Soru VMware ESX herhangi bir veri kaybetmeden bir blade'den diğerine nasıl bir VM geçirir?


Sadece ESX'in bir VM'den diğerine veri kaybı olmadan nasıl bir blade'den diğerine geçtiğini anlamaya çalışıyorum. Sürekli veri alan bir sunucu sunucusu olarak çalışan bir VM'im varsa, bir blade'den geçiş yapabilir mi? Bu veritabanı bilgisini kaybetmeden diğerine mi?

Düzenleme: Sanırım bir SAN olduğu için fikrim anlamlı değildi ... eğer kimse vMotion'un bunu nasıl yaptığını açıklayabilirse, bunu takdir ediyorum!

Şimdiden teşekkürler.


5
2017-07-21 17:33


Menşei
Cevaplar:


vMotion, ESX sunucuları (bir başka deyişle, bir başka deyişle) ve vMotion için kurulmuş hızlı bir ağınız arasında paylaşılan depolama alanı olmasını gerektirir. Aynı zamanda ESX ana bilgisayarlarının aynı CPU'lara sahip olmasını (veya CPU'ların VM'lerle aynı görünmesini sağlamak için bazı CPU özellik maskelemesi yaptığınızı) gerektirir.

Esasen, belleğin tüm içeriğini hedef ESX ana bilgisayarına önceden kopyalar, ardından tüm CPU etkinliğini durdurmaya başlar, sonunda VM'yi başlangıç ​​ESX ana bilgisayarında duraklatır, son bellek bitlerini ve CPU durumunu hedef ESX ana bilgisayarına kopyalar. ve tekrar başlıyor. Aynı zamanda bazı arp duyurularını zorluyor, böylece anahtarlama altyapınız harekete geçiyor.

Sonuç olarak, geçişin bir veya iki dakika sürmesi, ancak VM'nin kendisinin yalnızca bir saniyelik bir süre için durması ve bir fiziksel ana bilgisayardan diğerine taşındığını asla bilmemesidir. OS hiçbir zaman bir şey görmez.

ESX kümemizde her zaman kullanıyoruz. ESX ana bilgisayarları arasındaki yükü dengelemek için otomatik olarak VMotion VM'lerinin özelliklerini açtık.


8
2017-07-21 17:47+ 1 haklısın, iyi iş çıkardın. - Chopper3
Mükemmel, bana bunu açıklamak için zaman ayırdığınız için teşekkürler ... çok takdir (ve diğerlerinin de gelecekte bunu takdir edeceklerinden eminim!). - Windows Ninja