Soru Sanal özel sunucular, paylaşılan barındırmadan daha iyi çalışma süresi sağlar mı?


Paylaşılan bir barındırma sağlayıcısında bazı web sitelerini 10 $ / ay için çalıştırıyorum. Son aylarda birkaç kesinti yaşadım. Teknik destek bana sitemde yanlış bir şey olmadığını söylüyor. Sunucu, aynı alandaki diğer hesaplar nedeniyle ağır yükleme yaşadı. VPS'yi satın alsaydım, daha az zaman geçirir miydim?


5
2017-10-09 10:49


Menşei


Bu arada, bir yanıtı işaretlemeden önce bir gün beklerseniz çok daha iyi sonuçlar elde edersiniz. Eğer bir soru zaten bir cevaba sahipse, insanlar size daha az seçenek ve daha az ilgi çekici perspektif sunarak cevap veremeyecek kadar azdır. - Matt Simmons
ah, tavsiye için teşekkürler - John
Elbette, hiç sorun değil. Bazen serverfault'un "askıya alınması" için biraz zaman alır, ama kesinlikle buna değer. Bu harika bir kaynak! - Matt Simmons


Cevaplar:


Gerçekten iki farklı soru soruyorsun. Vereceğim cevaplar:

VPS'imin performansı aynı fiziksel sunucudaki diğer VM'lere mi bağlı olacak?

Bir dereceye kadar, evet, (yöneticiler yetkisiz değilse), en azından ödeyeceğiniz performansı alacaksınız. Pek çok VPS, ayarlanmış kaynakların daha fazlasını çizebilmeniz için düzenlenmiştir, kaynakların söz konusu olduğu başka bir kişi bunları gerektirmediği sürece.

Örnek olarak, CPU kullanımı bundan çok etkilenir. Tüm VPS'lerde çok fazla yük yoksa, ödeme yaptığınızdan daha fazla işlemci kullanımı elde edebilirsiniz. Ama bir başkasının işlemcilerini yoğun olarak kullanmaya başladığı ikincisi, performansınızı kaybedeceksin, çünkü VPS sunucusu onlara belirli sayıda döngü vaat ettiler ve siz onlarınkini kullanıyordunuz. Performansınız azalacak, ancak sizin için ne ödeme yaptığınız değil (yine doğru yapılandırmada).

Bir VPS daha az kesinti yaşar mı?

Bu cevaplamak için daha zor bir soru. İstatistiksel olarak hayır diyorum. Barındırılan bir hesap, karmaşık bir bulmacanın küçük bir parçasıdır, ancak (çoğu durumda), sunucu (veya daha büyük olasılıkla), bir grup insan tarafından yönetilir ve bu insanlar muhtemelen belgelenmiş bir dizi prosedürlere sahiptir. Bir değişiklik, birçok hesabı etkiler, bu yüzden (umarız) yaptıkları şeylere çok dikkat ederler. Bir süreç var ve ad hoc yerine yönetim yönetiliyor.

Bir VPS aldığınızda, karışıma yeni bir değişken eklersiniz. Yani sen. Fiziksel sorunlar ve hipervizör sorunları sadece sorunlara neden olmaz, kendinizi istikrarsızlığa neden olabilirsiniz. Sunucuları yönetme konusunda yıllara dayanan deneyimleriniz varsa, bu muhtemelen bir sorun değildir, ancak yeteneklerinize güvendiğiniz ve bu güveni artırma deneyimine sahip olmadığınız sürece, sonuçlarınız sunucunuzun ulaşılamamasıdır. barındırılan örnekte olurdu.

Genel olarak konuşmak gerekirse, daha hareketli parçalar başarısızlık olasılığını arttırır. http://en.wikipedia.org/wiki/Redundancy_(engineering)#Calculating_the_Probability_of_System_Failure


4
2017-10-09 11:25

Bir web barındırma şirketi için çalışıyorum ve zaman içinde çok sayıda gözlem yaptım:

Paylaşılan barındırma, sanal bir sunucu kiralamanın doğal olarak daha az güvenilir olduğunu. Bunun nedeni, paylaşılan bir kutuda, muhtemelen 1500-2000 başka web sitesiyle birlikte yaşamanız olacaktır. Karşılaştığımız en büyük sorun, zamanla CPU ve hafızayı emen kötü yazılmış betiklerdir. Paylaşılan bir sunucudaki kapalı kalma süresi veya düşük performans, genellikle sitelerin yalnızca% 5'ine bağlanabilir. Paylaşılan sunucuda, bu makinedeki tüm siteler OS kaynakları için rekabet ediyor.

Özel bir sanal sunucu daha güvenilir olacak, kaynak rekabet OS düzeyinde değil, donanım düzeyinde. Ev sahibiniz sanallaştırma platformunu ayarladıysa ve düzgün bir şekilde yönetdiyse, nadiren sorunları görmelisiniz. Örneğin, kendi platformumuz sanallaştırma düğümlerinde CPU ya da Hafıza'yı aşmıyor. Ayrıca, bir sanallaştırma düğümü başarısız olursa, düğümde çalışan herhangi bir VM diğer düğümlere taşınır ve 30-60 saniye içinde yedeklenir ve çalışır.

Bir VM, donanım kaynaklarını diğer VM'ler ile tek bir makinede paylaşırken, bölümleme, (düzgün bir şekilde yönetilen bir ortamda) başka bir müşterinin sanal makinesinin hiçbir zaman başka bir kullanımın performansını etkilememesi gerektiği şeklindedir.


3
2017-10-09 12:25

Ağır kullanıcıların herhangi bir düzeyde diğer paylaşılan kullanıcılara sorun oluşturmasına izin veriyorlarsa, o zaman onlar için fazla bir şey ifade etmez. Öte yandan, bir dereceye kadar ödediğiniz şeyi alırsınız ve ödediğinizde yüksek güvenilirlik beklediğinizde biraz iyimserdir.

Yükseltme size yardımcı olabilir, ancak gerçekten sorunuzu yanıtsızdır çünkü tamamen ana makineye bağlıdır.


2
2017-10-09 10:57

Bir VPS'nin neden ya da neden olmasa da teknik nedenlerin ne olabileceğini bilemiyorum, çünkü diğerleri bunu daha iyi anlayabildiler.

Böyle bir şey için benim düşünceme göre, barınmanın belirli bir tadı, gerçekten performans ve kullanılabilirliğin anahtarı değildir. Sunulan hizmetlerle ve anlaşmanızın size sağlayacağı garantiyle ilgili olması daha olasıdır.

Belirli bir performans veya kullanılabilirlik ölçüsünü garanti eden müşteri düzeyinde bir anlaşmanız yoksa veya kesintileriniz üzerinde anlaşılan garantiler kapsamında kalıyorsanız, ödediğiniz ücreti alırsınız.

Bazı sağlayıcılar gibi görünüyor ima etmek Farklı arka uç modelleri ile daha iyi hizmet, bu kesinlikle doğru değildir ve sadece pazarlama olabilir. Gerçekten hangi hizmet seviyesinin satın alındığı ve nasıl garanti edildikleri meselesi.

Daha iyi bir şeye ihtiyacınız varsa, satın alır ve satın aldığınızı düşündüğünüz garantili hizmeti aldığınızdan emin olun. İhtiyacınız olan özelliklere, işlevselliğe ve kullanılabilirliğe sahip olmanız durumunda, karşılayabileceğiniz bir fiyatla, iyi bir değerdir.


1
2017-10-09 12:30