Soru Windows'da gmail ile yerel SMTP sunucusunu yapılandırmanın en kolay yolu?


Kurumsal e-posta sağlayıcımız için gmail var.

Üzerinden posta gönderebilmek istiyorum smtp.gmail.com ASP.NET'ten. Bunu iyi yapmayı başardım - ve gmail içindeki doğru gönderilen öğeler klasöründe görünen tüm öğelerin yararına sahip. Ancak, bağlantı kurmak için 2-3 saniyeye kadar sürebilir. smtp.gmail.com. Bazen tamamen başarısız olur. Bu ASP.NET uygulaması olduğundan güvenilir bir şekilde e-posta gönderebilmem gerekir. Gitmek ve kendi e-postalarımı oluşturmak zorunda kalmak istemiyorum - sadece SMTP'ye güvenmek istiyorum.

IIS6'da Sanal SMTP Sunucusu ile denedim, ancak çalışmaya başlayamadım. Aktif current session bir dakika kadar gösterilir ve sonra kaybolur.

Gibi bir şey kullanmam gerekiyor mu posta göndermek için Bunu yap - veya bana daha iyi kontrol sağlayan bazı ücretsiz SMTP rölesi? 'Kaynak adlı bir proje buldum bile'Gmail SMTP Geçişi'- ve kullandığımız barındırılan sunucu    yüklü - kendi SMTP sunucusuna sahip.

Ben grafik bir şey tercih ederim - ve en çok zaten yüklü olan Microsoft SMTP sunucusu tercih ederim.


5
2017-12-28 12:49


Menşei


Tam olarak aynı çözüm @ simon'un bağlantısı gibi ama daha iyi bir açıklama ve rehberlik. vsysad.com/2014/01/...MS SSRS raporları otomatik e-posta teslimatını yapılandırmak için yerel smtp sunucusuna ihtiyacım vardı - Vishwajit G


Cevaplar:


Birkaç hafta boyunca bununla savaştım. SMTP ağ geçidini kullanarak e-postalarını göndermek için 3 ASP.NET web sitesinde kullandığım ayarlar şunlardır:

Adres: smtp.gmail.com Bağlantı noktası: 587

1) Liman çok önemlidir. SMTP sunucunuza smtp.gmail.com:587 gibi girmeniz gerekebilir. Yıllar içinde Microsoft SMTP'ye dokunmadım, bu yüzden kurulum ekranının neye benzediğini hatırlayamıyorum.

2) Etkinleştirdiğinizden emin olun SSL SMTP için, gmail bunu gerektirir.

3) SMTP Kimlik Doğrulaması Temel.

4) Gerçek bir e-posta adresi kullandığınızdan ve kimlik doğrulaması için bir e-posta takma adı kullanmadığınızdan emin olun. Bu bana çok sıkıntı verdi.

Bu şekilde çalışıyorum.


5
2017-12-28 14:13hangi SMTP ağ geçidini kullanıyorsunuz? bu nasıl yapılandırılacağını anlamadığım ana şey - Simon
Bu ayarları web.config sayfamda zaten var. onları aktarmak için ara SMTP sunucusu kullanmayı bilmem gerek - Simon


Bu açıklamayı tam olarak ihtiyacım olan şeyi (IIS kullanırken) burada buldum:

http://fmuntean.wordpress.com/2008/10/26/how-to-configure-iis-smtp-server-to-forward-emails-using-a-gmail-account/

Bu C # kodunu kullanarak posta gönderiyorum

var client  = new SmtpClient("127.0.0.1", 587);
client.EnableSsl = false;

Not: C # uygulamam ile yerel SMTP sunucum arasındaki iletişim şifreli değil (dolayısıyla EnableSsl = false) - ancak SMTP sunucum ve GMAIL arasındaki iletişim olduğu şifreli (daha fazla bilgi için bağlantılı dokümana bakınız).

Önemli ipucu: Posta iletmek için Microsoft SMTP istemcisini kullanıyorsanız, 'Varsayılan SMTP Sanal Sunucusu> Etki Alanları' listesinde hiçbir etki alanı olmadığından emin olun. öyleyse, bu alanlara gönderilen herhangi bir e-posta, C:\Inetpub\mailroot\Drop - muhtemelen bu örnekte istediğin şey değil. Sadece yeniden adlandırıldım mydomain.com (tam anlamıyla) example.com giden posta ile problemler çıktıktan sonra aslında dışarı çıkmıyor.


3
2018-01-03 10:53Ahh Tamam. Şimdi ne demek istediğini görüyorum. Kendi SMTP sunucunuzu yerel noktanız olarak kullanmak istediniz ve Gmail'in sunucularını gerçek e-posta göndereni olarak kullanmak istiyorsunuz. - Hector Sosa Jr
sağ - temelde onun hızı. gmail'e göndermek için yerel sunucuma 2-3 saniyeye kadar göndermem gerekiyor - bu da başarısız olabilir - Simon