Soru Mac OSX sunucu komutu dhclient için eşdeğerdir?


Bir dhcp isteği yapan ve eski kiralamayı yenileyip yenisini düşüren bir MacOS komutu var mı, yoksa bir hata sunucusunu ya da bir dhcp sunucusundan gelen yanıt eksikliğini bildiriyor mu?

Bu, hem ağdaki sorunları yeniden başlatmadan ağdaki sorunları gidermeye yardımcı olur hem de bir ağdan daha geniş ağ sorunları tanılamak için yararlı olur.

Herhangi bir komut eşdeğerini bulamıyorum dhclient Açıkçası bazı bileşenler bu amaca hizmet etmelidir. Soru şu ki, bir komut satırı arayüzüne maruz kalan bileşen mi?

Bu özellikler için komut satırında önyargılıyım ve bir GUI arabirimi kullanarak çözebilecek ayarları gözden geçirilmiş panellere veya araçlara sahip olabilir.

Bu sorunun diğer sorunun kalbinde olduğuna inanıyorum: OS X'de 'init.d / networking restart' için eşdeğer bir komut var mı 


5
2017-11-12 01:49


Menşei


İyi soru ama bunu GUI aracılığıyla yapmamanın belli bir nedeni var mı? - John Gardeniers
GUI'lar daha fazla değişikliğe tabi tutulur ve komutların bile olabileceği gibi sonuçları yakalamak daha zordur. - John Hall


Cevaplar:


Kiralamayı yenilemek için:

sudo ipconfig set <interface> DHCP

Genellikle arayüzü en0 veya en1.

Tüm detayları görmek için koş sudo ipconfig setverbose 1 Yukarıdakileri çalıştırmadan önce kuyruk /var/log/system.log. İşiniz bittikten sonra koşmayı unutmayın sudo ipconfig setverbose 0 tekrar kapatmak için.


8
2017-11-12 02:49Genelde Mac'imi kilitlediğimde ve tekrar oturumuma giriş yaptığımda bana sık geliyor. DNS yapılandırmasını kaybettim veya resolv.conf çalışmıyor. Yani bu komut, bağlantıyı kesmek ve ağa yeniden bağlamak için yeniden bağlantı kurdu. Teşekkürler. - mdiianni