandırılmış her şeyi alma dahil)

Vista'yı çalıştırıyorsanız, Hyper-V aygıtı.


2
2018-05-11 22:41

Tony Soper bir kaç bağlantı var Microsoft'un Hyper-V bilgisi koleksiyonlarına.

Baş ağrısına neden olan büyük tuhaflardan biri enstantane kullanıyor. Harikalar ama onları kullanırken çok dikkatli olmalısın. Bazı noktalar:

  1. Anlık görüntüler, VHD'den ayrı dosyalar olarak saklanır.
  2. Bir anlık görüntüyü sildiğinizde, artık anlık görüntü listesinde listelenmeyecek, ancak diskte hala var olacaktır. Sanal makine aslında kapatmadıkça birleştirilmeyecek.
  3. Bir VHD'yi Dışa Aktar / İçe Aktar veya Sanal Makine Yöneticisi kullanmadan taşımak istiyorsanız, tüm anlık görüntülerin birleştirildiğinden ve kalan hiçbir şeyin kalmadığından emin olmak istersiniz.

Dikkat edilmesi gereken diğer bir nokta, Entegrasyon Servislerinin Windows makinesine yüklendiğinde, hal.dll bir Hyper-V sürümü ile değiştirilebilir, bu nedenle makineyi başka bir sanallaştırma ana bilgisayarına (yani Virtual PC 2007) taşımak, donanım katmanı tamamen farklı. VHD'yi başka bir VM'ye bağlayarak ve hl.dll'yi manuel olarak değiştirerek bunu yaptık.

Kesinlikle tavsiye ederim Sistem Merkezi Sanal Makine Yöneticisi Birden fazla Hyper-V ve / veya Virtual Server 2005 ana bilgisayarınız varsa. Bu işleri çok kolay hale getirir.


1
2018-05-25 20:34

İlk olarak MS sanallaştırma çözümlerine genel bakış http://csna01.libredigital.com/?urmvs17u33 Bu, MS'den çeşitli sanallaştırma teklifleri ve Hyper-v'in buna nasıl uyduğu hakkında geniş bir anlayış sağlayacaktır.

Ardından, Hyper-v çevresinde Planlama ve dağıtım kılavuzu için technet.microsoft.com/en-us/library/cc794762(WS.10).aspx dosyasını okumaya başlayın. Bu, en iyi uygulamalardan bazılarını sağlar ve birkaç Hyper-v kavramını iyi anlamanıza yardımcı olur.

Ve sonra benim de dahil olmak üzere birçok blog var.http://www.ravichaganti.comHyper-v teknolojisinin çeşitli yönleri hakkında bilgi vermek. Ben sanal PC adamı, James O'neil, Sanal Varia, John Howard, Robert Larson, vb öneririm Daha sonra, kapsamlı bir teknik bilgi istiyorsanız, MSDN belgelerine başvurun.


1
2018-05-27 07:18

Tony Voellm Hyper-V ekibindeki bir Test Lideridir ve Performansa odaklanır. O sahip bir harika blog yayını Hyper-V'nin izlenmesinden ve performansının ölçülmesinden bahsediyor.


0
2018-05-23 03:48

Hyper-V'yi anlamak için bir kısayol olduğunu düşünmüyorum. Öğrenme stilinize bağlı olarak, kurumunuzda en iyi şekilde nasıl yararlanacağınızı anlamak için çok fazla okuma ve pratik test yapmalısınız. Taktik ve stratejik yaklaşımımızı 5 yıl içinde birkaç kez değiştirdik. Tasarlayın, Dağıtın, Kullanın, İzleyin, sonra yeniden başlayın.

Bu, TechNet'te başlamanızı öneririm dedi. Sanallaştırma ile İş Yapma sayfa. Dokümantasyon, VZ çözümleri, bloglar, indirmeler vb. Bağlantılar.


0
2017-08-31 12:35Fikirler için teşekkürler. Aslında daha fazla öğrenme için bir kısayol, sadece iyi bir astar ve atlama noktasını aramıyorum. - Charlie
Doğru - varsayım için özür dilerim. İyi eğlenceler. Hyper-V'yi seviyoruz. - uSlackr