Soru Paket yöneticisini kullanarak yüklenen ve kaynaklardan derlenen apache'yi kıyaslayan var mı?


apt-get aracılığıyla yüklemeden aksine Ubuntu kaynaktan apache2 derlemek için herhangi bir performans avantajları varsa Özellikle, merak ediyorum?


5
2018-06-24 19:23


Menşei
Cevaplar:


Zaman içinde verilen herhangi bir nokta için, paketlenmiş bir sürümü küçük tek haneli yüzdelikler ile geçebilirsiniz. Eğer karşılaştırma kararlıdır ve her geleceği yeniden inşa edilmez Ancak, Ubuntu inşa etmektesiniz önünüzde çeker veya bir hata / güvenlik deliği düzeltir önce zaman onun sadece bir konu bırakın.

Yaptığınız maliyeti göz önünde bulundurun, çeyreklik ölçütler söyleyelim ve donanım bütçesinin% 2'sini karşılayan maliyetler (ve manuel olarak yuvarlayarak) yapalım. Buna değer? Asgari ücretten daha fazlasını yaptığınızı ve 1000'den az sunucuya sahip olduğunuzu varsayarsanız, büyük olasılıkla değil.


5
2018-06-24 20:24

Hafif kazançlar, ancak, veri merkezimiz için yeniden paketlemenin çok anlamlı olmadı. (Ubuntu'yu değil, Debian'ı çalıştırır) Bir otobülatör görevi kolaylaştırır, ama asla çabaya değmez bulduk.


1
2018-06-24 19:32

Ben oldukça büyük kurulumuna 1.3 kullanıyordum zaman ubuntu kullanım varsayılan bilmem ama en az değil, varsayılan MaxClients maksimum değer 256. Makinelerimiz ve net bağlantı çok daha nedenle bazı başlık dosyaları cunku biz çok daha iyi bir performans olarak sonuçlandı verdiği kaldırabileceğinden daha eşzamanlı bağlantılar sunabilir. Ancak, bu yola giderseniz, ağ ve dosya sistemi seçeneklerinin abitini düzeltmeye hazır olun.


1
2017-07-01 22:04